Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slecht weer bemoeilijkt reddingswerkzaamheden na aardbeving

Slecht weer bemoeilijkt reddingswerkzaamheden na aardbeving

ANKARA (ANP) - De werkzaamheden van reddingswerkers die in actie komen na de zware aardbeving in het zuiden van Turkije, worden op sommige plekken bemoeilijkt door slecht weer. Op verschillende plekken zorgen sneeuw en ijs voor problemen op de weg.

Ook is op beelden van onder meer de Turkse zender TRT te zien hoe reddingswerkers in steden als Diyarbakir en Malatya zoeken naar overlevenden bij ingestorte gebouwen, terwijl er veel sneeuw valt.

Volgens Weeronline valt in steden zoals Gaziantep en Diyarbakir maandag en ook deels dinsdag veel regen bij temperaturen van enkele graden boven nul. Ook waait het flink. In de stad Gaziantep, die vlak bij het epicentrum van de aardbeving ligt, valt momenteel vooral regen. Maar in de avond en nacht wordt het er kouder en kan het gaan sneeuwen. Later in de week wordt het droog en zonnig, maar wel koud met matige vorst in de nachten.

Meer uit Buitenland

Anti-regeringsdemonstranten botsen met politie in Servië

NOVI SAD (ANP/AFP) - Bij anti-regeringsprotesten in de Servische stad Novi Sad heeft de politie vrijdagavond traangas en stungranaten ingezet om duizenden demonstranten uiteen te drijven.

1 uur geleden
Duitse paddenstoelen weer veilig te eten, 39 jaar na Tsjernobyl

SALZGITTER (ANP/DPA) - Bijna veertig jaar na de kernramp van Tsjernobyl in Oekraïne zijn wilde paddenstoelen in heel Duitsland weer nagenoeg probleemloos te eten, meldt het federaal bureau voor stralingsbescherming (BfS) vrijdag. De paddenstoelen dienen dan wel in normale hoeveelheden te worden geconsumeerd.

2 uur geleden
Trump doopt Defensie om tot ministerie van Oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een decreet ondertekend waarin het ministerie van Defensie wordt omgedoopt tot ministerie van Oorlog. Volgens de Republikein draagt deze naam een "boodschap van overwinning" uit aan de wereld.

5 uur geleden
VN: M23 en leger Congo pleegden mogelijk oorlogsmisdaden

GENÈVE (ANP/RTR) - Alle strijdende partijen in het conflict in het oosten van Congo hebben "grove mensenrechtenschendingen" gepleegd, zegt het VN-kantoor voor de mensenrechten op vrijdag. Zowel de door Rwanda gesteunde rebellengroep M23 als de Congolese gewapende strijdkrachten hebben zich sinds eind 2024 hieraan schuldig gemaakt.

6 uur geleden
Regering Libanon stemt in met ontwapening Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering heeft ingestemd met het plan voor de ontwapening van Hezbollah. De ontmanteling van de militaire tak van de beweging moet nog dit jaar zijn beslag krijgen. De ontwapening van Hezbollah is een voorwaarde uit het eerder bereikte staakt-het-vuren tussen Israël en de militante beweging.

6 uur geleden
Nieuwe doden bij bombardementen in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Met het bombarderen van een aantal hoge gebouwen in Gaza-Stad "zijn de poorten van de hel geopend", heeft de Israëlische minister van Defensie, Israel Katz, verklaard.

9 uur geleden
Washington vaardigt sancties uit tegen Palestijnse ngo's

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft tegen drie Palestijnse mensenrechtenorganisaties sancties uitgevaardigd. Ze werken volgens hem mee aan pogingen van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag om Israëli's te onderzoeken, gevangen te nemen en te vervolgen. Volgens Rubio gebeurt dat zonder instemming van Israël en is het ICC een politiek instrument dat niet door Israël en de VS wordt erkend.

12 uur geleden