Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slob vindt geen geld voor lerarenbeurs

Slob vindt geen geld voor lerarenbeurs

DEN HAAG (ANP) - De 2400 afgewezen kandidaten dit jaar voor een lerarenbeurs worden volgend jaar met voorrang behandeld. Meer zit er niet in, heeft minister Arie Slob (Onderwijs) dinsdag laten weten. De Tweede Kamer had vorige week in een motie de bewindsman nog gevraagd de docenten alsnog een beurs te geven.

De Kamer had voorgesteld om desnoods met een kasschuif (geld bestemd voor latere jaren) de groep te helpen. Maar daar wil Slob niet aan. Dat zal er weer toe leiden dat een in 2021 een tekort zal ontstaan, aldus de bewindsman. Ook elders is er geen geld vrij te maken, schrijft hij.

De minister vindt het "zeer vervelend" dat zo'n grote groep docenten is afgewezen. Deze leraren zijn volgens hem tijdig op de hoogte gesteld. De afgelopen jaren was er steeds voldoende geld om alle leraren een beurs te geven. Er bleef zelfs geld over. Met de beurs kunnen leraren zich verder ontwikkelen.

Geen genoegen

D66-lid Paul van Meenen, indiener van de motie, neemt geen genoegen met het antwoord van de minister. Hij denkt dat een kasschuif wel degelijk zin heeft, omdat er in 2021 tijd en ruimte genoeg is om daar geld voor vrij te maken. Van Meenen vindt dat de minister met meer moet komen, desnoods tijdens een nieuw debat hierover. "De tijd dringt."

Ook SP-lid Peter Kwint is niet tevreden met de reactie van de minister. "Je maakt mij niet wijs dat er op een begroting van 40 miljard euro nergens een oplossing te vinden is." Volgens Kwint is hier het laatste woord nog niet over gesproken.

Meer uit Binnenland

Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

6 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

7 uur geleden
Moslims in Nederland beginnen aan vastenmaand ramadan

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.

9 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

12 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

13 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

14 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

14 uur geleden