Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot begrijpt dat hij nu niet meer om landstitel heen kan

Slot begrijpt dat hij nu niet meer om landstitel heen kan

ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot probeerde de voorbije weken na de zege bij Ajax (2-3) de euforie bij Feyenoord wat te temperen. De trainer van de Rotterdammers begreep zondag dat hij nu echter niet langer om de landstitel heen kan. Feyenoord won met 3-1 bij Sparta en heeft nu 8 punten voorsprong op zowel Ajax als PSV.

"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat het niet fijn is dat de concurrentie voor ons punten verspeelt", zei Slot, die kort voor aanvang van het duel op Het Kasteel hoorde dat Ajax bij Go Ahead Eagles niet verder was gekomen dan 0-0. "Ik heb dat niet gebruikt richting mijn spelers. Als wij nog fanatiek moeten worden door een uitslag van Ajax zou dat niet goed zijn, als je kijkt naar de positie waar wij ons bevinden. Wij hebben alleen invloed op onze eigen wedstrijden."

Slot prees doelman Timon Wellenreuther, die in de slotfase van de eerste helft Vito van Crooij tot twee keer toe van een doelpunt afhield. De Duitser stopte een strafschop. "Dat was een cruciaal moment in de wedstrijd", vond Slot. "Die reddingen kun je niet los zien van het resultaat van vandaag."

Terechte zege

Over het geheel gezien was de zege van Feyenoord terecht, oordeelde de coach. "We waren de hele wedstrijd beter aan de bal en hebben gedomineerd. Maar je ziet vandaag ook waarom Sparta zo hoog op de ranglijst staat. Ze spelen vanuit een goede organisatie en kunnen uit het niets gevaarlijk worden. Je wint niet makkelijk van ze."

Slot had hetzelfde kunnen zeggen over zijn eigen ploeg. Feyenoord verloor dit seizoen slechts één competitiewedstrijd, bij PSV (4-3). Waar Ajax en PSV wel geregeld punten laten liggen bij wat kleinere clubs, loopt het bij Feyenoord wel steeds goed af. Slot prees in dat opzicht opnieuw de teamprestatie. "Iedereen bij ons is zich ervan bewust van waarde te zijn. Vandaag is de ene de held, de volgende keer weer iemand anders. We hebben iedereen in de selectie keihard nodig. Vandaag missen we met Justin Bijlow, Oussama Idrissi en Lutsharel Geertruida drie basisspelers en dat wordt weer opgevangen door de andere drie die starten. Het groepsgevoel is goed."

Meer uit Voetbal

Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

3 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

4 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

8 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

14 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

18 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

23 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

1 dag geleden