Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slalomtitel op Spelen voor Slowaakse Vlhova

Slalomtitel op Spelen voor Slowaakse Vlhova

ANQING (ANP) - De Slowaakse skiester Petra Vlhova heeft op de Olympische Spelen van Beijing het goud veroverd op de slalom. Vlhova (26) was slechts achtste op de eerste run, maar bij haar tweede optreden de snelste, resulterend in een totaaltijd van 1.44,98. Daarmee was ze acht honderdsten van een seconde sneller dan de Oostenrijkse Katharina Liensberger, de regerend wereldkampioene op het technische onderdeel. De Zwitserse Wendy Holdener volgde kort daar achter als derde.

De top 3 na de eerste run bereikte het podium niet. Lena Dürr, de Duitse verrassing met halverwege de snelste tijd, belandde op de vierde plaats. De Zwitserse Michelle Gisin zakte naar plaats 6. De Zweedse Sara Hector, eerder winnares van de reuzenslalom, miste in de tweede run een poortje.

Vlhova, die nooit eerder een olympische medaille veroverde, was op de slalom ook de leidster in de wereldbeker. Voor haar land was het de eerste gouden skimedaille op de Spelen ooit. "Het is moeilijk om nu zo aan te geven wat dit voor me betekent", vertelde de geëmotioneerde Slowaakse, vorig jaar winnaar van de wereldbeker over alle disciplines. "Ik heb alles gegeven en nu ben ik olympisch kampioene. Ik heb er mijn hele leven van gedroomd om op de Spelen een medaille te winnen."

Mikaela Shiffrin

De Amerikaanse favoriete Mikaela Shiffrin miste in de eerste run al het vierde poortje. Twee dagen eerder viel ze op de reuzenslalom ook al uit in de eerste run. "Ik zal mezelf opnieuw een 'reset' moeten geven. En dan nog beter dan na de reuzenslalom, al vraag ik me af hoe. Ik weet niet goed hoe ik hier mee om moet gaan", verzuchtte Shiffrin, die in Sotsji 2014 de slalom won en vier jaar later in Pyeongchang het goud pakte op de reuzenslalom.

Adriana Jelinkova zou ook meedoen op de slalom, maar de Nederlandse meldde zich dinsdag af nadat ze eerder in China positief had getest op het coronavirus.

Meer uit Sport

Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

1 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

1 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

4 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

5 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

7 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

7 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

8 uur geleden