
Slepende fraudezaak tegen Samsung-topman eindigt met vrijspraak
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics-topman Lee Jae-yong is door het hooggerechtshof van Zuid-Korea vrijgesproken van alle aanklachten tegen hem met betrekking tot boekhoudfraude en koersmanipulatie. Met de vrijspraak komt een einde aan de jarenlange juridische strijd rond de baas van het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern.
Eerder dit jaar werd Lee in hoger beroep al vrijgesproken van een reeks aanklachten in verband met een omstreden fusie van twee dochterbedrijven van Samsung in 2015. Volgens de aanklagers werden bij die fusie kleine aandeelhouders gedupeerd en was de deal bedoeld om de grip van Lee op Samsung te versterken. Lee heeft de beschuldigingen altijd verworpen.
De zaak liep al sinds 2020. De Zuid-Koreaanse aanklagers eisten in 2023 een gevangenisstraf van vijf jaar en een boete van 500 miljoen won (ruim 300.000 euro) voor Lee.
Lee zat eerder al eens in de gevangenis in verband met omkoping van een vertrouweling van voormalig president Park Geun-hye. Die kwestie leidde in 2017 ook tot de afzetting van Park. Na achttien maanden kwam Lee vrij door goed gedrag, maar de topman mocht zijn oude functie niet meer oppakken. In augustus 2022 verleende de inmiddels afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol hem gratie. Daardoor kon hij weer toetreden tot het bestuur van het concern.
Meer uit Financieel
LELYSTAD (ANP) - Europa krijgt dit jaar mogelijk een overschot aan patat. Dit verwacht marktbureau DCA Market Intelligence, na onderzoek in Nederland, Belgiƫ, Duitsland en Frankrijk. Het bureau denkt echter niet dat friet in de supermarkt of snackbar hierdoor goedkoper wordt, maar een grote prijsstijging zou ook even niet voor de hand liggen.
14 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Een poging van het Canadese bedrijf Couche-Tard om het moederbedrijf van gemakswinkelketen 7-Eleven over te nemen is gestrand. Volgens Couche-Tard heeft het Japanse Seven & i geweigerd om constructieve gesprekken te voeren. Daarom werd het bod van bijna 6,8 biljoen yen (omgerekend ruim 39 miljard euro) ingetrokken.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland gaat niet akkoord met het voorstel van Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, voor een nieuwe EU-meerjarenbegroting. Von der Leyen wil een begroting voor 2028-2034 van 2000 miljard euro. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van het huidige financiƫle plan van 1200 miljard euro, dat loopt tot 2027.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - De productievertraging bij Europese cacaofabrieken is in het tweede kwartaal verder toegenomen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een rondvraag bij zeven verwerkers en handelaren van cacao, de grondstof die bepalend is voor de smaak van chocola.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie maakt zich grote zorgen om een toename van het aantal dodelijke arbeidsongevallen. In de eerste helft van dit jaar zijn ongeveer veertig mensen omgekomen op hun werk. In heel 2024 waren dit er 52, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door de NOS.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Autofabrikant Jaguar Land Rover schrapt in het Verenigd Koninkrijk tot 500 managementfuncties via een vrijwillige vertrekregeling. Volgens het bedrijf raakt de ingreep niet meer dan 1,5 procent van het Britse personeelsbestand.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het aantal abonnees van de Zweedse streamingdienst Viaplay, in Nederland bekend van onder meer de Formule 1-uitzendingen, is in het tweede kwartaal opnieuw gedaald. Dat komt volgens Viaplay omdat mensen stopten met hun abonnement, nadat grote sportcompetities waren afgelopen. Ook waren er minder zakelijke abonnees.
3 uur geleden