Slecht weer begin zomer drukt op verkopen bouwmarktketen Hornbach
HOUTEN (ANP) - Door het slechte weer aan het begin van de zomer hebben klanten van bouwmarktketen Hornbach minder grote uitgaven gedaan. Daardoor zag de onderneming, met onder andere achttien bouwmarkten in Nederland, de omzet in het afgelopen kwartaal licht dalen. Het aantal klanten nam wel toe, al ging dat volgens algemeen directeur Evert de Goede van Hornbach in Nederland niet vanzelf. "En ook voor de komende maanden blijft het een uitdaging", zegt hij.
Bij Hornbach liep het tweede kwartaal van 1 juni tot 31 augustus. In die periode daalde de omzet in alle landen waar het bedrijf actief is met 1,7 procent ten opzichte van een jaar eerder tot ruim 1,6 miljard euro. Specifieke cijfers over de Nederlandse markt geeft het bedrijf niet. De brutowinst nam wel toe, met 2,1 procent tot bijna 563 miljoen euro. Die stijging schrijft Hornbach toe aan betere kostenbeheersing en voorraadbeheer.
De bouwmarktketen heeft al langer te maken met stijgende kosten, onder meer voor personeel. "Toch willen we voor onze klanten vast blijven houden aan onze laagsteprijsgarantie, zelfs ná aankoop", legt De Goede uit. "Dat betekent dat we niet alle extra kosten kunnen doorberekenen. Consumenten waarderen dat en we zien dan ook dat het aantal klanten blijft groeien."
Hornbach profiteerde in het eerste kwartaal van dit jaar juist nog van relatief goed voorjaarsweer. Als gevolg daarvan gaat over de eerste helft van het gebroken boekjaar wel een kleine omzetstijging in de boeken. Het Duitse familiebedrijf verwacht dat de omzet in het lopende boekjaar als geheel licht zal toenemen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.
7 uur geleden