Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slecht zomerweer in Europa zit Heineken dwars

Slecht zomerweer in Europa zit Heineken dwars

ZOETERMEER (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft het afgelopen kwartaal last gehad van het tegenvallende zomerweer in Europa. Door de regenachtige maanden juli en augustus waren terrassen minder goed gevuld en verkocht het drankenconcern minder in die regio.

De hoeveelheid verkocht bier in Europa daalde met ruim 8 procent. Mede daardoor kromp ook het volume verkocht bier in het derde kwartaal van Heineken als geheel met iets meer dan 4 procent, als de effecten van overnames niet worden meegerekend.

Naast tegenvallend zomerweer voelt Heineken ook de gevolgen van de aanhoudende prijsverhogingen voor zijn biermerken, waar bijvoorbeeld ook Amstel, Birra Moretti en Sol onder vallen. Consumenten laten die biertjes vaker staan door de economisch slechtere tijden en effecten van de hoge inflatie op hun portemonnee.

Omzet

De hogere prijzen zorgden nog wel voor hogere omzet. Die bedroeg in de maanden juli, augustus en september 9,6 miljard euro, 4,5 procent meer na correctie voor overnames en de verkoop van bedrijfsonderdelen.

Heineken-topman Dolf van den Brink spreekt van een "geleidelijke verbetering van onze bedrijfsprestaties, hoewel iets trager dan onze ambitie". Vooral in Brazilië en Mexico nam het marktaandeel toe. In Europa herstelde de verkoop zich in september weer. Heineken stelde eerder zijn verwachting voor 2023 bij na tegenvallende resultaten in het eerste half jaar.

Meer uit Financieel

Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

1 uur geleden
Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

1 uur geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

1 uur geleden
Waarde bitcoin op hoogste stand in elf weken

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.

2 uur geleden
ASML wil met Europese techconcerns lobbyen voor sterkere sector

VELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.

2 uur geleden
Brussel gaat nauwer toezien op handel en voorraden brandstoffen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.

3 uur geleden
Danse Macabre helpt de Efteling aan iets meer bezoekers

KAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.

3 uur geleden