Slecht begin breekt Feyenoord op in Rome bij start Europa League
ROME (ANP) - Feyenoord heeft bij de start van de Europa League tegen Lazio een nederlaag moeten incasseren. Een slecht begin, met drie tegendoelpunten in het eerste half uur, brak de ploeg van trainer Arne Slot op in het Stadio Olimpico. Via twee doelpunten van invaller Santiago Giménez kwam Feyenoord na de rust nog wel terug, maar het verloor in Rome met 4-2. De Rotterdammers kregen vlak voor tijd ook nog een strafschop, maar die werd na tussenkomst van de VAR geannuleerd.
Vorig seizoen bereikte Feyenoord een niveau lager de finale van de Conference League, waarin het werd verslagen door de andere club uit de Italiaanse hoofdstad: AS Roma. Rotterdamse supporters waren donderdag niet welkom in Rome, als gevolg van een straf van de UEFA voor ongeregeldheden in het afgelopen seizoen.
De ploeg van Slot speelt volgende week donderdag in de eigen Kuip de tweede groepswedstrijd, tegen Sturm Graz. Die Oostenrijkse ploeg begon de Europa League met een zege op FC Midtjylland: 1-0. De 19-jarige Nederlander Emanuel Emegha (ex-Sparta) maakte het enige doelpunt tegen de Denen.
Eerste helft
Feyenoord werd in de eerste helft overlopen door Lazio en gaf de doelpunten makkelijk weg. Slecht wegwerken van Gernot Trauner leidde al in de 3e minuut tot de openingstreffer van Luis Alberto. Doelman Justin Bijlow mocht zich na een kwartier de 2-0 van Felipe Anderson aanrekenen. Het schot van de Braziliaan leek houdbaar voor de Oranje-international, maar rolde onder zijn arm door in het doel.
In de 28e minuut sneed Lazio opnieuw heel makkelijk door de defensie. Bijlow tikte het schot van Mattia Zaccagni precies voor de voeten van Matias Vecino, die van dichtbij de 3-0 kon binnenschieten. Een historisch zware nederlaag in Europa dreigde voor Feyenoord, dat ontsnapte aan meer tegentreffers.
Met Alireza Jahanbakhsh voor Sebastian Szymanski begon de ploeg van Slot goed aan de tweede helft, met twee kansen binnen 5 minuten. Lazio deed het wat rustiger aan, maar kwam na ruim een uur wel op 4-0 via opnieuw Vecino. Weer lag het achterin helemaal open bij Feyenoord. De ingevallen Giménez versierde even later een strafschop en schoot zelf raak vanaf 11 meter. De Mexicaan scoorde in de slotfase nogmaals, in de rebound na een schot van Oussama Idrissi.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
2 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
13 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
13 uur geleden