Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slechte telefoon- en chipverkopen halen winst Samsung onderuit

Slechte telefoon- en chipverkopen halen winst Samsung onderuit

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse elektronicaproducent Samsung houdt door de slechte vraag naar onder meer smartphones en chips weinig van zijn winst over. De inkomsten daalden ook de afgelopen maanden weer fors, doordat mensen vanwege de hoge inflatie probeerden te besparen op nieuwe mobiele telefoons en andere elektronica. Ook is de vraag naar geheugenchips ingestort na eerst een opleving tijdens de coronapandemie.

Analisten verwachten wel dat de ergste dip hiermee geweest is voor de belangrijke concurrent van Apple. In de maanden april, mei en juni kwam Samsungs omzet ruim een vijfde lager uit dan een jaar eerder, op 60 biljoen won (42 miljard euro). Dat is de grootste neergang sinds zeker 2009. De operationele winst bedroeg na een daling van 96 procent 600 miljard won. Over het eerste kwartaal van dit jaar gingen al vergelijkbare cijfers de boeken in.

De verwachting is dat generatieve AI en een toenemende vraag uit China Samsung in de rest van het jaar uit het dal kunnen trekken. Volgens zakenbank Goldman Sachs zijn voor de servers achter populaire toepassingen als ChatGPT vier tot zes keer meer geheugenchips nodig dan voor reguliere servers. De chips zijn een belangrijk verdienmodel voor het grootste bedrijf van Zuid-Korea.

Samsung komt op 27 juli bij de volledige cijfers met een nadere toelichting op de resultaten. Eind deze maand komt de elektronicareus ook met twee nieuwe smartphones, de Galaxy Z Fold 5 en Flip 5. Samsung zet flink in op opvouwbare modellen als veelbelovend verdienmodel.

Meer uit Financieel

Tesla wil productie in grote Duitse fabriek dit jaar opvoeren

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla wil de productie in zijn grote fabriek in het Duitse Grünheide bij Berlijn dit jaar opvoeren. Daarnaast wil de elektrische autofabrikant 3500 nieuwe medewerkers aannemen en moet de fabriek nieuwe markten gaan bedienen. Tesla ziet de vraag naar zijn elektrische auto's aantrekken en de winstcijfers verbeteren, meldt het bedrijf in het jaarverslag van de Duitse productieafdeling van het bedrijf.

1 uur geleden
Italiaanse overheid krijgt Telecom Italia weer volledig in handen

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.

18 uur geleden
FT: speculanten gokken op koersdaling SpaceX na recordbeursgang

NEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.

18 uur geleden
China waarschuwt VK na nationalisatie British Steel

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

20 uur geleden
Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

21 uur geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

22 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

22 uur geleden