'Slijterijen profiteerden van thuisborrels met Pasen'
ZALTBOMMEL (ANP) - Slijterijen hebben vorige week geprofiteerd van de 'thuisborrels' met Pasen. Vergeleken met een jaar terug lag hun weekomzet ongeveer 40 procent hoger. Dat meldt marktonderzoeker IRI die vanwege de coronacrisis elke week met verkoopcijfers komt van supermarkten en diverse andere winkels.
Nederlanders konden door alle coronamaatregelen van de overheid niet uit eten gaan. Cafés en restaurants waren immers gesloten. Dit lijkt te hebben geleid tot meer aankopen voor thuis, concludeert IRI.
Supermarkten kenden in de week voor Pasen opnieuw een goede week. De verkopen stegen op jaarbasis met 17 procent, zoals onlangs ook al in andere supermarktcijfers van marktonderzoeker Nielsen naar voren kwam. Pasen viel vorig jaar in een andere week, maar vergeleken met de paasweek van vorig jaar was ook sprake van een stevige verkoopplus, van bijna 7 procent.
Omslag
Wanneer wordt gekeken naar het soort producten dat mensen kochten, dan is duidelijk een omslag zichtbaar. Waar binnen supermarkten voorheen vooral rijst, pasta en conserven werden gehamsterd, waren dit keer bijvoorbeeld bakproducten en wenskaarten populair, aldus IRI.
Drogisterijen lieten voor het eerst sinds weken echter een verkoopdaling zien ten opzichte van dezelfde week vorig jaar. Dit heeft waarschijnlijk deels te maken met het feit dat afgelopen week vanwege Pasen een verkoopdag minder telde. Make-up en geurtjes liepen wel duidelijk goed. Verder viel het volgens IRI op dat mensen hun persoonlijke verzorgingsproducten in toenemende mate kochten via de webwinkels van supermarkten.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
6 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
11 uur geleden