Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slapeloze nachten voor IOC-baas Bach over Spelen in Tokio

Slapeloze nachten voor IOC-baas Bach over Spelen in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - De voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), Thomas Bach, erkende dinsdag dat hij slapeloze nachten heeft gehad over de Spelen in Tokio. Volgens Bach viel het niet mee met de situatie rond het coronavirus, de tegenstand van de Japanse bevolking en het moeten weigeren van publiek in de olympische stadions.

"De afgelopen 15 maanden hebben we veel beslissingen moeten nemen op zeer onzekere gronden. We hadden elke dag twijfels. We beraadslaagden en discussieerden. Er waren slapeloze nachten", zei Bach. "Dit was ook zwaar voor ons, zwaar voor mij. Maar om de Spelen te laten doorgaan, moesten we vertrouwen geven, een uitweg uit deze crisis laten zien".

Door de positieve coronatesten in onder meer het olympisch dorp zijn Bach en het IOC de afgelopen dagen weer meer onder druk komen te staan. Toch is Bach vooral positief nu het openingsceremonie naderbij komt. "We kunnen eindelijk licht aan het einde van de donkere tunnel zien", zei Bach. "Annulering was nooit een optie voor ons. Het IOC laat de atleten nooit in de steek... we deden het voor de atleten."

De Olympische Spelen worden vrijdag geopend.

Meer uit Sport

Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

16 minuten geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

54 minuten geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

1 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

4 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

5 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

21 uur geleden