Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slechts kneuzingen Noorse skiër Kilde na zware crash in Wengen

Slechts kneuzingen Noorse skiër Kilde na zware crash in Wengen

BERN (ANP/AFP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft niets gebroken bij zijn zware crash zaterdag in de afdaling van de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse Wengen. De 31-jarige Kilde heeft vooral kneuzingen, meldde de behandelend arts van het ziekenhuis in Bern, waar de skiër is geopereerd. "Hij heeft zijn schouder ontwricht en een snee in zijn kuit", aldus de arts.

Kilde, die in zijn carrière twaalf keer een afdaling om de wereldbeker won en de afgelopen twee seizoenen als tweede eindigde in de algemene WB-stand, verloor tijdens de afdaling van de beruchte Lauberhorn zijn balans en kwam op hoge snelheid in het veiligheidsnet terecht. Hij schreeuwde het uit van de pijn en de angst voor een ernstige blessure was groot, maar de schade blijkt mee te vallen.

"Ik ben gerepareerd en in goede handen", liet Kilde weten op sociale media, met op de foto zijn vriendin en topskiester Mikaela Shiffrin aan zijn bed. "Deze sport kan wreed zijn, maar ik hou ervan", aldus de skiër, die nog niets kon zeggen over de duur van zijn herstel.

Meer uit Sport

Pijnlijke uitschakeling Lamens in eerste ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.

1 uur geleden
Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

4 uur geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

14 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

16 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

18 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

20 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

20 uur geleden