Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slecht zomerweer in Europa zit Heineken dwars

Slecht zomerweer in Europa zit Heineken dwars

ZOETERMEER (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft het afgelopen kwartaal last gehad van het tegenvallende zomerweer in Europa. Door de regenachtige maanden juli en augustus waren terrassen minder goed gevuld en verkocht het drankenconcern minder in die regio.

De hoeveelheid verkocht bier in Europa daalde met ruim 8 procent. Mede daardoor kromp ook het volume verkocht bier in het derde kwartaal van Heineken als geheel met iets meer dan 4 procent, als de effecten van overnames niet worden meegerekend.

Naast tegenvallend zomerweer voelt Heineken ook de gevolgen van de aanhoudende prijsverhogingen voor zijn biermerken, waar bijvoorbeeld ook Amstel, Birra Moretti en Sol onder vallen. Consumenten laten die biertjes vaker staan door de economisch slechtere tijden en effecten van de hoge inflatie op hun portemonnee.

Omzet

De hogere prijzen zorgden nog wel voor hogere omzet. Die bedroeg in de maanden juli, augustus en september 9,6 miljard euro, 4,5 procent meer na correctie voor overnames en de verkoop van bedrijfsonderdelen.

Heineken-topman Dolf van den Brink spreekt van een "geleidelijke verbetering van onze bedrijfsprestaties, hoewel iets trager dan onze ambitie". Vooral in Brazilië en Mexico nam het marktaandeel toe. In Europa herstelde de verkoop zich in september weer. Heineken stelde eerder zijn verwachting voor 2023 bij na tegenvallende resultaten in het eerste half jaar.

Meer uit Financieel

Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

6 minuten geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

37 minuten geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

1 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

2 uur geleden
Creditcardbedrijf hoeft VIP-ticket Beyoncé niet terug te betalen

DEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.

2 uur geleden
Bedrijf uit Waalwijk beboet na dodelijke val van schip

WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.

3 uur geleden
Consumentenbond krijgt tientallen meldingen over hack Odido

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.

3 uur geleden