Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slordig Feyenoord komt goed weg met gelijkspel bij FC Twente

Slordig Feyenoord komt goed weg met gelijkspel bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft een punt overgehouden aan een zeer matig optreden in het uitduel met FC Twente (2-2). Het elftal van trainer Dick Advocaat kon terugkomen van een achterstand van 2-0, omdat Twente verzuimde vaker te scoren en naarmate de wedstrijd vorderde ook steeds slordiger ging spelen.

Feyenoord blijft uitzicht houden op een ticket voor Europees voetbal voor het komende seizoen, maar dreigt verder achterop te raken in de strijd om de tweede plaats. PSV kan zondag in het thuisduel met Vitesse naar een voorsprong van 8 punten uitlopen, met een duel meer gespeeld.

Het is de komende week aanhaken of afhaken voor Feyenoord. Na de nederlaag van woensdag in het bekertoernooi tegen Heerenveen (4-3) kan de club het seizoen alleen nog een beetje redden in de Eredivisie. Feyenoord wil zich de komende maanden plaatsen voor Europees voetbal, het liefst met de tweede eindklassering die een ticket voor de voorronde van de lucratieve Champions League oplevert. De club haalt woensdag het afgelaste uitduel met FC Groningen in en ontmoet komende zondag alweer AZ in Alkmaar.

In de aanloop van een mogelijk cruciale week vertelde de clubleiding vrijdag aan de spelersgroep dat een tweede loonoffer noodzakelijk is vanwege tegenvallende inkomsten in deze coronacrisis. Lang niet alle voetballers van Feyenoord willen nog eens inleveren. Trainer Advocaat kon alleen maar hopen dat zijn spelers op het veld blijven laten zien dat ze hun huidige salaris waard zijn.

Maar Feyenoord begon slecht aan de uitwedstrijd. De bezoekers grossierden in balverlies en keken elkaar regelmatig hoofdschuddend aan na weer een slordige bal. Met dank aan Luciano Narsingh profiteerde FC Twente in het eerste kwartier tweemaal van het slechte spel van de landskampioen van 2017. De huurling van Feyenoord kreeg een strafschop na een overtreding van Spajic. Danilo maakte vanaf elf meter geen fout. Narsingh bereidde ook de 2-0 van Tyronne Ebuehi voor.

Feyenoord kwam overal op het veld te laat. Toch kwam het in de 24e minuut op 2-1, met dank aan een knap schot van Jens Toornstra. Feyenoord ging niet beter voetballen na die treffer. De bezoekers bleven fout op fout stapelen en hadden geluk dat Narsingh tot tweemaal toe voor open doel miste. FC Twente liet de tegenstander in leven en werd daarvoor in de 67e minuut bestraft, toen Steven Berghuis een strafschop wist te benutten (2-2), na geklungel van Godfried Roemeratoe en Dario Dumic.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

8 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

8 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

9 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

10 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

11 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

12 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

13 uur geleden