Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slecht begin breekt Feyenoord op in Rome bij start Europa League

Slecht begin breekt Feyenoord op in Rome bij start Europa League

ROME (ANP) - Feyenoord heeft bij de start van de Europa League tegen Lazio een nederlaag moeten incasseren. Een slecht begin, met drie tegendoelpunten in het eerste half uur, brak de ploeg van trainer Arne Slot op in het Stadio Olimpico. Via twee doelpunten van invaller Santiago Giménez kwam Feyenoord na de rust nog wel terug, maar het verloor in Rome met 4-2. De Rotterdammers kregen vlak voor tijd ook nog een strafschop, maar die werd na tussenkomst van de VAR geannuleerd.

Vorig seizoen bereikte Feyenoord een niveau lager de finale van de Conference League, waarin het werd verslagen door de andere club uit de Italiaanse hoofdstad: AS Roma. Rotterdamse supporters waren donderdag niet welkom in Rome, als gevolg van een straf van de UEFA voor ongeregeldheden in het afgelopen seizoen.

De ploeg van Slot speelt volgende week donderdag in de eigen Kuip de tweede groepswedstrijd, tegen Sturm Graz. Die Oostenrijkse ploeg begon de Europa League met een zege op FC Midtjylland: 1-0. De 19-jarige Nederlander Emanuel Emegha (ex-Sparta) maakte het enige doelpunt tegen de Denen.

Eerste helft

Feyenoord werd in de eerste helft overlopen door Lazio en gaf de doelpunten makkelijk weg. Slecht wegwerken van Gernot Trauner leidde al in de 3e minuut tot de openingstreffer van Luis Alberto. Doelman Justin Bijlow mocht zich na een kwartier de 2-0 van Felipe Anderson aanrekenen. Het schot van de Braziliaan leek houdbaar voor de Oranje-international, maar rolde onder zijn arm door in het doel.

In de 28e minuut sneed Lazio opnieuw heel makkelijk door de defensie. Bijlow tikte het schot van Mattia Zaccagni precies voor de voeten van Matias Vecino, die van dichtbij de 3-0 kon binnenschieten. Een historisch zware nederlaag in Europa dreigde voor Feyenoord, dat ontsnapte aan meer tegentreffers.

Met Alireza Jahanbakhsh voor Sebastian Szymanski begon de ploeg van Slot goed aan de tweede helft, met twee kansen binnen 5 minuten. Lazio deed het wat rustiger aan, maar kwam na ruim een uur wel op 4-0 via opnieuw Vecino. Weer lag het achterin helemaal open bij Feyenoord. De ingevallen Giménez versierde even later een strafschop en schoot zelf raak vanaf 11 meter. De Mexicaan scoorde in de slotfase nogmaals, in de rebound na een schot van Oussama Idrissi.

Meer uit Voetbal

Koploper PSV met nederlaag voor schut tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.

9 uur geleden
PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

11 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

13 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

14 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

15 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

16 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

18 uur geleden