Slagingspercentages gedaald, grootste daling op vwo en havo
DEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren zijn in 2025 minder vaak geslaagd voor hun eindexamen dan een jaar eerder, meldt de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). Het slagingspercentage is gedaald van 91,5 procent in 2024 naar 90,2 procent dit jaar. Vooral op de havo en het vwo zijn scholieren vaker gezakt voor hun examen.
Op beide schoolniveaus is het slagingspercentage met 2,5 procentpunt gedaald tussen 2024 en 2025. Op de havo zakte dit percentage van 87,9 naar 85,4, op het vwo van 90,8 naar 88,3.
Demissionair staatssecretaris Koen Becking (Funderend Onderwijs, VVD) schrijft dat de daling in het vwo en de havo ook te maken kan hebben met aangescherpte eisen waaraan leerlingen moeten voldoen om hun examen te halen.
De daling van de slagingspercentages hoeft daarom niet te betekenen dat de middelbare scholieren minder goed presteren. Hiernaar wordt nog aanvullend onderzoek gedaan. De bewindsman belooft de resultaten daarvan te delen in het najaar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."
5 dagen geleden