Slecht begin breekt Feyenoord op in Rome bij start Europa League
ROME (ANP) - Feyenoord heeft bij de start van de Europa League tegen Lazio een nederlaag moeten incasseren. Een slecht begin, met drie tegendoelpunten in het eerste half uur, brak de ploeg van trainer Arne Slot op in het Stadio Olimpico. Via twee doelpunten van invaller Santiago Giménez kwam Feyenoord na de rust nog wel terug, maar het verloor in Rome met 4-2. De Rotterdammers kregen vlak voor tijd ook nog een strafschop, maar die werd na tussenkomst van de VAR geannuleerd.
Vorig seizoen bereikte Feyenoord een niveau lager de finale van de Conference League, waarin het werd verslagen door de andere club uit de Italiaanse hoofdstad: AS Roma. Rotterdamse supporters waren donderdag niet welkom in Rome, als gevolg van een straf van de UEFA voor ongeregeldheden in het afgelopen seizoen.
De ploeg van Slot speelt volgende week donderdag in de eigen Kuip de tweede groepswedstrijd, tegen Sturm Graz. Die Oostenrijkse ploeg begon de Europa League met een zege op FC Midtjylland: 1-0. De 19-jarige Nederlander Emanuel Emegha (ex-Sparta) maakte het enige doelpunt tegen de Denen.
Eerste helft
Feyenoord werd in de eerste helft overlopen door Lazio en gaf de doelpunten makkelijk weg. Slecht wegwerken van Gernot Trauner leidde al in de 3e minuut tot de openingstreffer van Luis Alberto. Doelman Justin Bijlow mocht zich na een kwartier de 2-0 van Felipe Anderson aanrekenen. Het schot van de Braziliaan leek houdbaar voor de Oranje-international, maar rolde onder zijn arm door in het doel.
In de 28e minuut sneed Lazio opnieuw heel makkelijk door de defensie. Bijlow tikte het schot van Mattia Zaccagni precies voor de voeten van Matias Vecino, die van dichtbij de 3-0 kon binnenschieten. Een historisch zware nederlaag in Europa dreigde voor Feyenoord, dat ontsnapte aan meer tegentreffers.
Met Alireza Jahanbakhsh voor Sebastian Szymanski begon de ploeg van Slot goed aan de tweede helft, met twee kansen binnen 5 minuten. Lazio deed het wat rustiger aan, maar kwam na ruim een uur wel op 4-0 via opnieuw Vecino. Weer lag het achterin helemaal open bij Feyenoord. De ingevallen Giménez versierde even later een strafschop en schoot zelf raak vanaf 11 meter. De Mexicaan scoorde in de slotfase nogmaals, in de rebound na een schot van Oussama Idrissi.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
14 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
20 uur geleden