Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slecht weer begin zomer drukt op verkopen bouwmarktketen Hornbach

Slecht weer begin zomer drukt op verkopen bouwmarktketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Door het slechte weer aan het begin van de zomer hebben klanten van bouwmarktketen Hornbach minder grote uitgaven gedaan. Daardoor zag de onderneming, met onder andere achttien bouwmarkten in Nederland, de omzet in het afgelopen kwartaal licht dalen. Het aantal klanten nam wel toe, al ging dat volgens algemeen directeur Evert de Goede van Hornbach in Nederland niet vanzelf. "En ook voor de komende maanden blijft het een uitdaging", zegt hij.

Bij Hornbach liep het tweede kwartaal van 1 juni tot 31 augustus. In die periode daalde de omzet in alle landen waar het bedrijf actief is met 1,7 procent ten opzichte van een jaar eerder tot ruim 1,6 miljard euro. Specifieke cijfers over de Nederlandse markt geeft het bedrijf niet. De brutowinst nam wel toe, met 2,1 procent tot bijna 563 miljoen euro. Die stijging schrijft Hornbach toe aan betere kostenbeheersing en voorraadbeheer.

De bouwmarktketen heeft al langer te maken met stijgende kosten, onder meer voor personeel. "Toch willen we voor onze klanten vast blijven houden aan onze laagsteprijsgarantie, zelfs ná aankoop", legt De Goede uit. "Dat betekent dat we niet alle extra kosten kunnen doorberekenen. Consumenten waarderen dat en we zien dan ook dat het aantal klanten blijft groeien."

Hornbach profiteerde in het eerste kwartaal van dit jaar juist nog van relatief goed voorjaarsweer. Als gevolg daarvan gaat over de eerste helft van het gebroken boekjaar wel een kleine omzetstijging in de boeken. Het Duitse familiebedrijf verwacht dat de omzet in het lopende boekjaar als geheel licht zal toenemen.

Meer uit Financieel

AEX sluit licht lager na slotrecord, Heineken wint na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.

20 minuten geleden
Bol waarschuwt klanten voor mogelijk datalek

UTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.

37 minuten geleden
Aandeelhouders AkzoNobel stemmen in met fusie met Axalta

AMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.

1 uur geleden
Nederland steunt kandidatuur Klaas Knot voor voorzitterschap ECB

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid steunt de eventuele kandidatuur van Klaas Knot als opvolger van Christine Lagarde als voorzitter van de Europese Centrale Bank. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Financiën na berichtgeving van persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Beurskoers SpaceX onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, was woensdag een flinke daler op de aandelenbeurzen in New York. SpaceX kwam dinsdag nabeurs voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met cijfers naar buiten. Daaruit bleek dat SpaceX de investeringen in vooral AI-infrastructuur flink heeft verhoogd in het afgelopen kwartaal, naar meer dan 18 miljard dollar.

2 uur geleden
Toenemende concurrentie in Brazilië remt groei Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Uber kampt met toenemende concurrentie in Brazilië, de grootste markt van de taxidienst en maaltijdbezorger. Chinese bedrijven als Didi en Meituan investeren er fors, waardoor de concurrentiestrijd niet alleen om klanten, maar ook om bezorgers verder is opgelaaid. Didi is een Chinese taxi-app en Meituan een maaltijdbezorger.

3 uur geleden
Deal Disney en TikTok over gebruik Disneyfiguren in filmpjes

BURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.

4 uur geleden