'Slechts beperkte steun Poetin voor Loekasjenko’
WARSCHAU (ANP/DPA) - De omstreden Wit-Russische president Alexandr Loekasjenko geniet maar beperkte steun van de regering van Rusland. De verbannen Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja zegt dat tegen de Poolse krant Rzeczpospolita.
"Ik zie dat Poetin hem steunt, maar niet overdreven actief", aldus de onder druk naar Litouwen uitgeweken Tichanovskaja (38). Zij is momenteel in Polen, waar ze onder meer deelneemt aan een economisch forum.
Loekasjenko is maandag in Rusland voor een "werkoverleg" met de Russische president, bevestigde het Kremlin vrijdag. Poetin houdt een afwachtende houding aan, ziet Tichanovskaja. "Hij heeft geen soldaten gestuurd, hij staat aan de kant en observeert", aldus de politica, die Moskou nog eens opriep de soevereiniteit van haar land te respecteren.
Poetin heeft het buurland eerder steun toegezegd. Hij heeft een politiemacht achter de hand voor het geval de massale protesten tegen Loekasjenko uit de hand lopen. Demonstranten roepen de autocratische leider sinds de in hun ogen frauduleuze verkiezingen van 9 augustus vrijwel dagelijks op te vertrekken. Velen zien Tichanovskaya als de echte winnaar.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.
29 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Er zijn vijf "grotere" olievlekken in de Straat van Hormuz zichtbaar op satellietbeelden. Dat meldt de Duitse tak van Greenpeace in een rapport. De drijvende olie heeft inmiddels de Iraanse kust bij het eiland van Qeshm bereikt, waar ook beschermde natuurgebieden zijn.
40 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie kondigt woensdag hoogstwaarschijnlijk een migratienoodwet aan, als antwoord op de onverwachte stroom asielzoekers naar de Spaanse exclave Ceuta. Als die noodwet wordt geactiveerd, kan de behandeling van asielvragen tijdelijk worden opgeschort, meldden diverse Brusselse bronnen. Ook een snellere terugkeer van migranten zou in die noodwet mogelijk worden gemaakt.
52 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland blijft ondanks een maandag door de Amerikaanse president Donald Trump gemeld akkoord doorgaan met het aanvallen van doelen in de energiesector, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat Oekraïne op die aanvallen reageert.
57 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft het afschieten van lichtkogels door een Russisch fregat veroordeeld als een "roekeloze actie". De lichtkogels raakten volgens de Deense krijgsmacht maandagavond bijna een militaire helikopter.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Een reeks reisbeperkingen aangekondigd door China is vanaf dinsdag van kracht. China zegt hiermee de nationale technologische veiligheid te willen beschermen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft door de oorlog in Iran te maken met een tekort aan munitie, aldus de inspecteur-generaal van het ministerie van Defensie. President Donald Trump sprak begin september van "onbeperkte hoeveelheden" en haalde uit naar media die anders berichtten.
3 uur geleden