Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sloopwerkzaamheden parkeergarage Nieuwegein kunnen beginnen

Sloopwerkzaamheden parkeergarage Nieuwegein kunnen beginnen

NIEUWEGEIN (ANP) - Een jaar nadat een deel van de parkeergarage van het St. Antonius Ziekenhuis in Nieuwegein was ingestort, heeft de gemeente toestemming gegeven voor het opruimen van het puin. Het ziekenhuis meldt dat de gemeente akkoord is met een aangepast sloopplan dat garage-eigenaar Primevest had ingediend.

Volgens het ziekenhuis kan nu snel worden gestart met de voorbereidende werkzaamheden, die ongeveer 2 tot 2,5 week zullen duren. Daarna moeten de restanten van de ingestorte hellingbanen worden weggehaald. Het gaat om zware brokstukken die deels vastzitten aan de garage.

Vervolgens wordt onderzocht of de constructie van de garage is beschadigd en hoe die volledig kan worden hersteld. Primevest streeft er volgens het ziekenhuis naar om de parkeergarage voor het einde van het jaar weer in gebruik te nemen.

Op 26 mei vorig jaar stortten meerdere verdiepingen van de garage in. Het ziekenhuis zegt het te betreuren dat het herstel van de garage zo lang op zich laat wachten.

Meer uit Binnenland

Duizenden mensen herdenken einde WO II in Nederlands-Indië

DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben bij het Indisch Monument in Den Haag stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in voormalig Nederlands-Indië. Tijdens de jaarlijkse nationale herdenking zijn alle slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting herdacht. Vrijdag precies tachtig jaar geleden kwam een einde aan de oorlog met de overgave van Japan.

8 uur geleden
Koning: herdenken nooit gemakkelijk en nooit gratuit

DEN HAAG (ANP) - "Herdenken is nooit gemakkelijk en kan nooit gratuit zijn", zei koning Willem-Alexander vrijdag bij de herdenking van de Japanse capitulatie bij het Indisch Monument in Den Haag. "Samen herdenken betekent ook samen nadenken over moeilijke en confronterende vragen."

8 uur geleden
Man aangehouden voor voorbereiding extreemrechtse terreurdaad

BADHOEVEDORP (ANP) - De politie heeft donderdag een 24-jarige man aangehouden in Badhoevedorp. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van een terroristisch misdrijf, wapenbezit en het vervaardigen van (onderdelen van) wapens en munitie.

14 uur geleden
Kort geding om pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de rechtbank in Amsterdam is vrijdagmiddag een kort geding, aangespannen door de organisatoren van een protest tegen het geweld in Gaza. Onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten willen protesteren op de Dam, maar dat mag volgens hen niet van de gemeente.

14 uur geleden
Jansen roept vrouwen op: doe ondanks hack mee aan onderzoek

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Volksgezondheid Daniëlle Jansen roept vrouwen op om mee te blijven doen aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker, ondanks het grote datalek bij Clinical Diagnostics in Rijswijk. "Het gaat om de eigen gezondheid van vrouwen, dus doe toch mee aan het bevolkingsonderzoek."

14 uur geleden
Grote zorgen bij Ocean Cleanup over uitblijven plasticakkoord

GENÈVE (ANP) - The Ocean Cleanup maakt zich "grote zorgen" over het uitblijven van een akkoord bij de VN-plastictop. "Nu de toekomst van het verdrag onzeker is, riskeren we het momentum te verliezen voor deze unieke kans en riskeren we de strijd te verliezen", aldus de organisatie van de Nederlander Boyan Slat.

16 uur geleden
Tata moet plannen voor 'groene staalfabriek' opnieuw inleveren

HAARLEM (ANP) - Staalmaker Tata Steel in IJmuiden moet zijn plannen voor de bouw van een schonere fabriek opnieuw indienen. De berekeningen zijn zo sterk veranderd dat de plannen moeilijk nog te beoordelen zijn, meldt de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied, die toezicht houdt.

16 uur geleden