Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slordig Feyenoord verspeelt punten in Volendam

Slordig Feyenoord verspeelt punten in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Regerend landskampioen Feyenoord is er niet in geslaagd om bij FC Volendam te winnen. De nummer 2 van de Eredivisie kwam bij de hekkensluiter niet verder dan 0-0. De achterstand van het team van trainer Arne Slot op koploper PSV is nu 9 punten. Er resteren nog zes competitiewedstrijden.

Eerder dit seizoen had Feyenoord ook al veel moeite met Volendam. Toen werd het in Rotterdam 3-1 door twee doelpunten in blessuretijd. Die kwamen op naam van Santiago Giménez en Igor Paixão. Ditmaal waren ruim tien minuten blessuretijd niet afdoende om alsnog te scoren.

De 19-jarige Portugees Vivaldo Semedo eiste in de eerste helft in Volendam de aandacht op. Eerst schudde de centrumspits na iets meer dan een kwartier Thomas Beelen en Dávid Hancko van zich af om vervolgens met links de paal te raken. Vlak voor rust schatte Beelen een lange bal van de thuisploeg verkeerd in, waarna Semedo zijn boogbal net over het doel zag verdwijnen.

Mogelijkheden

Een slordig Feyenoord kreeg in de open wedstrijd ook mogelijkheden. Giménez stuitte kort na de eerste kans van Semedo op Volendam-doelman Mio Backhaus en schoot in tweede instantie over. Een minuut na de tweede grote kans voor Semedo misten Paixão en Calvin Stengs.

Bij Volendam kon de aangeslagen Semedo niet verder. Hij werd halverwege vervangen door Robert Mühren. Feyenoord bleef aanvankelijk ongewijzigd, maar Slot voerde na 56 minuten toch een dubbele wissel door. Bart Nieuwkoop en Ondrej Lingr losten López en Minteh af. De Gambiaan en Paixão waren eerder gevaarlijk namens de Rotterdammers.

Doelpunt

Een doelpunt bleef echter uit, ook toen Paixão een vrije trap op de buitenkant van de paal knalde. In de slotfase begon de tijd te dringen voor de bezoekers. Slot wisselde aanvallend, maar de zo gewenste treffer bleef uit, ook na ruim tien minuten blessuretijd. Zo kwam er een einde aan de reeks waarin Feyenoord in elke van zijn laatste veertig uitwedstrijden in de Eredivisie wist te scoren.

Zondag speelt Feyenoord thuis de Klassieker tegen Ajax.

Meer uit Voetbal

Haaland met twee doelpunten aan basis van Noorse zege op Senegal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.

56 minuten geleden
Frankrijk verslaat Irak, duel twee uur onderbroken door noodweer

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).

2 uur geleden
Duel tussen Frankrijk en Irak hervat, fans terug in stadion

PHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.

3 uur geleden
Tweede helft van duel Frankrijk met Irak uitgesteld door noodweer

PHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.

4 uur geleden
Messi geniet van het moment na verbreken WK-doelpuntenrecord

ARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.

6 uur geleden
Klose feliciteert Messi met overname van zijn WK-doelpuntenrecord

MÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.

6 uur geleden
Argentinië naar laatste 32, Messi verbreekt WK-doelpuntenrecord

ARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft zich maandagavond met een 2-0-zege op Oostenrijk verzekerd van een plek bij de laatste 32 van het wereldkampioenschap voetbal. De regerend wereldkampioen won eerder al van Algerije (3-0) en heeft 6 punten. Argentinië kan in theorie nog derde worden in de groep, maar zal ook dan als een van de beste nummers 3 doorgaan. Oostenrijk won eerder van Jordanië (3-1) en heeft 3 punten.

7 uur geleden