Slimster: warmtepomp bij hoger energieplafond nog niet voordelig
AMERSFOORT (ANP) - Ook bij het door het kabinet verhoogde prijsplafond voor energie is een warmtepomp niet heel voordelig. Volgens vergelijkingssite Slimster speel je met een warmtepomp in de meeste gevallen quitte ten opzichte van verwarmen met een cv-ketel. Huishoudens die recent een nieuw energiecontract afsloten zijn zelfs ruim 700 euro meer kwijt dan bij verwarmen met gas.
Slimster becijferde twee weken terug al dat eigenaren van warmtepompen met het instellen van een prijsplafond duurder uit zouden zijn dan mensen met een cv-ketel. Energiebedrijf Zonneplan en de Consumentenbond kwamen met soortgelijke conclusies en in de politiek werd aangedrongen op een ruimere regeling. Vervolgens besloot het kabinet zijn plannen aan te passen.
Dinsdag werd bekend dat het prijsplafond dat het kabinet wil invoeren een stuk ruimer is dan aanvankelijk gedacht. Daarbij is de grens voor het stroomverbruik hoger, waardoor meer huishoudens met een warmtepomp profiteren.
Geen soelaas
Maar ook de nieuwe variant biedt geen soelaas, vindt Marco Schuurman, eigenaar van Slimster. De vergelijkingssite berekende wat deze aanpassingen voor verschillende typen huishoudens betekenen. Daaruit komt naar voren dat een huishouden met een gemiddeld verbruik jaarlijks 100 tot 120 euro lagere energiekosten heeft door de aanschaf van een al dan niet hybride warmtepomp.
"Een minieme besparing die niet opweegt tegen de hoge aanschafkosten van een warmtepomp, zeker niet in een periode waarin veel gezinnen het spaargeld ook goed voor andere zaken kunnen gebruiken", concludeert Schuurman.
Meer uit Financieel
ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
5 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
7 uur geleden