Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slecht zomerweer in Europa zit Heineken dwars

Slecht zomerweer in Europa zit Heineken dwars

ZOETERMEER (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft het afgelopen kwartaal last gehad van het tegenvallende zomerweer in Europa. Door de regenachtige maanden juli en augustus waren terrassen minder goed gevuld en verkocht het drankenconcern minder in die regio.

De hoeveelheid verkocht bier in Europa daalde met ruim 8 procent. Mede daardoor kromp ook het volume verkocht bier in het derde kwartaal van Heineken als geheel met iets meer dan 4 procent, als de effecten van overnames niet worden meegerekend.

Naast tegenvallend zomerweer voelt Heineken ook de gevolgen van de aanhoudende prijsverhogingen voor zijn biermerken, waar bijvoorbeeld ook Amstel, Birra Moretti en Sol onder vallen. Consumenten laten die biertjes vaker staan door de economisch slechtere tijden en effecten van de hoge inflatie op hun portemonnee.

Omzet

De hogere prijzen zorgden nog wel voor hogere omzet. Die bedroeg in de maanden juli, augustus en september 9,6 miljard euro, 4,5 procent meer na correctie voor overnames en de verkoop van bedrijfsonderdelen.

Heineken-topman Dolf van den Brink spreekt van een "geleidelijke verbetering van onze bedrijfsprestaties, hoewel iets trager dan onze ambitie". Vooral in Brazilië en Mexico nam het marktaandeel toe. In Europa herstelde de verkoop zich in september weer. Heineken stelde eerder zijn verwachting voor 2023 bij na tegenvallende resultaten in het eerste half jaar.

Meer uit Financieel

Groei boodschappenbezorging vlakt verder af, merkt ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De groei van boodschappenbezorgingen door supermarkten lijkt verder af te vlakken, meldt ABN AMRO op basis van transactiedata. Het aantal bezorgingen is de afgelopen twaalf maanden maandelijks met gemiddeld 11 procent gestegen, na een maandelijkse groei van gemiddeld 69 procent en 21 procent in respectievelijk 2023 en 2024.

1 uur geleden
Zorgen over overheidsfinanciën VS zetten Wall Street lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met aanzienlijke verliezen gesloten. Zorgen over de Amerikaanse overheidsfinanciën traden weer op de voorgrond na een teleurstellend verlopen veiling van 16 miljard dollar aan nieuwe staatsobligaties. Onlangs verlaagde ratingbureau Moody's de kredietwaardigheid van de Verenigde Staten, waardoor de federale overheid waarschijnlijk duurder uit is bij het lenen van geld.

3 uur geleden
Enexis doet proef met dimmen zonnepanelen op zonnige dagen

DEN BOSCH (ANP) - Enexis wil in Brabant een proef doen waarbij klanten met zonnepanelen op hun huis betaald krijgen om tijdelijk minder stroom te leveren aan het net op zeer zonnige momenten. De netbeheerder vraagt daarbij aan klanten in de regio's Helmond en Waalwijk toestemming om de opwek van stroom tijdelijk te verlagen. Enexis wil zo nagaan of het dimmen van zonnepanelen een oplossing kan zijn voor momenten dat overbelasting van het elektriciteitsnet dreigt door een overschot aan zonne-energie.

4 uur geleden
Bekende ontwerper achter iPhone gaat samenwerken met OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP) - De ontwerper achter de iPhone van Apple, Jony Ive, gaat nauw samenwerken met ChatGPT-maker OpenAI. Zijn ontwerpbedrijf io fuseert ook met OpenAI, maakten het bedrijf en Ive bekend.

4 uur geleden
Uniper schort groot deel investeringen in Nederland op

ROTTERDAM (ANP) - Energieconcern Uniper doet voorlopig geen nieuwe grote investeringen in Nederland. Het Duitse concern vindt dat er te veel onduidelijkheid is over de toekomst van de Nederlandse energiemarkt. Daardoor blijft het volgens Uniper ook onzeker of investeringen zich kunnen terugbetalen.

6 uur geleden
Bescheiden winst voor aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuws over mogelijke nieuwe spanningen tussen Israël en Iran en handelsbesprekingen tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Bitcoin stijgt naar recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. 's Werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 17.00 uur (Nederlandse tijd) tot een prijs van 109.302 dollar. Beleggers in cryptomunten waren optimistisch over de komst van nieuwe regelgeving in de Verenigde Staten voor stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde.

8 uur geleden