Slavernijherdenking Amsterdam rustig verlopen, geen aanhoudingen
AMSTERDAM (ANP) - De nationale herdenking van de afschaffing van de slavernij en het Keti Koti Festival in Amsterdam zijn tot nog toe "super rustig" verlopen. Er zijn geen aanhoudingen verricht, laat een woordvoerster van de politie weten. Volgens haar waren de plechtig- en feestelijkheden "fijn en mooi".
Koning Willem-Alexander bood tijdens de herdenking in het Oosterpark namens Nederland excuses aan voor de rol van Nederland in het slavernijverleden. Op het Museumplein, een paar kilometer verderop, is sinds 13.00 uur het Keti Koti Festival aan de gang en dat duurt nog tot zaterdagavond laat. Op het festival zijn verschillende muzikale optredens en kunnen bezoekers terecht bij tientallen kramen met maaltijden.
Voorafgaand aan de herdenking was er ook een optocht, die deels bestond uit een protestmars, georganiseerd door Zwart Manifest en The Black Archives. Daarmee wilden de organisaties oproepen dat er niet alleen excuses voor het slavernijverleden moeten komen, maar ook herstelprogramma's in de voormalige kolonies.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
7 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
13 uur geleden