Slap en slordig Ajax speelt gelijk tegen Heracles Almelo
ALMELO (ANP) - Een slap en slordig Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen punten verspeeld in de Eredivisie. De koploper kwam in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo niet tot scoren en bleef steken op een gelijkspel (0-0).
Ajax zag de voorsprong op het als tweede geklasseerde PSV slinken tot 2 punten. Feyenoord heeft voorlopig 7 punten minder dan de lijstaanvoerder uit Amsterdam, maar de club uit Rotterdam heeft ook twee wedstrijden minder gespeeld.
Ajax kan dit seizoen in eigen land vooral van zichzelf verliezen, zei trainer Erik ten Hag de afgelopen maanden al een paar keer. De kampioen is lastig te verslaan als het met de juiste instelling aan de aftrap verschijnt. Maar ook Ajax komt in de problemen als de spelers denken dat ze het op halve kracht ook wel af kunnen. Dat bleek dit seizoen al tegen FC Twente (1-1) en FC Utrecht (0-1). Heracles profiteerde als derde club van het gebrek aan scherpte bij de club uit de hoofdstad.
Geen schim
Ajax was in regen in Almelo geen schim van de ploeg die in de laatste wedstrijden Borussia Dortmund (4-0) en PSV oprolde (5-0). Antony, een van de uitblinkers in beide duels, speelde slordig. Steven Berghuis bleef redelijk onzichtbaar en Sébastien Haller werkte ook niet overtuigend af. Hij kopte de bal in de handen van doelman Janis Blaswich, net als Jurriën Timber toen hij in kansrijke positie kwam.
Heracles, spelend met vijf verdedigers, voetbalde vooral op eigen helft. Toch had de thuisploeg op voorsprong kunnen komen. Delano Burgzorg wist niet te profiteren van een slordigheidje van Lisandro Martínez, maar hij verzuimde de bal aan de vrijstaande Rai Vloet te geven. Heracles kreeg na een uur weer een grote kans: Noah Fadiga probeerde doelman Remko Pasveer vergeefs door de benen te spelen.
Trainer Ten Hag greep na die mogelijkheid in en liet Davy Klaassen invallen voor Berghuis. Even later moest Antony plaatsmaken voor zijn vriend David Neres. Ajax ging niet veel beter voetballen na beide wissels. Neres gaf Dusan Tadic in de slotfase nog wel een enorme kans om het duel alsnog te beslissen. De kopbal van de Serviër was matig, zodat doelman Blaswich redding kon brengen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
10 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
15 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
19 uur geleden