Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Slijterijen profiteerden van thuisborrels met Pasen'

'Slijterijen profiteerden van thuisborrels met Pasen'

ZALTBOMMEL (ANP) - Slijterijen hebben vorige week geprofiteerd van de 'thuisborrels' met Pasen. Vergeleken met een jaar terug lag hun weekomzet ongeveer 40 procent hoger. Dat meldt marktonderzoeker IRI die vanwege de coronacrisis elke week met verkoopcijfers komt van supermarkten en diverse andere winkels.

Nederlanders konden door alle coronamaatregelen van de overheid niet uit eten gaan. Cafés en restaurants waren immers gesloten. Dit lijkt te hebben geleid tot meer aankopen voor thuis, concludeert IRI.

Supermarkten kenden in de week voor Pasen opnieuw een goede week. De verkopen stegen op jaarbasis met 17 procent, zoals onlangs ook al in andere supermarktcijfers van marktonderzoeker Nielsen naar voren kwam. Pasen viel vorig jaar in een andere week, maar vergeleken met de paasweek van vorig jaar was ook sprake van een stevige verkoopplus, van bijna 7 procent.

Omslag

Wanneer wordt gekeken naar het soort producten dat mensen kochten, dan is duidelijk een omslag zichtbaar. Waar binnen supermarkten voorheen vooral rijst, pasta en conserven werden gehamsterd, waren dit keer bijvoorbeeld bakproducten en wenskaarten populair, aldus IRI.

Drogisterijen lieten voor het eerst sinds weken echter een verkoopdaling zien ten opzichte van dezelfde week vorig jaar. Dit heeft waarschijnlijk deels te maken met het feit dat afgelopen week vanwege Pasen een verkoopdag minder telde. Make-up en geurtjes liepen wel duidelijk goed. Verder viel het volgens IRI op dat mensen hun persoonlijke verzorgingsproducten in toenemende mate kochten via de webwinkels van supermarkten.

Meer uit Financieel

FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

5 uur geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

16 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

18 uur geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

19 uur geleden
Studie: economie in Afrika gaat vooruit, vrijheid achteruit

CAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.

19 uur geleden
Duitsland: Italiaanse kritiek over opjagen gasprijzen onterecht

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.

19 uur geleden
OpenAI zoekt minder geld na uitverkoop AI-aandelen, schrijft FT

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

21 uur geleden