Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slordig PSV voorkomt in slotfase nederlaag tegen AZ

Slordig PSV voorkomt in slotfase nederlaag tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - PSV is bij de hervatting van de Eredivisie tegen AZ twee keer teruggekomen van een achterstand. Verder dan een gelijkspel kwam de koploper na een zwak eerste uur echter niet. De Jong maakte in de 85e minuut de 2-2 namens de ploeg van trainer Peter Bosz, die zo pas voor het eerst dit Eredivisieseizoen de punten deelde.

Bosz had in aanloop naar het eerste duel van het nieuwe jaar aangegeven dat zijn ploeg in de winterstop frisheid had teruggekregen. Maar dezelfde elf spelers die in het laatste duel voor de winterstop overtuigend afrekenden met Feyenoord (3-0), speelden tegen AZ in het eerste uur heel slordig. De supporters, die vooraf met vuurwerk en een nieuwjaarstoespraak van directeur Marcel Brands waren opgezweept, lieten hun ongenoegen regelmatig blijken.

AZ, dat de afgelopen vijf competitiewedstrijden won, kreeg via spits Troy Parrott na tien minuten de eerste grote kans van de wedstrijd. Keeper Walter Benítez redde goed op een harde kopbal van de Ier, die vervolgens in de rebound met een volley het lege doel miste. Zo'n vijf minuten later mikte Parrott na een soepele aanval de bal wel tussen de palen, maar rechtsback Richard Ledezma haalde de bal ternauwernood van de lijn.

Zwak begin na rust

PSV werd na een half uur voor het eerst gevaarlijk. Ismael Saibari kopte vanuit kansrijke positie naast. Juist in een fase waarin AZ voetballend weinig meer voor elkaar kreeg, bracht de Zweed Mayckel Lahdo de bezoekers op voorsprong. De vervanger van Ruben van Bommel dribbelde in de 41e minuut vanaf de linkerkant naar binnen en schoot de bal met een stuit in de verre hoek.

De thuisploeg begon ook zwak aan de tweede helft. Pas na het inbrengen van Joey Veerman, Guus Til en Johan Bakayoko ging het tempo omhoog. Direct na de drievoudige wissel stuurde Veerman Til weg, die De Jong een niet te missen kans op de gelijkmaker bood: 1-1.

Strafschop De Jong

Maar ook AZ-trainer Maarten Martens was succesvol met zijn wisselbeleid. Mexx Meerdink zorgde met een knappe kopbal een kwartier voor tijd, en een minuut na zijn invalbeurt, voor een nieuwe Alkmaarse voorsprong.

PSV had een penalty nodig om weer op gelijke hoogte te komen. Van Bommel kreeg de bal tegen zijn uitgestoken arm en PSV-aanvoerder De Jong faalde niet vanaf elf meter: 2-2. Tot grote kansen kwam het daarna niet meer, waardoor de landskampioen een voorsprong van 4 punten overhoudt op Ajax.

Meer uit Voetbal

Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

36 minuten geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

1 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

18 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

20 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

21 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

22 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

22 uur geleden