Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slob over eindexamens: beeld minder gunstig dan gehoopt

Slob over eindexamens: beeld minder gunstig dan gehoopt

DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de eindexamens dit jaar zijn "minder gunstig dan gehoopt", schrijft demissionair onderwijsminister Arie Slob in een brief aan de Tweede Kamer. Veel eindexamenleerlingen hebben het afgelopen schooljaar achterstanden opgelopen en die worden mogelijk alleen nog groter. Het opnieuw invoeren van 1,5 meter afstand op middelbare scholen kan fysieke les en daarmee de voorbereiding nog moeilijker maken.

Eerder kwam de minister al met aanpassingen voor de eindexamens van dit schooljaar. Zo kunnen leerlingen hun examens spreiden over twee tijdsvakken en krijgen ze een extra herkansing.

Toch vinden verschillende onderwijspartijen, waaronder scholierenorganisatie LAKS, vinden niet dat de examens in die vorm kunnen doorgaan omdat leerlingen zich niet goed kunnen voorbereiden. Bovendien liepen de huidige eindexamenleerlingen ook vorig schooljaar al achterstanden op door corona, zei LAKS-voorzitter Nienke Luijckx donderdag.

Slob zou hierover met LAKS en andere partijen rond de voorjaarsvakantie in gesprek gaan, maar heeft besloten die gesprekken nu al te voeren. De minister zegt "te moeten constateren dat een deel van de leerlingen mogelijk met achterstanden aan de examenperiode zal beginnen". Hij wil hier "zo goed mogelijk recht aan doen" en tegelijkertijd zorgen dat middelbare scholieren kunnen doorstromen naar het vervolgonderwijs. Hoe de examens er uiteindelijk uit gaan zien dit jaar, maakt hij rond de voorjaarsvakantie bekend.

Eerder trok het kabinet al honderden miljoenen euro's uit om dit schooljaar achterstanden in te lopen. De minister komt ook snel met een plan voor de lange termijn om onderwijsachterstanden aan te pakken. Hoe dat plan er in hoofdlijnen gaat uitzien, bijvoorbeeld hoe lang het zal lopen en hoeveel het gaat kosten, maakt hij in februari bekend. Wel is al eerder toegezegd dat het kabinet hier meerjarige financiële steun voor kan geven.

Meer uit Politiek

Van Dissel: testbeleid corona werd in praktijk eerder aangepast

DEN HAAG (ANP) - Het beleid in Nederland over wie wanneer moest worden getest in de beginfase van corona werd in de praktijk eerder aangepast dan zichtbaar was in de algemene richtlijnen, zei Jaap van Dissel vrijdag tijdens zijn verhoor voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens de toenmalige RIVM-directeur en voorman van het Outbreak Management Team (OMT) was er sprake van "schuivende panelen".

3 minuten geleden
Van Weel: schokkend dat medewerkers Motherless kinderporno delen

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) noemt de bevindingen van de NOS dat medewerkers van pornosite Motherless zelf kinderporno deelden, "schokkende feiten". De minister "neemt aan dat het OM hier serieus naar kijkt."

31 minuten geleden
Van Veldhoven: belangrijk proces Moerdijk zorgvuldig te doorlopen

DEN HAAG (ANP) - Het is belangrijk dat het proces over het voortbestaan van Moerdijk zorgvuldig verloopt, stelt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). "Er is nog steeds onduidelijkheid en dat is natuurlijk heel vervelend voor iedereen die daar woont", zei ze vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

42 minuten geleden
Van Dissel wilde met OMT wegblijven van politieke afwegingen

DEN HAAG (ANP) - Jaap van Dissel wilde tijdens de coronacrisis dat het Outbreak Management Team (OMT), waar hij voorzitter van was, zoveel mogelijk zou wegblijven bij afwegingen over bijvoorbeeld het sluiten van terrassen. Volgens hem gaf het OMT vele adviezen, maar waren die alleen medisch van aard en hadden ze bovenal het indammen van de pandemie als doel. Afwegingen over de maatschappelijke gevolgen, lagen volgens Van Dissel nadrukkelijk buiten het OMT.

59 minuten geleden
Van Dissel: OMT bij begin corona afhankelijk van info van buiten

DEN HAAG (ANP) - Het Outbreak Management Team (OMT) onder leiding van RIVM-directeur Jaap van Dissel was helemaal aan het begin van de coronapandemie "vooral afhankelijk van informatie van buiten", bijvoorbeeld van wat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) of buitenlandse media meldden. Dat zei Van Dissel vrijdag tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 uur geleden
Van Dissel pas later verhoord over mondkapjes en avondklok

DEN HAAG (ANP) - Jaap van Dissel, tijdens de corona-uitbraak directeur van het Centrum Infectieziekten bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en voorzitter van het zogeheten Outbreak Management Team (OMT), wordt pas bij een volgend verhoor bevraagd over zaken als mondkapjes en de avondklok. Dat zei de voorzitter van de parlementaire enquêtecommissie corona Daan de Kort aan het begin van het eerste verhoor van Van Dissel.

1 uur geleden
Gijs Tuinman is geen BBB-lid meer en steunt Mona Keijzer

DEN HAAG (ANP) - Voormalig BBB-staatssecretaris Gijs Tuinman heeft zijn partijlidmaatschap enkele weken geleden opgezegd, zegt hij vrijdag in Goedemorgen Nederland. De leiderschapswissel waarbij Henk Vermeer voorman van de BBB werd, heeft Tuinman "heel veel pijn gedaan".

2 uur geleden