Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot begrijpt dat hij nu niet meer om landstitel heen kan

Slot begrijpt dat hij nu niet meer om landstitel heen kan

ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot probeerde de voorbije weken na de zege bij Ajax (2-3) de euforie bij Feyenoord wat te temperen. De trainer van de Rotterdammers begreep zondag dat hij nu echter niet langer om de landstitel heen kan. Feyenoord won met 3-1 bij Sparta en heeft nu 8 punten voorsprong op zowel Ajax als PSV.

"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat het niet fijn is dat de concurrentie voor ons punten verspeelt", zei Slot, die kort voor aanvang van het duel op Het Kasteel hoorde dat Ajax bij Go Ahead Eagles niet verder was gekomen dan 0-0. "Ik heb dat niet gebruikt richting mijn spelers. Als wij nog fanatiek moeten worden door een uitslag van Ajax zou dat niet goed zijn, als je kijkt naar de positie waar wij ons bevinden. Wij hebben alleen invloed op onze eigen wedstrijden."

Slot prees doelman Timon Wellenreuther, die in de slotfase van de eerste helft Vito van Crooij tot twee keer toe van een doelpunt afhield. De Duitser stopte een strafschop. "Dat was een cruciaal moment in de wedstrijd", vond Slot. "Die reddingen kun je niet los zien van het resultaat van vandaag."

Terechte zege

Over het geheel gezien was de zege van Feyenoord terecht, oordeelde de coach. "We waren de hele wedstrijd beter aan de bal en hebben gedomineerd. Maar je ziet vandaag ook waarom Sparta zo hoog op de ranglijst staat. Ze spelen vanuit een goede organisatie en kunnen uit het niets gevaarlijk worden. Je wint niet makkelijk van ze."

Slot had hetzelfde kunnen zeggen over zijn eigen ploeg. Feyenoord verloor dit seizoen slechts één competitiewedstrijd, bij PSV (4-3). Waar Ajax en PSV wel geregeld punten laten liggen bij wat kleinere clubs, loopt het bij Feyenoord wel steeds goed af. Slot prees in dat opzicht opnieuw de teamprestatie. "Iedereen bij ons is zich ervan bewust van waarde te zijn. Vandaag is de ene de held, de volgende keer weer iemand anders. We hebben iedereen in de selectie keihard nodig. Vandaag missen we met Justin Bijlow, Oussama Idrissi en Lutsharel Geertruida drie basisspelers en dat wordt weer opgevangen door de andere drie die starten. Het groepsgevoel is goed."

Meer uit Voetbal

Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

1 uur geleden
AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

1 uur geleden
NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

22 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

1 dag geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

1 dag geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

1 dag geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

1 dag geleden