Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slecht zicht op online seksueel geweld

Slecht zicht op online seksueel geweld

DEN HAAG (ANP) - Er is onvoldoende inzicht in de omvang van online seksueel geweld, zoals ongewenste sexting, wraakporno, sextortion en grooming. De instanties die zich met het fenomeen bezighouden gebruiken verschillende vormen van registratie, waardoor er geen overzicht is. Dat constateert het Nederlands Studiecentrum Criminaliteit en Rechtshandhaving (NSCR) in een rapport dat in opdracht van de ministeries van Volksgezondheid en Justitie en Veiligheid is gemaakt.

Ongewenste sexting is het online delen van seksueel getinte foto's. Wraakporno is het uit boosheid delen van dergelijke foto's op bijvoorbeeld social media. Met sextortion worden seksuele gunsten afgedwongen. Grooming is het online verleiden van een minderjarig slachtoffer om later seksueel misbruik te plegen.

Mensen die slachtoffer worden van online seksueel geweld kunnen daar net zoveel psychische en lichamelijke schade door ondervinden als door fysiek seksueel geweld. De slachtoffers zijn vaak al kwetsbaar, bijvoorbeeld omdat ze verwaarlozing of mishandeling hebben meegemaakt of een verstandelijke beperking hebben. Vrouwen zijn vaker slachtoffer van seksuele sextortion, terwijl mannen juist met naaktfoto's voor geld worden afgeperst.

Volgens de NSCR moeten de betrokken instanties eenduidiger en beter registreren welke vormen van online seksueel misbruik er gemeld worden. Daarnaast moet er systematisch worden onderzocht welke daders en slachtoffers bij het online seksueel geweld zijn betrokken en moeten de instanties beter samenwerken. Dat zou uiteindelijk moeten leiden tot een gezamenlijke aanpak waarbij ook sprake is van preventie en voorlichting.

Meer uit Binnenland

Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

9 minuten geleden
NCTV: cyberdreiging neemt snel toe door AI, actie nodig

DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."

2 uur geleden
Jetten vindt zijn aanwezigheid bij Rode Lijn-demo 'niet passend'

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.

2 uur geleden
OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

5 uur geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

5 uur geleden
Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

6 uur geleden
Tientallen actievoerders op bouwplaats Microsoft-datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.

6 uur geleden