Slob: laffe aanslag op De Vries raakt hele journalistiek
DEN HAAG (ANP) - De aanslag op Peter R. de Vries "raakt ons allen en in het bijzonder de journalistiek waar hij onlosmakelijk onderdeel van is". Dat zei demissionair minister voor Media Arie Slob woensdag na overleg met de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) en het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren.
De minister wil niet vooruitlopen op het politieonderzoek als het gaat om het motief voor de "laffe aanslag", maar merkt wel op dat de veiligheid van journalisten al langer in het gedrang is. "Welk motief het ook is, het is gewoon niet te tolereren en raakt de rechtsstaat waar de journalistiek onderdeel van is", aldus Slob. Er moet een duidelijke norm gesteld worden: "handen af van journalisten".
Slob zei meerdere initiatieven genomen te hebben om de veiligheid voor journalisten te verbeteren. Zo is er het initiatief PersVeilig van de NVJ, het Genootschap van Hoofdredacteuren en politie en justitie. Daar kunnen verslaggevers, cameramensen, fotografen en andere journalisten onder meer trainingen volgen voor gevaarlijke situaties. Dat is ook noodzakelijk omdat in de hele samenleving de lontjes korter zijn geworden, aldus de minister.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De politie heeft dinsdag zes mensen aangehouden in het onderzoek naar stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen in Gorinchem, meldt het Openbaar Ministerie woensdag. De personen zijn tussen de 20 en 65 jaar oud en worden verdacht van valsheid in geschrifte en het medeplegen van het ronselen van stemmen.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De discussie over agenten die informatie bekeken in de zaak over de vermoorde Lisa is voor de familie van het slachtoffer "tergend". Dat zei advocaat Wendy van Egmond woensdagochtend in de rechtbank in Amsterdam tijdens een voorbereidende zitting in de zaak tegen verdachte Chris Jude (23).
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het openbaar vervoer in Amsterdam rijdt sinds 10.00 uur weer volgens de dienstregeling. Dat laat een woordvoerder van de Amsterdamse vervoerder GVB weten. Eerder verwachtte het GVB tot het middaguur nodig te hebben voordat alles weer normaal zou rijden. Tot 08.00 uur reden er geen metro's, trams en bussen in Amsterdam als gevolg van de staking in het openbaar vervoer.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De stakingsactie van woensdagochtend in het openbaar vervoer is geslaagd, stelt Henri Janssen van FNV Spoor. In een korte terugblik op de ochtend concludeerde hij dat de actiebereidheid in de ov-sector groot is.
34 minuten geledenTER APEL (ANP) - Na een aantal dagen zonder noodnachtopvang was het in de nacht van dinsdag op woensdag toch weer nodig om asielzoekers op te vangen voor wie geen plek was bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Volgens het Rode Kruis brachten 36 mensen de nacht door in de opvang in Zwolle.
47 minuten geledenRIDDERKERK (ANP) - De waterschappen in het westen van Nederland hebben diverse maatregelen genomen om te voorkomen dat er te veel zout water uit de Noordzee het binnenland in trekt. De komende dagen geldt code oranje in grote delen van Nederland vanwege extreme hitte. De westelijke waterschappen laten zoet water uit onder meer het Amsterdam-Rijnkanaal en de Lek en het Brielse Meer aanvoeren om verzilting tegen te gaan.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat heeft het hitteprotocol voor woensdag en donderdag uitgebreid naar het hele land, meldt een woordvoerder. Dinsdag was het al van kracht in zes provincies. Het betekent dat gestrande weggebruikers in deze provincies op de wegen die Rijkswaterstaat beheert zo snel mogelijk naar "een veilige locatie met voorzieningen" worden gebracht, zoals een tankstation of parkeerplaats.
2 uur geleden