Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slob komt met aanscherpingen passend onderwijs

Slob komt met aanscherpingen passend onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Het passend onderwijs, dat kinderen met bijvoorbeeld een handicap of ernstige dyslexie ondersteunt, wordt op 25 punten aangescherpt. Zo krijgen leerlingen en ouders meer te zeggen over de begeleiding en krijgen ouders betere informatie. Dat schrijft onderwijsminister Arie Slob in een brief aan de Tweede Kamer.

Ook moeten scholen zich beter aan de zogeheten zorgplicht houden. Als zij niet de ondersteuning kunnen bieden die een leerling nodig heeft, zijn ze verplicht een andere school te vinden die dat wel kan. Volgens de Onderwijsinspectie zitten duizenden kinderen thuis, omdat voor hen niet de juiste begeleiding gevonden wordt. Ouders worden beter geïnformeerd over de rechten die ze op dit gebied hebben, schrijft Slob.

Daarnaast moeten de hoge financiële reserves die nog op de plank liggen bij de samenwerkingsverbanden, die het passend onderwijs organiseren, grotendeels worden weggewerkt. De samenwerkingsverbanden krijgen tot en met januari 2021 de tijd om hier een plan voor te maken. Scholen die dit niet lukt, krijgen vanaf het schooljaar 2021-2022 minder budget.

Landelijke norm

Verdere maatregelen zijn een landelijke norm om regionale verschillen tegen te gaan en een jaarlijkse vaststelling van het onderwijsaanbod. Eerder gebeurde dit eens in de vier jaar.

Slob vindt dat het "nog niet overal gaat zoals we willen", ondanks eerdere verbeteringen die zijn doorgevoerd. Uit een evaluatie van het passend onderwijs blijkt dat problemen ontstaan bij complexere gevallen. Het regent al jaren klachten over de speciale onderwijsvorm. Niet alleen kinderen en ouders, maar ook leraren klagen erover, omdat het vaak ontbreekt aan voldoende tijd, geld en deskundigheid.

Meer uit Binnenland

Nog twee verdachten in onderzoek naar grafroof Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar de diefstal uit graven van een begraafplaats in Den Haag heeft het Openbaar Ministerie nog twee verdachten op het oog. Zij worden verdacht van witwassen, bevestigt een woordvoerster van het OM maandag een bericht van Omroep West.

36 minuten geleden
Treinen rijden weer tussen Venray en Boxmeer

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden maandagochtend weer treinen. Dat blijkt uit de reisplanner en reisinformatie van Arriva. Het treinverkeer op het traject lag sinds donderdag opnieuw stil vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray.

3 uur geleden
Opnieuw natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.

17 uur geleden
Veel brandweer bij natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedde zondag een natuurbrand. De brandweer ging met meerdere eenheden ter plaatse, maar de brand is inmiddels geblust.

20 uur geleden
Politie: verdachte van steekpartijen Rotterdam krijgt zorg

ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.

20 uur geleden
Hoge temperaturen op komst, kans op vijfde regionale hittegolf

HOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.

22 uur geleden
Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

1 dag geleden