Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sleijpen: vlottrekken woningmarkt vraagt pakket aan maatregelen

Sleijpen: vlottrekken woningmarkt vraagt pakket aan maatregelen

WASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.

"Het feit dat er heel veel mensen zijn die eigenlijk niet het huis kunnen krijgen dat ze graag zouden willen hebben, is een issue. Ik hoop dat een volgend kabinet met een integraal pakket gaat komen om te kijken hoe we dat vlot kunnen trekken", laat Sleijpen aan het ANP weten bij de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

Bekend is dat de in juli aangetreden bankpresident in lijn met het DNB-standpunt van de afgelopen jaren voorstander is van een afbouw van de hypotheekrenteaftrek. Dat fiscale voordeel zou de huizenprijzen onnodig opdrijven. Experts roepen ook al tijden dat er meer huizen gebouwd moeten worden, omdat Nederland met een woningtekort kampt.

Wet betaalbare huur terugdraaien

Maar er zijn meer knoppen om aan te draaien. Zo zei Klaas Knot, de voorganger van Sleijpen, bij de vorige IMF-jaarvergadering dat de overheid er verstandig aan deed de Wet betaalbare huur van voormalig woonminister Hugo de Jonge terug te draaien. Sinds de invoering van die regulering van de middenhuur zag hij het aantal huurwoningen slinken. Dit omdat veel verhuurders het niet meer interessant vonden om hun panden te verhuren en ze vervolgens in de verkoop zetten.

"De grootste fout die je kunt maken, is om iedere keer op één ding in te zoomen", geeft Sleijpen het nieuwe kabinet alvast mee. "Dus ja, we kunnen over die hypotheekrenteaftrek praten. We kunnen over deze wet praten. Maar je moet eigenlijk gewoon weer helemaal opnieuw naar het totaalplaatje kijken. Er zijn meerdere wegen die naar Rome leiden en die zijn voor een deel ook ingegeven door politieke keuzes."

Meer uit Financieel

Chipbedrijf ASMI boekt recordomzet, maar toelevering onder druk

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.

2 uur geleden
Besi wint in AEX-index na uitbreiding belang Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.

3 uur geleden
ING verwacht dat mensen wereldwijd volgend jaar vaker vliegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.

3 uur geleden
Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

4 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

6 uur geleden
Wall Street verder omhoog na reeks kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.

6 uur geleden
Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

7 uur geleden