Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slordig PSV voorkomt in slotfase nederlaag tegen AZ

Slordig PSV voorkomt in slotfase nederlaag tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - PSV is bij de hervatting van de Eredivisie tegen AZ twee keer teruggekomen van een achterstand. Verder dan een gelijkspel kwam de koploper na een zwak eerste uur echter niet. De Jong maakte in de 85e minuut de 2-2 namens de ploeg van trainer Peter Bosz, die zo pas voor het eerst dit Eredivisieseizoen de punten deelde.

Bosz had in aanloop naar het eerste duel van het nieuwe jaar aangegeven dat zijn ploeg in de winterstop frisheid had teruggekregen. Maar dezelfde elf spelers die in het laatste duel voor de winterstop overtuigend afrekenden met Feyenoord (3-0), speelden tegen AZ in het eerste uur heel slordig. De supporters, die vooraf met vuurwerk en een nieuwjaarstoespraak van directeur Marcel Brands waren opgezweept, lieten hun ongenoegen regelmatig blijken.

AZ, dat de afgelopen vijf competitiewedstrijden won, kreeg via spits Troy Parrott na tien minuten de eerste grote kans van de wedstrijd. Keeper Walter Benítez redde goed op een harde kopbal van de Ier, die vervolgens in de rebound met een volley het lege doel miste. Zo'n vijf minuten later mikte Parrott na een soepele aanval de bal wel tussen de palen, maar rechtsback Richard Ledezma haalde de bal ternauwernood van de lijn.

Zwak begin na rust

PSV werd na een half uur voor het eerst gevaarlijk. Ismael Saibari kopte vanuit kansrijke positie naast. Juist in een fase waarin AZ voetballend weinig meer voor elkaar kreeg, bracht de Zweed Mayckel Lahdo de bezoekers op voorsprong. De vervanger van Ruben van Bommel dribbelde in de 41e minuut vanaf de linkerkant naar binnen en schoot de bal met een stuit in de verre hoek.

De thuisploeg begon ook zwak aan de tweede helft. Pas na het inbrengen van Joey Veerman, Guus Til en Johan Bakayoko ging het tempo omhoog. Direct na de drievoudige wissel stuurde Veerman Til weg, die De Jong een niet te missen kans op de gelijkmaker bood: 1-1.

Strafschop De Jong

Maar ook AZ-trainer Maarten Martens was succesvol met zijn wisselbeleid. Mexx Meerdink zorgde met een knappe kopbal een kwartier voor tijd, en een minuut na zijn invalbeurt, voor een nieuwe Alkmaarse voorsprong.

PSV had een penalty nodig om weer op gelijke hoogte te komen. Van Bommel kreeg de bal tegen zijn uitgestoken arm en PSV-aanvoerder De Jong faalde niet vanaf elf meter: 2-2. Tot grote kansen kwam het daarna niet meer, waardoor de landskampioen een voorsprong van 4 punten overhoudt op Ajax.

Meer uit Voetbal

Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

59 minuten geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

1 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

2 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

2 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

2 uur geleden
Verdediger Baas terug bij Ajax voor uitwedstrijd tegen Villarreal

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.

4 uur geleden
Rode kaart FC Twente-middenvelder Zerrouki geseponeerd

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.

6 uur geleden