Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slapende Tesla-bestuurder in Canada aangeklaagd

Slapende Tesla-bestuurder in Canada aangeklaagd

PONOKA (ANP/AFP) - In Canada is een bestuurder van een Tesla aangeklaagd voor gevaarlijk rijgedrag nadat hij op een snelweg in slaap was gevallen met de automatische piloot aan. De zelfrijdende auto reed ook te hard, meldt de politie.

Het incident gebeurde bij het dorpje Ponoka in de provincie Alberta. "De auto leek zelfrijdend, reed meer dan 140 kilometer per uur met beide voorstoelen volledig achterover en de inzittenden leken te slapen", meldt de lokale politie. De snelheidslimiet was 110 kilometer per uur. Volgens omroep CBC is een 20-jarige bestuurder aangeklaagd.

Met de automatische piloot kan een Tesla zelfstandig sturen, versnellen en remmen op de openbare weg, maar Tesla waarschuwt dat de bestuurder altijd moet blijven opletten.

In de VS is eerder deze week een bestuurder van een zelfrijdende Uber-auto aangeklaagd die een dodelijk ongeluk veroorzaakte in de staat Arizona in 2018. Hij zat volgens de aanklagers niet op te letten toen in het donker een vrouw de weg overstak.

Meer uit Buitenland

Veiligheidsraad Bulgarije komt bijeen na aanvallen op Zwarte Zee

SOFIA (ANP) - Herhaaldelijke aanvallen op de scheepvaart in de Zwarte Zee zorgen in Bulgarije voor onrust. President Iliana Jotova heeft voor woensdag de Consultatieve Raad voor Nationale Veiligheid (CCNS) bijeengeroepen, melden het nationale persbureau BTA en nieuwssite Novinite.

6 minuten geleden
Ook in Luik opnieuw onrustig door onderwijsprotest

LUIK (ANP/BELGA) - Ook in het Belgische Luik is het dinsdag opnieuw onrustig vanwege onderwijsprotesten. Tientallen actievoerders trokken eerder op de dag langs verschillende middelbare scholen, waarbij een groep jongeren ramen kapotsloeg en een vuilnisbak in brand stak.

28 minuten geleden
Oekraïne plaatst netten op bruggen tegen droneaanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft antidronenetten opgehangen bij meerdere bruggen in de hoofdstad Kyiv. Rusland heeft de afgelopen dagen twee van die bruggen aangevallen met drones, in een ogenschijnlijke poging om het openbare leven in Kyiv te verstoren.

30 minuten geleden
Honderden doden in 24 uur tijd gemeld door strijd in Jemen

SANAA (ANP/AFP) - De strijd in Jemen heeft in 24 uur tijd meer dan 270 levens gekost. Bronnen zeggen tegen persbureau AFP dat 115 militairen uit het regeringskamp sneuvelden. Aan de zijde van de Houthi's vielen 160 doden.

47 minuten geleden
Nieuwe aanhouding in terreuronderzoek naar vliegbasis Fairford

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden in verband met de verdachte busjes bij de luchtmachtbasis RAF Fairford. Het gaat om een 22-jarige Brit, meldt de antiterreurpolitie. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van terreurdaden. Eerder werden zes anderen aangehouden. Zij zijn op borgtocht vrijgelaten.

1 uur geleden
Von der Leyen: situatie in Zwarte Zee baart steeds meer zorgen

STRAATSBURG (ANP) - De situatie in de Zwarte Zee baart steeds meer zorgen, stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie op X. "Commerciële schepen, en onschuldige bemanningen, worden doelwit van aanvallen, waarbij op zee al levens verloren zijn gegaan."

1 uur geleden
AfD'er Tobias Rausch verkozen tot voorzitter deelstaatparlement

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - AfD-politicus Tobias Rausch is verkozen tot voorzitter van het deelstaatparlement van Saksen-Anhalt. Het is voor het eerst dat de radicaal-rechtse partij de positie van voorzitter van een deelstaatparlement invult.

2 uur geleden