
Slavernijmonument Rotterdam beklad met graffiti
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse Slavernijmonument is beklad met graffiti. Volgens wethouder Vincent Karremans zijn medewerkers van Stadsbeheer onderweg om "deze respectloze bekladding" te verwijderen.
PvdA-gemeenteraadslid en oud-wethouder Richard Moti zegt op Twitter dat hij hoopt dat "deze achterlijke idioten" snel worden opgepakt en gestraft. Zijn partijgenoot Co Engberts, die ook in de Rotterdamse gemeenteraad zit, zegt dat de bekladding boos en verdrietig maakt.
Volgens Moti heeft het Slavernijmonument voor veel inwoners van Rotterdam een speciale betekenis, vooral de afgelopen dagen. Zaterdag werd op Keti Koti stilgestaan bij de afschaffing van de slavernij.
Het Slavernijmonument werd in juni 2013 onthuld aan de Lloydstraat in het Rotterdamse stadsdeel Delfshaven. Het is ontworpen door de inmiddels overleden Alex da Silva, die het monument toen omschreef als "een schip dat de vormen van een muzieksleutel heeft".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensen die in of naast het gebied wonen waar de NAVO-top in Den Haag wordt gehouden, kunnen tussen 22 en 27 juni geen pakketten van PostNL thuisbezorgd krijgen. Het bezorgbedrijf adviseert pakketten ergens anders te laten bezorgen.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Commissariaat voor de Media mag AVROTROS geen dwangsom opleggen omdat de omroep twee interne onderzoeken naar de sociale veiligheid niet wil delen. Dat staat in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland die maandag is gepubliceerd. De mediawaakhond wil de volledige rapporten inzien om "toezicht op gedrag en cultuur" te kunnen houden.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam heeft tijdens de geweldsexplosie rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv professioneel en met grote inzet gehandeld. Maar het politieoptreden werd bemoeilijkt door de snelle verspreiding van geweldsoproepen via sociale media en de onvoorspelbaarheid van de relschoppers. Dit concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid in het maandag gepubliceerde rapport over de aanpak van de ongeregeldheden in Amsterdam in november vorig jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verlagen van het eigen risico voor de zorg kan financieel nadelig uitpakken voor bepaalde kwetsbare groepen. Dat schrijft de Raad van State in een advies over het wetsvoorstel om het eigen risico naar 165 euro per jaar te brengen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Recente gerechtelijke uitspraken over stikstof maken het moeilijk voor Defensie om te oefenen, het aantal oefenlocaties uit te breiden of de gebouwen van de krijgsmacht te onderhouden. Dat staat in een onderzoek naar de impact door TNO, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De bestuurders van Het Adriano Huis (HAH), een instelling voor mensen met een verstandelijke beperking in Bergen op Zoom, zijn opgestapt. Zorgkantoor CZ dreigde de overeenkomst met de organisatie op te zeggen als het bestuur voor maandag niet ontslag had genomen. Het bedrijf maakte al geen geld meer over naar de instelling.
2 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Monique van de Ven ontvangt dit jaar de Career Achievement Award op het festival Film by the Sea. Volgens festivaldirecteur Jan Doense behoort de 72-jarige actrice tot "de absolute royalty van de Nederlandse film". Op het festival gaat de nieuwe film Een vrouw als Monique in première, met Van de Ven en acteur Joes Brauers in de hoofdrollen.
3 uur geleden