Slimster: warmtepomp bij hoger energieplafond nog niet voordelig
AMERSFOORT (ANP) - Ook bij het door het kabinet verhoogde prijsplafond voor energie is een warmtepomp niet heel voordelig. Volgens vergelijkingssite Slimster speel je met een warmtepomp in de meeste gevallen quitte ten opzichte van verwarmen met een cv-ketel. Huishoudens die recent een nieuw energiecontract afsloten zijn zelfs ruim 700 euro meer kwijt dan bij verwarmen met gas.
Slimster becijferde twee weken terug al dat eigenaren van warmtepompen met het instellen van een prijsplafond duurder uit zouden zijn dan mensen met een cv-ketel. Energiebedrijf Zonneplan en de Consumentenbond kwamen met soortgelijke conclusies en in de politiek werd aangedrongen op een ruimere regeling. Vervolgens besloot het kabinet zijn plannen aan te passen.
Dinsdag werd bekend dat het prijsplafond dat het kabinet wil invoeren een stuk ruimer is dan aanvankelijk gedacht. Daarbij is de grens voor het stroomverbruik hoger, waardoor meer huishoudens met een warmtepomp profiteren.
Geen soelaas
Maar ook de nieuwe variant biedt geen soelaas, vindt Marco Schuurman, eigenaar van Slimster. De vergelijkingssite berekende wat deze aanpassingen voor verschillende typen huishoudens betekenen. Daaruit komt naar voren dat een huishouden met een gemiddeld verbruik jaarlijks 100 tot 120 euro lagere energiekosten heeft door de aanschaf van een al dan niet hybride warmtepomp.
"Een minieme besparing die niet opweegt tegen de hoge aanschafkosten van een warmtepomp, zeker niet in een periode waarin veel gezinnen het spaargeld ook goed voor andere zaken kunnen gebruiken", concludeert Schuurman.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft dit jaar de sterkste stijging in drie jaar tijd laten zien. Dat meldt grondstoffenmarktonderzoeker Kpler. Die stijging kwam vooral doordat meer lng uit Canada en de Verenigde Staten werd geleverd via exportterminals.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bakkers rekenen op een iets betere oliebollenverkoop rond de jaarwisseling door het verwachte koude en droge weer. Volgens Bakker Van Maanen, met tientallen vestigingen in Nederland, kunnen gunstige weersomstandigheden zorgen voor wel 15 tot 20 procent meer verkopen. De wat kleinere keten Meesterbakker Voskamp denkt dat het weer vooral de kwaliteit van de oliebol ten goede komt, omdat die bij droog weer knapperiger blijft dan bij regenachtige omstandigheden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in november licht gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In oktober waren de prijzen gelijk aan die van een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
13 uur geleden