Slordig Feyenoord verspeelt punten in Volendam
VOLENDAM (ANP) - Regerend landskampioen Feyenoord is er niet in geslaagd om bij FC Volendam te winnen. De nummer 2 van de Eredivisie kwam bij de hekkensluiter niet verder dan 0-0. De achterstand van het team van trainer Arne Slot op koploper PSV is nu 9 punten. Er resteren nog zes competitiewedstrijden.
Eerder dit seizoen had Feyenoord ook al veel moeite met Volendam. Toen werd het in Rotterdam 3-1 door twee doelpunten in blessuretijd. Die kwamen op naam van Santiago Giménez en Igor Paixão. Ditmaal waren ruim tien minuten blessuretijd niet afdoende om alsnog te scoren.
De 19-jarige Portugees Vivaldo Semedo eiste in de eerste helft in Volendam de aandacht op. Eerst schudde de centrumspits na iets meer dan een kwartier Thomas Beelen en Dávid Hancko van zich af om vervolgens met links de paal te raken. Vlak voor rust schatte Beelen een lange bal van de thuisploeg verkeerd in, waarna Semedo zijn boogbal net over het doel zag verdwijnen.
Mogelijkheden
Een slordig Feyenoord kreeg in de open wedstrijd ook mogelijkheden. Giménez stuitte kort na de eerste kans van Semedo op Volendam-doelman Mio Backhaus en schoot in tweede instantie over. Een minuut na de tweede grote kans voor Semedo misten Paixão en Calvin Stengs.
Bij Volendam kon de aangeslagen Semedo niet verder. Hij werd halverwege vervangen door Robert Mühren. Feyenoord bleef aanvankelijk ongewijzigd, maar Slot voerde na 56 minuten toch een dubbele wissel door. Bart Nieuwkoop en Ondrej Lingr losten López en Minteh af. De Gambiaan en Paixão waren eerder gevaarlijk namens de Rotterdammers.
Doelpunt
Een doelpunt bleef echter uit, ook toen Paixão een vrije trap op de buitenkant van de paal knalde. In de slotfase begon de tijd te dringen voor de bezoekers. Slot wisselde aanvallend, maar de zo gewenste treffer bleef uit, ook na ruim tien minuten blessuretijd. Zo kwam er een einde aan de reeks waarin Feyenoord in elke van zijn laatste veertig uitwedstrijden in de Eredivisie wist te scoren.
Zondag speelt Feyenoord thuis de Klassieker tegen Ajax.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
19 uur geleden