Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Slangenmens' Gravenberch glipt de basis in bij Ajax

'Slangenmens' Gravenberch glipt de basis in bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Een slang, zo noemde Ryan Gravenberch zichzelf vroeger vaak. Met zijn lange, atletische lichaam glipte de Amsterdammer al in de jeugd handig langs tegenstanders. In het eerste elftal van Ajax laat Gravenberch die kwaliteit ook zien. "Ik behoorde in alle jeugdteams tot de langste spelers. Ondanks mijn lengte heb ik een atletisch lichaam. Een aparte combinatie ja, maar bij mij gaat dat prima samen", zegt de 17-jarige middenvelder.

Twee keer begon Gravenberch in de eredivisie in de basis, twee keer kwam hij tot scoren. Vlak voor de winterstop droeg hij bij aan de royale zege op ADO Den Haag (6-1). Bij de hervatting van het seizoen, zondag tegen Sparta Rotterdam, maakte Gravenberch de winnende treffer (2-1). De 1,90 meter lange tiener glipte na een één-tweetje met Dusan Tadic het strafschopgebied in en rondde de aanval na een combinatie met Jürgen Ekkelenkamp beheerst af. "Ik zag een klein gaatje om te schieten. Dat 'tiki-taka' in de kleine ruimte, dat is het spel van Ajax. Ik houd daar van. Vroeger maakte ik ook zulke goals, als ik als een soort slang tussen de verdedigers door ging. Ik heb de lengte, maar ook de techniek om het zo te doen."

Al op 8-jarige leeftijd werd Gravenberch opgenomen in de jeugdopleiding van Ajax, dat hem wegplukte bij Zeeburgia. Niet alleen in fysiek opzicht, maar ook voetballend stak Gravenberch boven zijn leeftijdsgenoten uit. Op 23 september 2018 maakt hij als invaller tegen PSV zijn debuut in het eerste. Met 16 jaar en 130 dagen is Gravenberch de jongste debutant ooit van de Amsterdammers.

Verbeterpunten

Sinds dit seizoen maakt hij deel uit van de A-selectie van trainer Erik ten Hag, al speelde Gravenberch voornamelijk voor Jong Ajax in de eerste divisie. "Ik heb verbeterpunten meegekregen van de trainers. En als je daarmee aan de slag gaat, komt je kans vanzelf." Nu Lisandro Martinez een linie naar achteren is geschoven om de afwezige Daley Blind centraal achterin te vervangen, mag de tiener als controleur op het middenveld spelen.

"Ik wil mezelf nog geen basisspeler noemen. We hebben heel veel middenvelders, iedereen wil graag spelen. Je moet echt laten zien dat je beter bent. De trainer beslist of hij me in de basis of op de bank zet", zegt Gravenberch. "Ik bekijk het nog steeds per wedstrijd." Tegen Sparta was Gravenberch de Ajacied met de meest balcontacten, tot hij een kwartier voor tijd vanwege knieklachten naar de kant moest. "Het ging best goed, al moeten die momenten van dom balverlies eruit. Ik had sommige duels ook wat agressiever in kunnen gaan. Dat zijn dingen waar ik aan werk."

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

2 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

3 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

4 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

6 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

6 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

7 uur geleden