Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot begrijpt dat hij nu niet meer om landstitel heen kan

Slot begrijpt dat hij nu niet meer om landstitel heen kan

ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot probeerde de voorbije weken na de zege bij Ajax (2-3) de euforie bij Feyenoord wat te temperen. De trainer van de Rotterdammers begreep zondag dat hij nu echter niet langer om de landstitel heen kan. Feyenoord won met 3-1 bij Sparta en heeft nu 8 punten voorsprong op zowel Ajax als PSV.

"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat het niet fijn is dat de concurrentie voor ons punten verspeelt", zei Slot, die kort voor aanvang van het duel op Het Kasteel hoorde dat Ajax bij Go Ahead Eagles niet verder was gekomen dan 0-0. "Ik heb dat niet gebruikt richting mijn spelers. Als wij nog fanatiek moeten worden door een uitslag van Ajax zou dat niet goed zijn, als je kijkt naar de positie waar wij ons bevinden. Wij hebben alleen invloed op onze eigen wedstrijden."

Slot prees doelman Timon Wellenreuther, die in de slotfase van de eerste helft Vito van Crooij tot twee keer toe van een doelpunt afhield. De Duitser stopte een strafschop. "Dat was een cruciaal moment in de wedstrijd", vond Slot. "Die reddingen kun je niet los zien van het resultaat van vandaag."

Terechte zege

Over het geheel gezien was de zege van Feyenoord terecht, oordeelde de coach. "We waren de hele wedstrijd beter aan de bal en hebben gedomineerd. Maar je ziet vandaag ook waarom Sparta zo hoog op de ranglijst staat. Ze spelen vanuit een goede organisatie en kunnen uit het niets gevaarlijk worden. Je wint niet makkelijk van ze."

Slot had hetzelfde kunnen zeggen over zijn eigen ploeg. Feyenoord verloor dit seizoen slechts één competitiewedstrijd, bij PSV (4-3). Waar Ajax en PSV wel geregeld punten laten liggen bij wat kleinere clubs, loopt het bij Feyenoord wel steeds goed af. Slot prees in dat opzicht opnieuw de teamprestatie. "Iedereen bij ons is zich ervan bewust van waarde te zijn. Vandaag is de ene de held, de volgende keer weer iemand anders. We hebben iedereen in de selectie keihard nodig. Vandaag missen we met Justin Bijlow, Oussama Idrissi en Lutsharel Geertruida drie basisspelers en dat wordt weer opgevangen door de andere drie die starten. Het groepsgevoel is goed."

Meer uit Voetbal

Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

1 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

6 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

6 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

7 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

8 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

9 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

18 uur geleden