Slordig Feyenoord verspeelt punten in Volendam
VOLENDAM (ANP) - Regerend landskampioen Feyenoord is er niet in geslaagd om bij FC Volendam te winnen. De nummer 2 van de Eredivisie kwam bij de hekkensluiter niet verder dan 0-0. De achterstand van het team van trainer Arne Slot op koploper PSV is nu 9 punten. Er resteren nog zes competitiewedstrijden.
Eerder dit seizoen had Feyenoord ook al veel moeite met Volendam. Toen werd het in Rotterdam 3-1 door twee doelpunten in blessuretijd. Die kwamen op naam van Santiago Giménez en Igor Paixão. Ditmaal waren ruim tien minuten blessuretijd niet afdoende om alsnog te scoren.
De 19-jarige Portugees Vivaldo Semedo eiste in de eerste helft in Volendam de aandacht op. Eerst schudde de centrumspits na iets meer dan een kwartier Thomas Beelen en Dávid Hancko van zich af om vervolgens met links de paal te raken. Vlak voor rust schatte Beelen een lange bal van de thuisploeg verkeerd in, waarna Semedo zijn boogbal net over het doel zag verdwijnen.
Mogelijkheden
Een slordig Feyenoord kreeg in de open wedstrijd ook mogelijkheden. Giménez stuitte kort na de eerste kans van Semedo op Volendam-doelman Mio Backhaus en schoot in tweede instantie over. Een minuut na de tweede grote kans voor Semedo misten Paixão en Calvin Stengs.
Bij Volendam kon de aangeslagen Semedo niet verder. Hij werd halverwege vervangen door Robert Mühren. Feyenoord bleef aanvankelijk ongewijzigd, maar Slot voerde na 56 minuten toch een dubbele wissel door. Bart Nieuwkoop en Ondrej Lingr losten López en Minteh af. De Gambiaan en Paixão waren eerder gevaarlijk namens de Rotterdammers.
Doelpunt
Een doelpunt bleef echter uit, ook toen Paixão een vrije trap op de buitenkant van de paal knalde. In de slotfase begon de tijd te dringen voor de bezoekers. Slot wisselde aanvallend, maar de zo gewenste treffer bleef uit, ook na ruim tien minuten blessuretijd. Zo kwam er een einde aan de reeks waarin Feyenoord in elke van zijn laatste veertig uitwedstrijden in de Eredivisie wist te scoren.
Zondag speelt Feyenoord thuis de Klassieker tegen Ajax.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
3 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
6 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
6 uur geleden