Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Slechts 34 procent ondervraagden gelooft Trumps coronaverhaal'

'Slechts 34 procent ondervraagden gelooft Trumps coronaverhaal'

NEW YORK (ANP/RTR) - In een zondag gepubliceerde opiniepeiling onder ruim duizend Engels sprekende volwassen Amerikanen stelt slechts 34 procent van de ondervraagden dat ze president Trump geloven over wat hij over zijn aandoening zegt of bekendmaakt. Meer dan de helft, 55 procent denkt dat Trump niet de waarheid spreekt en 11 procent weet het niet. Trump heeft het coronavirus opgelopen en verzekerde dit weekend dat hij zich weer goed voelt en aan het werk is. Dat was nadat hij vrijdag uit voorzorg in een ziekenhuis was opgenomen.

Aanvankelijk spraken de autoriteiten van een opname enkel uit "uitzonderlijke voorzichtigheid", maar zaterdag erkende onder anderen de stafchef van het Witte Huis dat het personeel zich vrijdag grote zorgen heeft gemaakt en dat het vrijdag erg slecht ging met de president.

Van de ondervraagden in de peiling van Reuters/Ipsos is 65 procent van mening dat Trump het virus niet had gekregen als hij het serieuzer had genomen. Trump heeft het gevaar van de aandoening herhaaldelijk gebagatelliseerd. Recent nog maakte hij grapjes over het mondkapje van zijn politieke tegenspeler Joe Biden.

De Verenigde Staten zijn het land met de meeste vastgestelde gevallen van het virus. Met meer dan 110 miljoen tests in de VS zijn er alleen in China meer mensen getest op het virus. Circa 7,6 miljoen Amerikanen zijn positief getest in het land van 330 miljoen inwoners. Circa vijf miljoen mensen zijn er al genezen en ruim 214.000 patiënten zijn aan het virus bezweken.

Meer uit Buitenland

Weinstein dit jaar opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP) - Voormalig filmproducent Harvey Weinstein komt in New York voor de derde keer voor de rechter voor het seksueel misbruik van voormalig actrice Jessica Mann. De rechter wil dat het proces nog dit jaar plaatsvindt, bericht het Amerikaanse NBC News.

1 uur geleden
Peru verleent amnestie na strijd tegen guerrillastrijders

LIMA (ANP/RTR/AFP) - Peru verleent amnestie aan militair personeel, politieagenten en leden van zelfverdedigingsgroepen die worden beschuldigd van deelname aan een bloedige campagne tegen linkse guerrillastrijders tussen 1980 en 2000. President Dina Boluarte heeft een wet hierover ondertekend ondanks bezwaren van mensenrechtenorganisaties.

1 uur geleden
Bondgenoten: geen besluiten over vredesproces zonder Oekraïne

LONDEN (ANP) - De coalitie van bereidwillige landen die Oekraïne na de oorlog willen helpen beschermen, herhaalt dat Oekraïne betrokken moet zijn bij het bepalen van het pad naar vrede in het land. Dat verklaren de drie voorzitters van het overleg van woensdag. Het gaat om de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz.

1 uur geleden
Trump wil na goed gesprek met Poetin 'vrijwel meteen' vervolg

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt heel snel een tweede overlegronde te willen als zijn aankomende gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin goed verloopt. Daar kan dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aanwezig zijn, vertelde Trump op een bijeenkomst in het Kennedy Center.

3 uur geleden
VN meldt piek in aantal burgerslachtoffers in Oekraïne

GENÈVE (ANP/DPA) - Het aantal burgers dat vorige maand in Oekraïne gewond raakte of omkwam, lag op het hoogste niveau sinds mei 2022. In juli zijn 286 doden en 1388 gewonden geregistreerd, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne.

3 uur geleden
Von der Leyen tevreden over gesprek met Zelensky en Trump

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft tevreden teruggeblikt op het digitale overleg met de Amerikaanse president Donald Trump, zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. Ze sprak op X over een "erg goed gesprek".

4 uur geleden
Zelensky na overleg met Trump: Poetin bluft op het slagveld

BERLIJN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt woensdag bij het overleg met zijn ambtgenoot Donald Trump en Europese leiders de situatie aan het front te hebben besproken. Er zijn berichten dat Rusland deze week plots relatief veel terreinwinst boekte. Volgens Zelensky heeft hij de andere leiders voorgehouden dat de Russische president Vladimir Poetin "bluft" door zijn troepen te laten oprukken voor zijn eigen gesprek met Trump.

4 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!