Slecht 2019 voor wereldwijde luchtvrachtsector
GENÈVE (ANP) - De internationale luchtvrachtsector heeft een tegenvallend 2019 achter de rug. Volgens de internationale brancheorganisatie IATA kromp de vraag vorig jaar met 3,3 procent, wat de eerste krimp sinds 2012 was en de zwakste prestatie in de sector sinds de financiële crisis van 2009.
IATA verklaarde dat de neergang vooral samenhangt met de wereldwijde handelsspanningen waardoor de mondiale handel onder druk kwam te staan. Ook het verslechterde vertrouwen onder bedrijven en consumenten droeg bij aan de daling van de vraag. In bijna alle markten was sprake van een afgenomen vraag. Vooral in Azië stond het vrachtvervoer door de lucht flink onder druk, als gevolg van de handelsvete tussen China en de Verenigde Staten.
IATA-topman Alexandre de Juniac vreest dat 2020 opnieuw een uitdagend jaar zal worden voor de luchtvrachtindustrie. De uitbraak van het nieuwe coronavirus zal volgens hem zeker voor tegenwind gaan zorgen voor de wereldeconomie. Het is volgens De Juniac nog te vroeg om te zeggen wat de effecten van het virus op langere termijn op de luchtvracht zullen zijn.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
8 uur geleden