Slechts kneuzingen Noorse skiër Kilde na zware crash in Wengen
BERN (ANP/AFP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft niets gebroken bij zijn zware crash zaterdag in de afdaling van de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse Wengen. De 31-jarige Kilde heeft vooral kneuzingen, meldde de behandelend arts van het ziekenhuis in Bern, waar de skiër is geopereerd. "Hij heeft zijn schouder ontwricht en een snee in zijn kuit", aldus de arts.
Kilde, die in zijn carrière twaalf keer een afdaling om de wereldbeker won en de afgelopen twee seizoenen als tweede eindigde in de algemene WB-stand, verloor tijdens de afdaling van de beruchte Lauberhorn zijn balans en kwam op hoge snelheid in het veiligheidsnet terecht. Hij schreeuwde het uit van de pijn en de angst voor een ernstige blessure was groot, maar de schade blijkt mee te vallen.
"Ik ben gerepareerd en in goede handen", liet Kilde weten op sociale media, met op de foto zijn vriendin en topskiester Mikaela Shiffrin aan zijn bed. "Deze sport kan wreed zijn, maar ik hou ervan", aldus de skiër, die nog niets kon zeggen over de duur van zijn herstel.
Meer uit Sport
HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
53 minuten geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
1 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
9 uur geleden