Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Slangenmens' Gravenberch glipt de basis in bij Ajax

'Slangenmens' Gravenberch glipt de basis in bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Een slang, zo noemde Ryan Gravenberch zichzelf vroeger vaak. Met zijn lange, atletische lichaam glipte de Amsterdammer al in de jeugd handig langs tegenstanders. In het eerste elftal van Ajax laat Gravenberch die kwaliteit ook zien. "Ik behoorde in alle jeugdteams tot de langste spelers. Ondanks mijn lengte heb ik een atletisch lichaam. Een aparte combinatie ja, maar bij mij gaat dat prima samen", zegt de 17-jarige middenvelder.

Twee keer begon Gravenberch in de eredivisie in de basis, twee keer kwam hij tot scoren. Vlak voor de winterstop droeg hij bij aan de royale zege op ADO Den Haag (6-1). Bij de hervatting van het seizoen, zondag tegen Sparta Rotterdam, maakte Gravenberch de winnende treffer (2-1). De 1,90 meter lange tiener glipte na een één-tweetje met Dusan Tadic het strafschopgebied in en rondde de aanval na een combinatie met Jürgen Ekkelenkamp beheerst af. "Ik zag een klein gaatje om te schieten. Dat 'tiki-taka' in de kleine ruimte, dat is het spel van Ajax. Ik houd daar van. Vroeger maakte ik ook zulke goals, als ik als een soort slang tussen de verdedigers door ging. Ik heb de lengte, maar ook de techniek om het zo te doen."

Al op 8-jarige leeftijd werd Gravenberch opgenomen in de jeugdopleiding van Ajax, dat hem wegplukte bij Zeeburgia. Niet alleen in fysiek opzicht, maar ook voetballend stak Gravenberch boven zijn leeftijdsgenoten uit. Op 23 september 2018 maakt hij als invaller tegen PSV zijn debuut in het eerste. Met 16 jaar en 130 dagen is Gravenberch de jongste debutant ooit van de Amsterdammers.

Verbeterpunten

Sinds dit seizoen maakt hij deel uit van de A-selectie van trainer Erik ten Hag, al speelde Gravenberch voornamelijk voor Jong Ajax in de eerste divisie. "Ik heb verbeterpunten meegekregen van de trainers. En als je daarmee aan de slag gaat, komt je kans vanzelf." Nu Lisandro Martinez een linie naar achteren is geschoven om de afwezige Daley Blind centraal achterin te vervangen, mag de tiener als controleur op het middenveld spelen.

"Ik wil mezelf nog geen basisspeler noemen. We hebben heel veel middenvelders, iedereen wil graag spelen. Je moet echt laten zien dat je beter bent. De trainer beslist of hij me in de basis of op de bank zet", zegt Gravenberch. "Ik bekijk het nog steeds per wedstrijd." Tegen Sparta was Gravenberch de Ajacied met de meest balcontacten, tot hij een kwartier voor tijd vanwege knieklachten naar de kant moest. "Het ging best goed, al moeten die momenten van dom balverlies eruit. Ik had sommige duels ook wat agressiever in kunnen gaan. Dat zijn dingen waar ik aan werk."

Meer uit Voetbal

Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

4 uur geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

4 uur geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

7 uur geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

8 uur geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

8 uur geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

8 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

8 uur geleden