Slordig Feyenoord komt goed weg met gelijkspel bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft een punt overgehouden aan een zeer matig optreden in het uitduel met FC Twente (2-2). Het elftal van trainer Dick Advocaat kon terugkomen van een achterstand van 2-0, omdat Twente verzuimde vaker te scoren en naarmate de wedstrijd vorderde ook steeds slordiger ging spelen.
Feyenoord blijft uitzicht houden op een ticket voor Europees voetbal voor het komende seizoen, maar dreigt verder achterop te raken in de strijd om de tweede plaats. PSV kan zondag in het thuisduel met Vitesse naar een voorsprong van 8 punten uitlopen, met een duel meer gespeeld.
Het is de komende week aanhaken of afhaken voor Feyenoord. Na de nederlaag van woensdag in het bekertoernooi tegen Heerenveen (4-3) kan de club het seizoen alleen nog een beetje redden in de Eredivisie. Feyenoord wil zich de komende maanden plaatsen voor Europees voetbal, het liefst met de tweede eindklassering die een ticket voor de voorronde van de lucratieve Champions League oplevert. De club haalt woensdag het afgelaste uitduel met FC Groningen in en ontmoet komende zondag alweer AZ in Alkmaar.
In de aanloop van een mogelijk cruciale week vertelde de clubleiding vrijdag aan de spelersgroep dat een tweede loonoffer noodzakelijk is vanwege tegenvallende inkomsten in deze coronacrisis. Lang niet alle voetballers van Feyenoord willen nog eens inleveren. Trainer Advocaat kon alleen maar hopen dat zijn spelers op het veld blijven laten zien dat ze hun huidige salaris waard zijn.
Maar Feyenoord begon slecht aan de uitwedstrijd. De bezoekers grossierden in balverlies en keken elkaar regelmatig hoofdschuddend aan na weer een slordige bal. Met dank aan Luciano Narsingh profiteerde FC Twente in het eerste kwartier tweemaal van het slechte spel van de landskampioen van 2017. De huurling van Feyenoord kreeg een strafschop na een overtreding van Spajic. Danilo maakte vanaf elf meter geen fout. Narsingh bereidde ook de 2-0 van Tyronne Ebuehi voor.
Feyenoord kwam overal op het veld te laat. Toch kwam het in de 24e minuut op 2-1, met dank aan een knap schot van Jens Toornstra. Feyenoord ging niet beter voetballen na die treffer. De bezoekers bleven fout op fout stapelen en hadden geluk dat Narsingh tot tweemaal toe voor open doel miste. FC Twente liet de tegenstander in leven en werd daarvoor in de 67e minuut bestraft, toen Steven Berghuis een strafschop wist te benutten (2-2), na geklungel van Godfried Roemeratoe en Dario Dumic.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
1 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
5 uur geleden