Slob vindt geen geld voor lerarenbeurs
DEN HAAG (ANP) - De 2400 afgewezen kandidaten dit jaar voor een lerarenbeurs worden volgend jaar met voorrang behandeld. Meer zit er niet in, heeft minister Arie Slob (Onderwijs) dinsdag laten weten. De Tweede Kamer had vorige week in een motie de bewindsman nog gevraagd de docenten alsnog een beurs te geven.
De Kamer had voorgesteld om desnoods met een kasschuif (geld bestemd voor latere jaren) de groep te helpen. Maar daar wil Slob niet aan. Dat zal er weer toe leiden dat een in 2021 een tekort zal ontstaan, aldus de bewindsman. Ook elders is er geen geld vrij te maken, schrijft hij.
De minister vindt het "zeer vervelend" dat zo'n grote groep docenten is afgewezen. Deze leraren zijn volgens hem tijdig op de hoogte gesteld. De afgelopen jaren was er steeds voldoende geld om alle leraren een beurs te geven. Er bleef zelfs geld over. Met de beurs kunnen leraren zich verder ontwikkelen.
Geen genoegen
D66-lid Paul van Meenen, indiener van de motie, neemt geen genoegen met het antwoord van de minister. Hij denkt dat een kasschuif wel degelijk zin heeft, omdat er in 2021 tijd en ruimte genoeg is om daar geld voor vrij te maken. Van Meenen vindt dat de minister met meer moet komen, desnoods tijdens een nieuw debat hierover. "De tijd dringt."
Ook SP-lid Peter Kwint is niet tevreden met de reactie van de minister. "Je maakt mij niet wijs dat er op een begroting van 40 miljard euro nergens een oplossing te vinden is." Volgens Kwint is hier het laatste woord nog niet over gesproken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
19 uur geleden