Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slalomtitel op Spelen voor Slowaakse Vlhova

Slalomtitel op Spelen voor Slowaakse Vlhova

ANQING (ANP) - De Slowaakse skiester Petra Vlhova heeft op de Olympische Spelen van Beijing het goud veroverd op de slalom. Vlhova (26) was slechts achtste op de eerste run, maar bij haar tweede optreden de snelste, resulterend in een totaaltijd van 1.44,98. Daarmee was ze acht honderdsten van een seconde sneller dan de Oostenrijkse Katharina Liensberger, de regerend wereldkampioene op het technische onderdeel. De Zwitserse Wendy Holdener volgde kort daar achter als derde.

De top 3 na de eerste run bereikte het podium niet. Lena Dürr, de Duitse verrassing met halverwege de snelste tijd, belandde op de vierde plaats. De Zwitserse Michelle Gisin zakte naar plaats 6. De Zweedse Sara Hector, eerder winnares van de reuzenslalom, miste in de tweede run een poortje.

Vlhova, die nooit eerder een olympische medaille veroverde, was op de slalom ook de leidster in de wereldbeker. Voor haar land was het de eerste gouden skimedaille op de Spelen ooit. "Het is moeilijk om nu zo aan te geven wat dit voor me betekent", vertelde de geëmotioneerde Slowaakse, vorig jaar winnaar van de wereldbeker over alle disciplines. "Ik heb alles gegeven en nu ben ik olympisch kampioene. Ik heb er mijn hele leven van gedroomd om op de Spelen een medaille te winnen."

Mikaela Shiffrin

De Amerikaanse favoriete Mikaela Shiffrin miste in de eerste run al het vierde poortje. Twee dagen eerder viel ze op de reuzenslalom ook al uit in de eerste run. "Ik zal mezelf opnieuw een 'reset' moeten geven. En dan nog beter dan na de reuzenslalom, al vraag ik me af hoe. Ik weet niet goed hoe ik hier mee om moet gaan", verzuchtte Shiffrin, die in Sotsji 2014 de slalom won en vier jaar later in Pyeongchang het goud pakte op de reuzenslalom.

Adriana Jelinkova zou ook meedoen op de slalom, maar de Nederlandse meldde zich dinsdag af nadat ze eerder in China positief had getest op het coronavirus.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

6 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

9 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

10 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

12 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

14 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

14 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

16 uur geleden