Slot begrijpt dat hij nu niet meer om landstitel heen kan
ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot probeerde de voorbije weken na de zege bij Ajax (2-3) de euforie bij Feyenoord wat te temperen. De trainer van de Rotterdammers begreep zondag dat hij nu echter niet langer om de landstitel heen kan. Feyenoord won met 3-1 bij Sparta en heeft nu 8 punten voorsprong op zowel Ajax als PSV.
"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat het niet fijn is dat de concurrentie voor ons punten verspeelt", zei Slot, die kort voor aanvang van het duel op Het Kasteel hoorde dat Ajax bij Go Ahead Eagles niet verder was gekomen dan 0-0. "Ik heb dat niet gebruikt richting mijn spelers. Als wij nog fanatiek moeten worden door een uitslag van Ajax zou dat niet goed zijn, als je kijkt naar de positie waar wij ons bevinden. Wij hebben alleen invloed op onze eigen wedstrijden."
Slot prees doelman Timon Wellenreuther, die in de slotfase van de eerste helft Vito van Crooij tot twee keer toe van een doelpunt afhield. De Duitser stopte een strafschop. "Dat was een cruciaal moment in de wedstrijd", vond Slot. "Die reddingen kun je niet los zien van het resultaat van vandaag."
Terechte zege
Over het geheel gezien was de zege van Feyenoord terecht, oordeelde de coach. "We waren de hele wedstrijd beter aan de bal en hebben gedomineerd. Maar je ziet vandaag ook waarom Sparta zo hoog op de ranglijst staat. Ze spelen vanuit een goede organisatie en kunnen uit het niets gevaarlijk worden. Je wint niet makkelijk van ze."
Slot had hetzelfde kunnen zeggen over zijn eigen ploeg. Feyenoord verloor dit seizoen slechts één competitiewedstrijd, bij PSV (4-3). Waar Ajax en PSV wel geregeld punten laten liggen bij wat kleinere clubs, loopt het bij Feyenoord wel steeds goed af. Slot prees in dat opzicht opnieuw de teamprestatie. "Iedereen bij ons is zich ervan bewust van waarde te zijn. Vandaag is de ene de held, de volgende keer weer iemand anders. We hebben iedereen in de selectie keihard nodig. Vandaag missen we met Justin Bijlow, Oussama Idrissi en Lutsharel Geertruida drie basisspelers en dat wordt weer opgevangen door de andere drie die starten. Het groepsgevoel is goed."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
8 minuten geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
7 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
12 uur geleden