Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slapende Tesla-bestuurder in Canada aangeklaagd

Slapende Tesla-bestuurder in Canada aangeklaagd

PONOKA (ANP/AFP) - In Canada is een bestuurder van een Tesla aangeklaagd voor gevaarlijk rijgedrag nadat hij op een snelweg in slaap was gevallen met de automatische piloot aan. De zelfrijdende auto reed ook te hard, meldt de politie.

Het incident gebeurde bij het dorpje Ponoka in de provincie Alberta. "De auto leek zelfrijdend, reed meer dan 140 kilometer per uur met beide voorstoelen volledig achterover en de inzittenden leken te slapen", meldt de lokale politie. De snelheidslimiet was 110 kilometer per uur. Volgens omroep CBC is een 20-jarige bestuurder aangeklaagd.

Met de automatische piloot kan een Tesla zelfstandig sturen, versnellen en remmen op de openbare weg, maar Tesla waarschuwt dat de bestuurder altijd moet blijven opletten.

In de VS is eerder deze week een bestuurder van een zelfrijdende Uber-auto aangeklaagd die een dodelijk ongeluk veroorzaakte in de staat Arizona in 2018. Hij zat volgens de aanklagers niet op te letten toen in het donker een vrouw de weg overstak.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

4 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

4 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

5 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

10 uur geleden