Slecht weer remt jaarverkoop bier moederbedrijf Bavaria
LIESHOUT (ANP) - Bierbrouwer Royal Swinkels, bekend van merken als Bavaria, Palm, Swinckels en Uiltje, had vorig jaar last van het slechte weer in het voorjaar en najaar waardoor er minder bier werd verkocht. Ook de inflatie, verminderde koopkracht en het gedaalde consumentenvertrouwen drukten op de volumes.
Door onder meer "effectief prijsbeleid" en "kostenbeheersing" werden die negatieve effecten beperkt, schrijft Royal Swinkels in zijn jaarverslag. "De kostprijzen zijn hard omhoog gegaan in Europa en hebben we gedeeltelijk kunnen compenseren met prijsverhogingen richting onze klanten", voegt een woordvoerster van het bierconcern daaraan toe.
De omzet bij de bierdivisie steeg wel ten opzichte van 2022, maar de grootste omzetstijgingen werden opgetekend bij de divisie in Ethiopië en moutdivisie Holland Malt, zegt de woordvoerster.
In het hele bedrijf werd vorig jaar zo'n 1128 miljoen euro omgezet. Dat is 9 procent meer dan een jaar eerder. De winst, gecorrigeerd voor onder meer belastingen, kwam uit op 127,1 miljoen euro. Dat was in 2022 nog 109,2 miljoen euro. Het bierbedrijf is actief in 150 landen en heeft wereldwijd ongeveer 2000 werknemers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
21 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
1 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
2 uur geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
2 uur geledenMANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.
2 uur geleden