Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slap en slordig Ajax speelt gelijk tegen Heracles Almelo

Slap en slordig Ajax speelt gelijk tegen Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Een slap en slordig Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen punten verspeeld in de Eredivisie. De koploper kwam in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo niet tot scoren en bleef steken op een gelijkspel (0-0).

Ajax zag de voorsprong op het als tweede geklasseerde PSV slinken tot 2 punten. Feyenoord heeft voorlopig 7 punten minder dan de lijstaanvoerder uit Amsterdam, maar de club uit Rotterdam heeft ook twee wedstrijden minder gespeeld.

Ajax kan dit seizoen in eigen land vooral van zichzelf verliezen, zei trainer Erik ten Hag de afgelopen maanden al een paar keer. De kampioen is lastig te verslaan als het met de juiste instelling aan de aftrap verschijnt. Maar ook Ajax komt in de problemen als de spelers denken dat ze het op halve kracht ook wel af kunnen. Dat bleek dit seizoen al tegen FC Twente (1-1) en FC Utrecht (0-1). Heracles profiteerde als derde club van het gebrek aan scherpte bij de club uit de hoofdstad.

Geen schim

Ajax was in regen in Almelo geen schim van de ploeg die in de laatste wedstrijden Borussia Dortmund (4-0) en PSV oprolde (5-0). Antony, een van de uitblinkers in beide duels, speelde slordig. Steven Berghuis bleef redelijk onzichtbaar en Sébastien Haller werkte ook niet overtuigend af. Hij kopte de bal in de handen van doelman Janis Blaswich, net als Jurriën Timber toen hij in kansrijke positie kwam.

Heracles, spelend met vijf verdedigers, voetbalde vooral op eigen helft. Toch had de thuisploeg op voorsprong kunnen komen. Delano Burgzorg wist niet te profiteren van een slordigheidje van Lisandro Martínez, maar hij verzuimde de bal aan de vrijstaande Rai Vloet te geven. Heracles kreeg na een uur weer een grote kans: Noah Fadiga probeerde doelman Remko Pasveer vergeefs door de benen te spelen.

Trainer Ten Hag greep na die mogelijkheid in en liet Davy Klaassen invallen voor Berghuis. Even later moest Antony plaatsmaken voor zijn vriend David Neres. Ajax ging niet veel beter voetballen na beide wissels. Neres gaf Dusan Tadic in de slotfase nog wel een enorme kans om het duel alsnog te beslissen. De kopbal van de Serviër was matig, zodat doelman Blaswich redding kon brengen.

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

14 minuten geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

50 minuten geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

15 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

15 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

16 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

17 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

17 uur geleden