Slordig PSV voorkomt in slotfase nederlaag tegen AZ
EINDHOVEN (ANP) - PSV is bij de hervatting van de Eredivisie tegen AZ twee keer teruggekomen van een achterstand. Verder dan een gelijkspel kwam de koploper na een zwak eerste uur echter niet. De Jong maakte in de 85e minuut de 2-2 namens de ploeg van trainer Peter Bosz, die zo pas voor het eerst dit Eredivisieseizoen de punten deelde.
Bosz had in aanloop naar het eerste duel van het nieuwe jaar aangegeven dat zijn ploeg in de winterstop frisheid had teruggekregen. Maar dezelfde elf spelers die in het laatste duel voor de winterstop overtuigend afrekenden met Feyenoord (3-0), speelden tegen AZ in het eerste uur heel slordig. De supporters, die vooraf met vuurwerk en een nieuwjaarstoespraak van directeur Marcel Brands waren opgezweept, lieten hun ongenoegen regelmatig blijken.
AZ, dat de afgelopen vijf competitiewedstrijden won, kreeg via spits Troy Parrott na tien minuten de eerste grote kans van de wedstrijd. Keeper Walter Benítez redde goed op een harde kopbal van de Ier, die vervolgens in de rebound met een volley het lege doel miste. Zo'n vijf minuten later mikte Parrott na een soepele aanval de bal wel tussen de palen, maar rechtsback Richard Ledezma haalde de bal ternauwernood van de lijn.
Zwak begin na rust
PSV werd na een half uur voor het eerst gevaarlijk. Ismael Saibari kopte vanuit kansrijke positie naast. Juist in een fase waarin AZ voetballend weinig meer voor elkaar kreeg, bracht de Zweed Mayckel Lahdo de bezoekers op voorsprong. De vervanger van Ruben van Bommel dribbelde in de 41e minuut vanaf de linkerkant naar binnen en schoot de bal met een stuit in de verre hoek.
De thuisploeg begon ook zwak aan de tweede helft. Pas na het inbrengen van Joey Veerman, Guus Til en Johan Bakayoko ging het tempo omhoog. Direct na de drievoudige wissel stuurde Veerman Til weg, die De Jong een niet te missen kans op de gelijkmaker bood: 1-1.
Strafschop De Jong
Maar ook AZ-trainer Maarten Martens was succesvol met zijn wisselbeleid. Mexx Meerdink zorgde met een knappe kopbal een kwartier voor tijd, en een minuut na zijn invalbeurt, voor een nieuwe Alkmaarse voorsprong.
PSV had een penalty nodig om weer op gelijke hoogte te komen. Van Bommel kreeg de bal tegen zijn uitgestoken arm en PSV-aanvoerder De Jong faalde niet vanaf elf meter: 2-2. Tot grote kansen kwam het daarna niet meer, waardoor de landskampioen een voorsprong van 4 punten overhoudt op Ajax.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
17 uur geleden