Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slecht weer begin zomer drukt op verkopen bouwmarktketen Hornbach

Slecht weer begin zomer drukt op verkopen bouwmarktketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Door het slechte weer aan het begin van de zomer hebben klanten van bouwmarktketen Hornbach minder grote uitgaven gedaan. Daardoor zag de onderneming, met onder andere achttien bouwmarkten in Nederland, de omzet in het afgelopen kwartaal licht dalen. Het aantal klanten nam wel toe, al ging dat volgens algemeen directeur Evert de Goede van Hornbach in Nederland niet vanzelf. "En ook voor de komende maanden blijft het een uitdaging", zegt hij.

Bij Hornbach liep het tweede kwartaal van 1 juni tot 31 augustus. In die periode daalde de omzet in alle landen waar het bedrijf actief is met 1,7 procent ten opzichte van een jaar eerder tot ruim 1,6 miljard euro. Specifieke cijfers over de Nederlandse markt geeft het bedrijf niet. De brutowinst nam wel toe, met 2,1 procent tot bijna 563 miljoen euro. Die stijging schrijft Hornbach toe aan betere kostenbeheersing en voorraadbeheer.

De bouwmarktketen heeft al langer te maken met stijgende kosten, onder meer voor personeel. "Toch willen we voor onze klanten vast blijven houden aan onze laagsteprijsgarantie, zelfs ná aankoop", legt De Goede uit. "Dat betekent dat we niet alle extra kosten kunnen doorberekenen. Consumenten waarderen dat en we zien dan ook dat het aantal klanten blijft groeien."

Hornbach profiteerde in het eerste kwartaal van dit jaar juist nog van relatief goed voorjaarsweer. Als gevolg daarvan gaat over de eerste helft van het gebroken boekjaar wel een kleine omzetstijging in de boeken. Het Duitse familiebedrijf verwacht dat de omzet in het lopende boekjaar als geheel licht zal toenemen.

Meer uit Financieel

Wall Street opent lager na cijfers inflatie en economische groei

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen verder omlaag na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op een belangrijk inflatiecijfer, de zogeheten prijsindex voor persoonlijke consumptieve bestedingen. Dat cijfer meet de veranderingen in de prijzen van goederen en diensten die door consumenten worden gekocht en heeft de voorkeur van de Amerikaanse centrale bank boven de gewone inflatie. Volgens het cijfer stegen de consumentenprijzen in december met 0,4 procent op maandbasis, wat iets sterker is dan verwacht.

31 minuten geleden
Economie VS groeit 2,2 procent in 2025, zwakte in vierde kwartaal

WASHINGTON (ANP/AFP) - De economie van de Verenigde Staten is in 2025 met 2,2 procent gegroeid. Dat meldde de Amerikaanse overheid op basis van voorlopige schattingen. De groei van 's werelds grootste economie in 2024 bedroeg 2,8 procent.

48 minuten geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar fraude notaris Oranje afgerond

DEN HAAG (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar de miljoenenfraude door notaris Frank Oranje bij landsadvocaat Pels Rijcken is afgerond. Het Openbaar Ministerie legt boetes van 400.000 euro op aan twee vennootschappen van de in 2020 overleden voormalige notaris. Het onderzoek naar zijn weduwe wordt niet voortgezet.

1 uur geleden
X gaat in beroep tegen EU-boete van 120 miljoen euro

SAN FRANCISCO (ANP) - X gaat in beroep tegen een boete van 120 miljoen euro die de Europese Commissie het socialemediabedrijf in december oplegde. Volgens het bedrijf van miljardair Elon Musk heeft de Commissie fouten gemaakt bij het onderzoek naar overtredingen van Europese digitale regels.

1 uur geleden
Dsm-firmenich is van Amerikaans kartelonderzoek af

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.

3 uur geleden
Export EU-staal naar VS daalt met 30 procent door hogere tarieven

BRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.

3 uur geleden
Bedrijvigheid in eurozone stijgt door groei Duitse industrie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.

4 uur geleden