Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Slangenmens' Gravenberch glipt de basis in bij Ajax

'Slangenmens' Gravenberch glipt de basis in bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Een slang, zo noemde Ryan Gravenberch zichzelf vroeger vaak. Met zijn lange, atletische lichaam glipte de Amsterdammer al in de jeugd handig langs tegenstanders. In het eerste elftal van Ajax laat Gravenberch die kwaliteit ook zien. "Ik behoorde in alle jeugdteams tot de langste spelers. Ondanks mijn lengte heb ik een atletisch lichaam. Een aparte combinatie ja, maar bij mij gaat dat prima samen", zegt de 17-jarige middenvelder.

Twee keer begon Gravenberch in de eredivisie in de basis, twee keer kwam hij tot scoren. Vlak voor de winterstop droeg hij bij aan de royale zege op ADO Den Haag (6-1). Bij de hervatting van het seizoen, zondag tegen Sparta Rotterdam, maakte Gravenberch de winnende treffer (2-1). De 1,90 meter lange tiener glipte na een één-tweetje met Dusan Tadic het strafschopgebied in en rondde de aanval na een combinatie met Jürgen Ekkelenkamp beheerst af. "Ik zag een klein gaatje om te schieten. Dat 'tiki-taka' in de kleine ruimte, dat is het spel van Ajax. Ik houd daar van. Vroeger maakte ik ook zulke goals, als ik als een soort slang tussen de verdedigers door ging. Ik heb de lengte, maar ook de techniek om het zo te doen."

Al op 8-jarige leeftijd werd Gravenberch opgenomen in de jeugdopleiding van Ajax, dat hem wegplukte bij Zeeburgia. Niet alleen in fysiek opzicht, maar ook voetballend stak Gravenberch boven zijn leeftijdsgenoten uit. Op 23 september 2018 maakt hij als invaller tegen PSV zijn debuut in het eerste. Met 16 jaar en 130 dagen is Gravenberch de jongste debutant ooit van de Amsterdammers.

Verbeterpunten

Sinds dit seizoen maakt hij deel uit van de A-selectie van trainer Erik ten Hag, al speelde Gravenberch voornamelijk voor Jong Ajax in de eerste divisie. "Ik heb verbeterpunten meegekregen van de trainers. En als je daarmee aan de slag gaat, komt je kans vanzelf." Nu Lisandro Martinez een linie naar achteren is geschoven om de afwezige Daley Blind centraal achterin te vervangen, mag de tiener als controleur op het middenveld spelen.

"Ik wil mezelf nog geen basisspeler noemen. We hebben heel veel middenvelders, iedereen wil graag spelen. Je moet echt laten zien dat je beter bent. De trainer beslist of hij me in de basis of op de bank zet", zegt Gravenberch. "Ik bekijk het nog steeds per wedstrijd." Tegen Sparta was Gravenberch de Ajacied met de meest balcontacten, tot hij een kwartier voor tijd vanwege knieklachten naar de kant moest. "Het ging best goed, al moeten die momenten van dom balverlies eruit. Ik had sommige duels ook wat agressiever in kunnen gaan. Dat zijn dingen waar ik aan werk."

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

12 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

12 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

12 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

14 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

15 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

16 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

17 uur geleden