Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slap en slordig Ajax speelt gelijk tegen Heracles Almelo

Slap en slordig Ajax speelt gelijk tegen Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Een slap en slordig Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen punten verspeeld in de Eredivisie. De koploper kwam in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo niet tot scoren en bleef steken op een gelijkspel (0-0).

Ajax zag de voorsprong op het als tweede geklasseerde PSV slinken tot 2 punten. Feyenoord heeft voorlopig 7 punten minder dan de lijstaanvoerder uit Amsterdam, maar de club uit Rotterdam heeft ook twee wedstrijden minder gespeeld.

Ajax kan dit seizoen in eigen land vooral van zichzelf verliezen, zei trainer Erik ten Hag de afgelopen maanden al een paar keer. De kampioen is lastig te verslaan als het met de juiste instelling aan de aftrap verschijnt. Maar ook Ajax komt in de problemen als de spelers denken dat ze het op halve kracht ook wel af kunnen. Dat bleek dit seizoen al tegen FC Twente (1-1) en FC Utrecht (0-1). Heracles profiteerde als derde club van het gebrek aan scherpte bij de club uit de hoofdstad.

Geen schim

Ajax was in regen in Almelo geen schim van de ploeg die in de laatste wedstrijden Borussia Dortmund (4-0) en PSV oprolde (5-0). Antony, een van de uitblinkers in beide duels, speelde slordig. Steven Berghuis bleef redelijk onzichtbaar en Sébastien Haller werkte ook niet overtuigend af. Hij kopte de bal in de handen van doelman Janis Blaswich, net als Jurriën Timber toen hij in kansrijke positie kwam.

Heracles, spelend met vijf verdedigers, voetbalde vooral op eigen helft. Toch had de thuisploeg op voorsprong kunnen komen. Delano Burgzorg wist niet te profiteren van een slordigheidje van Lisandro Martínez, maar hij verzuimde de bal aan de vrijstaande Rai Vloet te geven. Heracles kreeg na een uur weer een grote kans: Noah Fadiga probeerde doelman Remko Pasveer vergeefs door de benen te spelen.

Trainer Ten Hag greep na die mogelijkheid in en liet Davy Klaassen invallen voor Berghuis. Even later moest Antony plaatsmaken voor zijn vriend David Neres. Ajax ging niet veel beter voetballen na beide wissels. Neres gaf Dusan Tadic in de slotfase nog wel een enorme kans om het duel alsnog te beslissen. De kopbal van de Serviër was matig, zodat doelman Blaswich redding kon brengen.

Meer uit Voetbal

Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

1 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

1 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

2 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

4 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

4 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

10 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

10 uur geleden