Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Slechts beperkte steun Poetin voor Loekasjenko’

'Slechts beperkte steun Poetin voor Loekasjenko’

WARSCHAU (ANP/DPA) - De omstreden Wit-Russische president Alexandr Loekasjenko geniet maar beperkte steun van de regering van Rusland. De verbannen Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja zegt dat tegen de Poolse krant Rzeczpospolita.

"Ik zie dat Poetin hem steunt, maar niet overdreven actief", aldus de onder druk naar Litouwen uitgeweken Tichanovskaja (38). Zij is momenteel in Polen, waar ze onder meer deelneemt aan een economisch forum.

Loekasjenko is maandag in Rusland voor een "werkoverleg" met de Russische president, bevestigde het Kremlin vrijdag. Poetin houdt een afwachtende houding aan, ziet Tichanovskaja. "Hij heeft geen soldaten gestuurd, hij staat aan de kant en observeert", aldus de politica, die Moskou nog eens opriep de soevereiniteit van haar land te respecteren.

Poetin heeft het buurland eerder steun toegezegd. Hij heeft een politiemacht achter de hand voor het geval de massale protesten tegen Loekasjenko uit de hand lopen. Demonstranten roepen de autocratische leider sinds de in hun ogen frauduleuze verkiezingen van 9 augustus vrijwel dagelijks op te vertrekken. Velen zien Tichanovskaya als de echte winnaar.

Meer uit Buitenland

Minister: zaterdag opnieuw 70.000 agenten bij Franse protesten

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Laurent Nuñez, heeft aangekondigd dat er zaterdag opnieuw 70.000 politieagenten ingezet zullen worden om de orde te handhaven bij protestacties. Nuñez stelt dat de betogingen een "zeer hoog risico" voor de openbare orde met zich meebrengen.

7 minuten geleden
Doden bij crash Italiaanse militaire helikopter in Bosnië

SARAJEVO (ANP/AFP) - In Bosnië en Herzegovina is een Italiaanse militaire helikopter neergestort. Meerdere inzittenden zijn omgekomen, meldt de EU-missie EUFOR waar het toestel onderdeel van was. Volgens het lokale ziekenhuis gaat het om vier doden en elf gewonden.

1 uur geleden
Machado bedankt Trump tijdens eerste toespraak in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft tijdens haar eerste publieke optreden sinds haar terugkeer naar Venezuela Donald Trump bedankt. Volgens Machado heeft de Amerikaanse president de "poorten naar de vrijheid" geopend door president Nicolás Maduro gevangen te nemen.

1 uur geleden
Spaanse koning eist maatregelen op spoor na nieuwe ramp

MADRID (ANP) - Koning Felipe van Spanje heeft de Spaanse autoriteiten opgeroepen om actie te ondernemen om nieuwe treinrampen te voorkomen. Dat zei de vorst donderdag tijdens een korte persverklaring na een bezoek aan een ziekenhuis in Toledo, waar hij en zijn echtgenote koningin Letizia gewonden van de treinramp van woensdag bezochten. De uitspraak van Felipe is opvallend. Hij mengt zich doorgaans nooit met politieke kwesties.

1 uur geleden
Ministerie: dodental loopt op na treinongeluk Spanje

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje ten zuiden van Madrid op woensdagochtend is opgelopen tot 74, meldt het ministerie van Transport. Het regiobestuur van Castilla-La Mancha houdt volgens nieuwswebsite 20 minutos nog een dodental van 69 aan, wachtend op DNA-onderzoek van menselijke resten bij de locatie van het ongeluk.

1 uur geleden
NYT: privéjet voor vlucht Bolsonaro werd geregeld door Witte Huis

MIAMI (ANP) - De vlucht van de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten werd volgens The New York Times geregeld door een functionaris van het Witte Huis. De krant schrijft dat die man, Jason Miller genaamd, daarover contact had gehad met zijn broer Eduardo Bolsonaro. Die verbleef al in de VS.

2 uur geleden
Trump noemt Braziliaanse verkiezingen 'een schande'

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verkiezingen in Brazilië van afgelopen zondag "een schande" genoemd. Hij wilde niet zeggen of hij het presidentschap van Luiz Inácio Lula da Silva erkent.

3 uur geleden