Slagerijen druk in de weer vanwege ramadan
DEN HAAG (ANP) - Islamitische slagerijen hebben de handen vol aan klanten die inkopen doen voor de ramadan, blijkt uit een rondgang van het ANP. In meerdere zaken staat dinsdag een rij. De vastenmaand begint voor de meeste moslims afhankelijk van de stand van de maan. Naar verwachting begint de ramadan donderdagochtend.
De Utrechtse vestiging van Slagerij Kaddour heeft het momenteel "superdruk", vertelt eigenaar Farouk El Kodady. "Het lijkt alsof mensen dit jaar door alle ellende in de wereld meer aandacht besteden aan een moment van rust en bezinning. Ze zijn op zoek naar gezelligheid met familie, vrienden en buren", vermoedt El Kodady. Lamsvlees wordt traditioneel veel verkocht, maar duurdere vleessoorten doen het dit jaar ook goed. "Het valt me op dat er meer vraag is naar wagyu en biologisch en klanten meer verantwoord kiezen."
Door hogere voedselprijzen zijn moslims dit jaar waarschijnlijk duurder uit in de ramadan. In de zaak van El Kodady lijkt de hoge inflatie weinig effect te hebben. "Mensen komen minder vaak maar als ze bij ons komen, kiezen ze wel voor mooie producten." Vanwege de ramadan is het assortiment van Kaddour tijdelijk aangevuld met onder meer kikkererwten, sesam en kant-en-klare soep. Omdat het waarschijnlijk druk blijft, is extra personeel ingezet.
Meer personeel
Bij delicatessenzaak Vlees&Zo in Amersfoort was het met name afgelopen weekend druk, vertelt eigenaar Ghassem Davudi. "Mensen slaan in voor de komende maand, met name lamsvlees doet het goed. Ook dadels, honing, olijfolie en nootjes worden veel verkocht. De komende dagen verwachten we ook drukte." De zaak heeft dan ook extra producten ingekocht en meer personeel ingeroosterd, maar houdt dezelfde openingstijden. "Voor de moslimgemeenschap is de ramadanmaand een feestmaand. Mensen gaan bij elkaar op bezoek en eten samen. Ik verwacht daarom ook dat ik dit jaar extra vlees verkoop dan tijdens de coronacrisis. Toen kon niemand samenkomen."
Bakkerij Marakesh in Den Haag ziet nog geen lange rijen. De afgelopen jaren begon dat pas een dag voor het begin van de ramadan. "Rond 18.00 uur wordt het dan ineens heel druk", vertelt Hajar Mahria, leidinggevende in de vestiging aan de Van Zeggelenlaan. "Mensen komen dan allemaal tegelijk om nog warm brood te halen voor het avondeten. Daarom blijven we ook langer open en staan we met meer personeel achter de kassa." Met name stokbrood en minihapjes met tonijn, kip en gehakt zijn bij de bakkerij populair. "We hebben nu ook meer soorten chebakia, Marokkaanse honingkoekjes. Die worden meestal gegeten bij de soep. De suiker geeft veel energie."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland en Frankrijk hebben voor het eerst overlegd over samenwerking op het gebied van kernwapens. "Het gesprek met Frankrijk over nucleaire afschrikking is een belangrijke stap", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).
38 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het was warmer dan normaal in de eerste helft van de meteorologische herfst, die op 1 september begon. Volgens Weeronline lag de gemiddelde temperatuur op 15,6 graden, terwijl dat normaal gesproken 14,0 graden is. Ook scheen de zon vaker en viel er minder regen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inbrekers sloegen in het derde kwartaal minder vaak toe. De politie registreerde in juli, augustus en september minder dan 4500 inbraken, tegenover zo'n 4900 in dezelfde periode vorig jaar. Het is de sterkste daling in het derde kwartaal sinds 2022. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van politiegegevens.
1 uur geledenBERKEL EN RODENRIJS (ANP) - Op de Noordeindseweg in Berkel en Rodenrijs, even ten noorden van Rotterdam, is in de nacht van woensdag op donderdag een grote brand uitgebroken bij een autobedrijf. Even voor 05.30 uur werd het sein brand meester gegeven, zo laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten.
6 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Staatssecretaris voor Koninkrijksrelaties en Slagvaardige Overheid Eric van der Burg heeft woensdag tijdens een bezoek aan Bonaire zijn zorgen geuit over "politieke inmenging in de ambtelijke organisatie" op het eiland. "Ik maak me daar echt zorgen over." Hij benadrukte tijdens een persconferentie dat hij "signalen hierover heeft gekregen".
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid is woensdagavond ingezet rond de Sneeuwbalweg in Amsterdam-Noord. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving van AT5. Volgens de woordvoerder kwam de brandweer aan het einde van de middag af op een melding van een brand buiten en werd het onrustig in de buurt toen de brandweer die wilde blussen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - In het centrum van Arnhem zijn woensdagavond zo'n tweehonderd mensen samengekomen om steun te betuigen aan de queergemeenschap, meldt de gemeente. In de nacht van dinsdag op woensdag werden op de Blauwe Golven regenboogvlaggen met mast en al uit de grond getrokken.
13 uur geleden