Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slordig PSV voorkomt in slotfase nederlaag tegen AZ

Slordig PSV voorkomt in slotfase nederlaag tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - PSV is bij de hervatting van de Eredivisie tegen AZ twee keer teruggekomen van een achterstand. Verder dan een gelijkspel kwam de koploper na een zwak eerste uur echter niet. De Jong maakte in de 85e minuut de 2-2 namens de ploeg van trainer Peter Bosz, die zo pas voor het eerst dit Eredivisieseizoen de punten deelde.

Bosz had in aanloop naar het eerste duel van het nieuwe jaar aangegeven dat zijn ploeg in de winterstop frisheid had teruggekregen. Maar dezelfde elf spelers die in het laatste duel voor de winterstop overtuigend afrekenden met Feyenoord (3-0), speelden tegen AZ in het eerste uur heel slordig. De supporters, die vooraf met vuurwerk en een nieuwjaarstoespraak van directeur Marcel Brands waren opgezweept, lieten hun ongenoegen regelmatig blijken.

AZ, dat de afgelopen vijf competitiewedstrijden won, kreeg via spits Troy Parrott na tien minuten de eerste grote kans van de wedstrijd. Keeper Walter Benítez redde goed op een harde kopbal van de Ier, die vervolgens in de rebound met een volley het lege doel miste. Zo'n vijf minuten later mikte Parrott na een soepele aanval de bal wel tussen de palen, maar rechtsback Richard Ledezma haalde de bal ternauwernood van de lijn.

Zwak begin na rust

PSV werd na een half uur voor het eerst gevaarlijk. Ismael Saibari kopte vanuit kansrijke positie naast. Juist in een fase waarin AZ voetballend weinig meer voor elkaar kreeg, bracht de Zweed Mayckel Lahdo de bezoekers op voorsprong. De vervanger van Ruben van Bommel dribbelde in de 41e minuut vanaf de linkerkant naar binnen en schoot de bal met een stuit in de verre hoek.

De thuisploeg begon ook zwak aan de tweede helft. Pas na het inbrengen van Joey Veerman, Guus Til en Johan Bakayoko ging het tempo omhoog. Direct na de drievoudige wissel stuurde Veerman Til weg, die De Jong een niet te missen kans op de gelijkmaker bood: 1-1.

Strafschop De Jong

Maar ook AZ-trainer Maarten Martens was succesvol met zijn wisselbeleid. Mexx Meerdink zorgde met een knappe kopbal een kwartier voor tijd, en een minuut na zijn invalbeurt, voor een nieuwe Alkmaarse voorsprong.

PSV had een penalty nodig om weer op gelijke hoogte te komen. Van Bommel kreeg de bal tegen zijn uitgestoken arm en PSV-aanvoerder De Jong faalde niet vanaf elf meter: 2-2. Tot grote kansen kwam het daarna niet meer, waardoor de landskampioen een voorsprong van 4 punten overhoudt op Ajax.

Meer uit Voetbal

Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

17 minuten geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

2 uur geleden
Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

6 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

11 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

15 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

15 uur geleden