Sloetski: het is een erg moeilijke tijd
ROTTERDAM (ANP) - Na een voortvarende start in de eredivisie draait het de laatste weken een stuk minder bij Vitesse. "Het is een erg moeilijke tijd voor ons", bekende trainer Leonid Sloetski, die zijn ploeg met 2-0 zag verliezen bij Sparta, voor de camera van FOX Sports.
Op 19 oktober pakte Vitesse voor het laatst drie punten, door een 4-0-zege bij VVV-Venlo. Daarna volgden in de competitie vier nederlagen op een rij. "We krijgen onze kansen, maar we beseffen ons dat niet. En onze tegenstander wel. Als je niet scoort is het erg moeilijk winnen", zei de Russische coach. "Dan verlies je je zelfvertrouwen. Ook omdat we veel jonge spelers hebben."
Sloetski deed tegen Sparta enkele aanpassingen in zijn opstelling en hij gunde onder meer nieuwkomer Keisuke Honda een basisplaats. "We zijn niet magisch. Als je iets verandert, dan loopt het niet meteen. Dat heeft tijd nodig", aldus Sloetski. "We moeten hard blijven werken en uit deze moeilijke situatie komen. Ik heb er vertrouwen in."
Vitesse, dat nog altijd gedeeld vierde staat, heeft een lastig programma. Vrijdag wacht de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen en een week later komt Feyenoord naar Arnhem.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
16 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
19 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
19 uur geleden