Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slob over sluiten scholen: Als het écht moet, dan gebeurt het

Slob over sluiten scholen: Als het écht moet, dan gebeurt het

DEN HAAG (ANP) - Als het vanwege gezondheidsoverwegingen écht niet anders kan, dan gaan landelijk de scholen weer dicht. Dat zegt onderwijsminister Arie Slob. Nu gebeurt het al dat een enkele school dicht moet als de GGD dat adviseert na een uitbraak, maar een landelijke sluiting is in het uiterste geval mogelijk.

Slob zegt dat iedereen zich volledig inzet om de scholen open te houden. Volgens hem kunnen scholen nu zelf al bepalen dat ze het niet meer verantwoord vinden. "Dat is niet fijn, maar gebeurt al op een enkele plek." Hij sluit niet uit dat later meer maatregelen nodig blijken, zoals het mondkapjesadvies dat eerder werd gegeven.

SP-Kamerlid Peter Kwint wil van de minister weten bij welk aantal besmettingen het onverantwoord wordt om de scholen open te houden. Hier ziet hij niets van terug in de 'routekaart', waarin het kabinet de mogelijke maatregelen per aantal besmettingen beschrijft. "Ik ben de laatste om te bepleiten dat de scholen dicht moeten. Maar het bevreemdt me dat zelfs in het zwartste scenario van de routekaart niets is opgenomen over een eventuele sluiting van de scholen." Hij denkt dat dit juist tot onzekerheid en onrust leidt bij docenten en leerlingen.

Op dit moment is er geen reden om van de huidige lijn af te wijken, zegt de minister. Hij benadrukt dat eerder dit jaar 2,5 miljoen kinderen thuis zaten. Als iedereen op school zich aan de maatregelen houdt - zoals het handen wassen, afstand houden en thuisblijven bij klachten - dan kan de onderwijssector dit volhouden, zegt hij.

Meer uit Binnenland

Nederlandse verdachte dood Belgische kleuter: geen ontvoering

GENT (ANP) - "Er is nooit sprake geweest van ontvoering." Dat zei de 29-jarige Romy W. vrijdag tijdens haar verhoor in een bomvolle rechtszaal van het hof van assisen in Gent, op de tweede dag van het proces rond de gewelddadige dood van de Belgische kleuter Dean. De Nederlandse W. staat terecht samen met haar Belgische ex-vriend Dave De K. (39). Hij heeft bekend dat hij het jongetje in zijn auto heeft doodgeslagen, in januari 2022.

20 minuten geleden
NIOD: 'vrij uniek' dat verhaal over Dachau mogelijk is verzonnen

AMSTERDAM (ANP) - Als Willem Wilbrink (99) inderdaad het verhaal over zijn tijd in concentratiekamp Dachau heeft verzonnen of aangedikt, zoals diverse historici vrijdag melden, zou dat voor Nederland "vrij uniek" zijn. Dat meldt NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies. "Na de oorlog zullen er vast meer verhalen zijn aangedikt en mooier zijn gemaakt. Maar als je ziet hoelang hij dit volhoudt en hoe hij de media heeft opgezocht, is dat vrij uniek", aldus een woordvoerder.

37 minuten geleden
Overheden beloven geld aan gemeente na geweld Overasselt

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Heumen kan rekenen op geld van andere overheden vanwege de geweldsuitbarsting die vorige maand plaatsvond in Overasselt. De ministeries van Justitie en Binnenlandse Zaken en de provincie Gelderland beloven die "financiële ondersteuning", zegt een woordvoerder van Justitie. "We zien namelijk ook hoe groot de impact op de gemeente is."

40 minuten geleden
Verdachte van moord in VS vecht uitlevering aan, vreest doodstraf

DEN HAAG (ANP) - "Laat mij niet de volgende Christa Pike worden", smeekte de Amerikaanse Kendra W. de kortgedingrechter vrijdag in Den Haag. Ze verwees naar de veroordeelde moordenaar die recent in Tennessee een executie met dodelijk gif overleefde. W. wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op haar ex-vriend in haar geboorteland de Verenigde Staten en vecht uitlevering naar het land aan. Ze vreest de doodstraf of een levenslange celstraf zonder kans op voorwaardelijke vrijlating.

54 minuten geleden
Ook Den Haag staat geen vuurwerk toe bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Ook in Den Haag mogen mensen geen vuurwerk afsteken tijdens de komende jaarwisseling. Gemeenten kunnen verenigingen een ontheffing op het landelijke vuurwerkverbod geven, maar Den Haag maakt daar geen gebruik van.

3 uur geleden
Brand in Olympisch Stadion Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De brand in het Olympisch Stadion in Amsterdam is onder controle, meldt de veiligheidsregio in de nacht van donderdag op vrijdag. De hulpdiensten bouwen hun inzet af en vertrekken stapsgewijs.

11 uur geleden
Raad Terneuzen stemt na lang debat in met vergunning voor azc

TERNEUZEN (ANP) - De gemeenteraad van Terneuzen heeft na een urenlang debat ingestemd met een vergunning voor een asielzoekerscentrum in een voormalig pand van Neckermann. De vorige raad had er nog negatief over geadviseerd. Het nieuwe college, dat na de verkiezingen van maart aantrad, paste het voorstel aan om de sociale veiligheid te verbeteren. Met steun van meerdere oppositiepartijen werd het nipt aangenomen. Wel stemden enkele raadsleden van coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen tegen.

12 uur geleden