Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slecht weer begin zomer drukt op verkopen bouwmarktketen Hornbach

Slecht weer begin zomer drukt op verkopen bouwmarktketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Door het slechte weer aan het begin van de zomer hebben klanten van bouwmarktketen Hornbach minder grote uitgaven gedaan. Daardoor zag de onderneming, met onder andere achttien bouwmarkten in Nederland, de omzet in het afgelopen kwartaal licht dalen. Het aantal klanten nam wel toe, al ging dat volgens algemeen directeur Evert de Goede van Hornbach in Nederland niet vanzelf. "En ook voor de komende maanden blijft het een uitdaging", zegt hij.

Bij Hornbach liep het tweede kwartaal van 1 juni tot 31 augustus. In die periode daalde de omzet in alle landen waar het bedrijf actief is met 1,7 procent ten opzichte van een jaar eerder tot ruim 1,6 miljard euro. Specifieke cijfers over de Nederlandse markt geeft het bedrijf niet. De brutowinst nam wel toe, met 2,1 procent tot bijna 563 miljoen euro. Die stijging schrijft Hornbach toe aan betere kostenbeheersing en voorraadbeheer.

De bouwmarktketen heeft al langer te maken met stijgende kosten, onder meer voor personeel. "Toch willen we voor onze klanten vast blijven houden aan onze laagsteprijsgarantie, zelfs nĂ¡ aankoop", legt De Goede uit. "Dat betekent dat we niet alle extra kosten kunnen doorberekenen. Consumenten waarderen dat en we zien dan ook dat het aantal klanten blijft groeien."

Hornbach profiteerde in het eerste kwartaal van dit jaar juist nog van relatief goed voorjaarsweer. Als gevolg daarvan gaat over de eerste helft van het gebroken boekjaar wel een kleine omzetstijging in de boeken. Het Duitse familiebedrijf verwacht dat de omzet in het lopende boekjaar als geheel licht zal toenemen.

Meer uit Financieel

WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

12 minuten geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

11 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

12 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

15 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

15 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

16 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

17 uur geleden