Slordig PSV voorkomt in slotfase nederlaag tegen AZ
EINDHOVEN (ANP) - PSV is bij de hervatting van de Eredivisie tegen AZ twee keer teruggekomen van een achterstand. Verder dan een gelijkspel kwam de koploper na een zwak eerste uur echter niet. De Jong maakte in de 85e minuut de 2-2 namens de ploeg van trainer Peter Bosz, die zo pas voor het eerst dit Eredivisieseizoen de punten deelde.
Bosz had in aanloop naar het eerste duel van het nieuwe jaar aangegeven dat zijn ploeg in de winterstop frisheid had teruggekregen. Maar dezelfde elf spelers die in het laatste duel voor de winterstop overtuigend afrekenden met Feyenoord (3-0), speelden tegen AZ in het eerste uur heel slordig. De supporters, die vooraf met vuurwerk en een nieuwjaarstoespraak van directeur Marcel Brands waren opgezweept, lieten hun ongenoegen regelmatig blijken.
AZ, dat de afgelopen vijf competitiewedstrijden won, kreeg via spits Troy Parrott na tien minuten de eerste grote kans van de wedstrijd. Keeper Walter Benítez redde goed op een harde kopbal van de Ier, die vervolgens in de rebound met een volley het lege doel miste. Zo'n vijf minuten later mikte Parrott na een soepele aanval de bal wel tussen de palen, maar rechtsback Richard Ledezma haalde de bal ternauwernood van de lijn.
Zwak begin na rust
PSV werd na een half uur voor het eerst gevaarlijk. Ismael Saibari kopte vanuit kansrijke positie naast. Juist in een fase waarin AZ voetballend weinig meer voor elkaar kreeg, bracht de Zweed Mayckel Lahdo de bezoekers op voorsprong. De vervanger van Ruben van Bommel dribbelde in de 41e minuut vanaf de linkerkant naar binnen en schoot de bal met een stuit in de verre hoek.
De thuisploeg begon ook zwak aan de tweede helft. Pas na het inbrengen van Joey Veerman, Guus Til en Johan Bakayoko ging het tempo omhoog. Direct na de drievoudige wissel stuurde Veerman Til weg, die De Jong een niet te missen kans op de gelijkmaker bood: 1-1.
Strafschop De Jong
Maar ook AZ-trainer Maarten Martens was succesvol met zijn wisselbeleid. Mexx Meerdink zorgde met een knappe kopbal een kwartier voor tijd, en een minuut na zijn invalbeurt, voor een nieuwe Alkmaarse voorsprong.
PSV had een penalty nodig om weer op gelijke hoogte te komen. Van Bommel kreeg de bal tegen zijn uitgestoken arm en PSV-aanvoerder De Jong faalde niet vanaf elf meter: 2-2. Tot grote kansen kwam het daarna niet meer, waardoor de landskampioen een voorsprong van 4 punten overhoudt op Ajax.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
5 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
10 uur geleden