Slecht begin breekt Feyenoord op in Rome bij start Europa League
ROME (ANP) - Feyenoord heeft bij de start van de Europa League tegen Lazio een nederlaag moeten incasseren. Een slecht begin, met drie tegendoelpunten in het eerste half uur, brak de ploeg van trainer Arne Slot op in het Stadio Olimpico. Via twee doelpunten van invaller Santiago Giménez kwam Feyenoord na de rust nog wel terug, maar het verloor in Rome met 4-2. De Rotterdammers kregen vlak voor tijd ook nog een strafschop, maar die werd na tussenkomst van de VAR geannuleerd.
Vorig seizoen bereikte Feyenoord een niveau lager de finale van de Conference League, waarin het werd verslagen door de andere club uit de Italiaanse hoofdstad: AS Roma. Rotterdamse supporters waren donderdag niet welkom in Rome, als gevolg van een straf van de UEFA voor ongeregeldheden in het afgelopen seizoen.
De ploeg van Slot speelt volgende week donderdag in de eigen Kuip de tweede groepswedstrijd, tegen Sturm Graz. Die Oostenrijkse ploeg begon de Europa League met een zege op FC Midtjylland: 1-0. De 19-jarige Nederlander Emanuel Emegha (ex-Sparta) maakte het enige doelpunt tegen de Denen.
Eerste helft
Feyenoord werd in de eerste helft overlopen door Lazio en gaf de doelpunten makkelijk weg. Slecht wegwerken van Gernot Trauner leidde al in de 3e minuut tot de openingstreffer van Luis Alberto. Doelman Justin Bijlow mocht zich na een kwartier de 2-0 van Felipe Anderson aanrekenen. Het schot van de Braziliaan leek houdbaar voor de Oranje-international, maar rolde onder zijn arm door in het doel.
In de 28e minuut sneed Lazio opnieuw heel makkelijk door de defensie. Bijlow tikte het schot van Mattia Zaccagni precies voor de voeten van Matias Vecino, die van dichtbij de 3-0 kon binnenschieten. Een historisch zware nederlaag in Europa dreigde voor Feyenoord, dat ontsnapte aan meer tegentreffers.
Met Alireza Jahanbakhsh voor Sebastian Szymanski begon de ploeg van Slot goed aan de tweede helft, met twee kansen binnen 5 minuten. Lazio deed het wat rustiger aan, maar kwam na ruim een uur wel op 4-0 via opnieuw Vecino. Weer lag het achterin helemaal open bij Feyenoord. De ingevallen Giménez versierde even later een strafschop en schoot zelf raak vanaf 11 meter. De Mexicaan scoorde in de slotfase nogmaals, in de rebound na een schot van Oussama Idrissi.
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
21 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
23 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
23 uur geleden