Slechts één vrije training bij Formule 1-race Imola
IMOLA (ANP) - De Grand Prix van Emilia Romagna op het circuit van Imola wordt een grote uitdaging voor de coureurs van de Formule 1. Ze krijgen slechts één vrije training om hun bolides te prepareren in plaats van de gebruikelijke drie.
De race op Imola staat gepland op zondag 1 november en is vooralsnog de dertiende grand prix op de herziene kalender van de Formule 1. De directie van het circuit houdt echter slechts twee dagen vrij voor de koningsklasse, waardoor de twee vrije trainingen op vrijdag komen te vervallen. Na de training op zaterdag 31 oktober is er wel een kwalificatierace.
De Grand Prix van Emilia Romagna is de derde race in Italië. Begin september is eerst de Grand Prix van Italië op Monza en daarna de Grand Prix van Toscane op Mugello.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tour de France kent komend jaar de ontknoping in de Pyreneeën. De koninginnenrit is de achttiende etappe, waarin het mannenpeloton onder meer de Col du Soulor en de Tourmalet moet beklimmen. In de negende etappe staat al de Grand Colombier op het programma, met daarna nog twee etappes in de Alpen. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens de presentatie in Parijs.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tour de France Femmes eindigt komend jaar op de slapende vulkaan Puy de Dôme, zo is bekendgemaakt in Parijs. De finish van de negende en laatste etappe ligt op 7 augustus op de klim met veel wielergeschiedenis in het Centraal Massief. De Puy de Dôme keerde in 2023 terug in de Tour voor mannen na een afwezigheid van 35 jaar.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De vakbond voor tennisprofessionals (ATP) heeft het afgelopen jaar voorkomen dat meer dan 234.000 beledigende of bedreigende berichten de spelers bereikten. Dat heeft de ATP in een persbericht bekendgemaakt. Via het zogenoemde 'ATP Safe Sport' worden tennissers beschermd tegen online misbruik.
6 uur geleden