Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slordig Feyenoord komt goed weg met gelijkspel bij FC Twente

Slordig Feyenoord komt goed weg met gelijkspel bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft een punt overgehouden aan een zeer matig optreden in het uitduel met FC Twente (2-2). Het elftal van trainer Dick Advocaat kon terugkomen van een achterstand van 2-0, omdat Twente verzuimde vaker te scoren en naarmate de wedstrijd vorderde ook steeds slordiger ging spelen.

Feyenoord blijft uitzicht houden op een ticket voor Europees voetbal voor het komende seizoen, maar dreigt verder achterop te raken in de strijd om de tweede plaats. PSV kan zondag in het thuisduel met Vitesse naar een voorsprong van 8 punten uitlopen, met een duel meer gespeeld.

Het is de komende week aanhaken of afhaken voor Feyenoord. Na de nederlaag van woensdag in het bekertoernooi tegen Heerenveen (4-3) kan de club het seizoen alleen nog een beetje redden in de Eredivisie. Feyenoord wil zich de komende maanden plaatsen voor Europees voetbal, het liefst met de tweede eindklassering die een ticket voor de voorronde van de lucratieve Champions League oplevert. De club haalt woensdag het afgelaste uitduel met FC Groningen in en ontmoet komende zondag alweer AZ in Alkmaar.

In de aanloop van een mogelijk cruciale week vertelde de clubleiding vrijdag aan de spelersgroep dat een tweede loonoffer noodzakelijk is vanwege tegenvallende inkomsten in deze coronacrisis. Lang niet alle voetballers van Feyenoord willen nog eens inleveren. Trainer Advocaat kon alleen maar hopen dat zijn spelers op het veld blijven laten zien dat ze hun huidige salaris waard zijn.

Maar Feyenoord begon slecht aan de uitwedstrijd. De bezoekers grossierden in balverlies en keken elkaar regelmatig hoofdschuddend aan na weer een slordige bal. Met dank aan Luciano Narsingh profiteerde FC Twente in het eerste kwartier tweemaal van het slechte spel van de landskampioen van 2017. De huurling van Feyenoord kreeg een strafschop na een overtreding van Spajic. Danilo maakte vanaf elf meter geen fout. Narsingh bereidde ook de 2-0 van Tyronne Ebuehi voor.

Feyenoord kwam overal op het veld te laat. Toch kwam het in de 24e minuut op 2-1, met dank aan een knap schot van Jens Toornstra. Feyenoord ging niet beter voetballen na die treffer. De bezoekers bleven fout op fout stapelen en hadden geluk dat Narsingh tot tweemaal toe voor open doel miste. FC Twente liet de tegenstander in leven en werd daarvoor in de 67e minuut bestraft, toen Steven Berghuis een strafschop wist te benutten (2-2), na geklungel van Godfried Roemeratoe en Dario Dumic.

Meer uit Voetbal

Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

7 uur geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 dag geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

1 dag geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

1 dag geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

1 dag geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

1 dag geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

1 dag geleden