Slob over sluiten scholen: Als het écht moet, dan gebeurt het
DEN HAAG (ANP) - Als het vanwege gezondheidsoverwegingen écht niet anders kan, dan gaan landelijk de scholen weer dicht. Dat zegt onderwijsminister Arie Slob. Nu gebeurt het al dat een enkele school dicht moet als de GGD dat adviseert na een uitbraak, maar een landelijke sluiting is in het uiterste geval mogelijk.
Slob zegt dat iedereen zich volledig inzet om de scholen open te houden. Volgens hem kunnen scholen nu zelf al bepalen dat ze het niet meer verantwoord vinden. "Dat is niet fijn, maar gebeurt al op een enkele plek." Hij sluit niet uit dat later meer maatregelen nodig blijken, zoals het mondkapjesadvies dat eerder werd gegeven.
SP-Kamerlid Peter Kwint wil van de minister weten bij welk aantal besmettingen het onverantwoord wordt om de scholen open te houden. Hier ziet hij niets van terug in de 'routekaart', waarin het kabinet de mogelijke maatregelen per aantal besmettingen beschrijft. "Ik ben de laatste om te bepleiten dat de scholen dicht moeten. Maar het bevreemdt me dat zelfs in het zwartste scenario van de routekaart niets is opgenomen over een eventuele sluiting van de scholen." Hij denkt dat dit juist tot onzekerheid en onrust leidt bij docenten en leerlingen.
Op dit moment is er geen reden om van de huidige lijn af te wijken, zegt de minister. Hij benadrukt dat eerder dit jaar 2,5 miljoen kinderen thuis zaten. Als iedereen op school zich aan de maatregelen houdt - zoals het handen wassen, afstand houden en thuisblijven bij klachten - dan kan de onderwijssector dit volhouden, zegt hij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De overheden die betrokken zijn bij de Rotterdamse haven werken aan maatregelen om vier Natura 2000-gebieden rond het omvangrijke industriegebied te laten herstellen. Dat is nodig om te zorgen dat weer vergunningen kunnen worden gegeven voor projecten in de haven. De vergunningverlening ligt zo goed als stil sinds een uitspraak van de Raad van State, eind 2024, waardoor het 'schuiven' met stikstofruimte nagenoeg onmogelijk is geworden.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jaap van Dissel vindt het nog steeds terecht dat hij zich heeft verzet tegen een mondkapjesplicht in de publieke ruimte om de coronapandemie in te dammen. De toenmalig voorzitter van het Outbreak Management Team (OMT) haalde uit verschillende onderzoeken dat hiermee weinig besmettingen voorkomen zouden worden. Daarom was een "dwingend advies" niet op zijn plek, zei Van Dissel tijdens zijn tweede verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het adviseren van maatregelen ging het Outbreak Management Team (OMT) ervan uit dat mensen zich aan de maatregelen gingen houden. "Waar heb je anders nog een OMT voor?" vroeg voormalig OMT-voorzitter Jaap van Dissel zich af tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten nodigt alle overheidsinstanties uit om voortaan elk jaar op 1 juli de vlag te hijsen ter ere van Ketikoti, de dag waarop de afschaffing van de slavernij op 1 juli 1863 wordt gevierd. Hij zei dat woensdag in het Amsterdamse Oosterpark bij de Nationale Herdenking Slavernijverleden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De camera van de Utrechtse Visdeurbel is uitgezet. In vier maanden tijd trok die miljoenen kijkers. Volgens de organisatie "heeft dit seizoen opnieuw laten zien hoe groot de betrokkenheid is bij de onderwaternatuur in de stad".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht de komende drie vrijdagen een drukke middagspits, omdat de zomervakantie dan steeds begint in de verschillende regio's. Ook staan op meerdere plekken werkzaamheden gepland. Vakantieverkeer moet daarom rekening houden met omleidingen en extra reistijd, aldus de verkeersdienst.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van 246 gemeenten heeft minder vluchtelingen met een verblijfsvergunning van een huis voorzien dan moet van het kabinet. Dat komt neer op ruim zeven op de tien. Zestig gemeenten voldoen al jaren niet aan de wettelijke taakstelling. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken.
5 uur geleden