Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slagerijen druk in de weer vanwege ramadan

Slagerijen druk in de weer vanwege ramadan

DEN HAAG (ANP) - Islamitische slagerijen hebben de handen vol aan klanten die inkopen doen voor de ramadan, blijkt uit een rondgang van het ANP. In meerdere zaken staat dinsdag een rij. De vastenmaand begint voor de meeste moslims afhankelijk van de stand van de maan. Naar verwachting begint de ramadan donderdagochtend.

De Utrechtse vestiging van Slagerij Kaddour heeft het momenteel "superdruk", vertelt eigenaar Farouk El Kodady. "Het lijkt alsof mensen dit jaar door alle ellende in de wereld meer aandacht besteden aan een moment van rust en bezinning. Ze zijn op zoek naar gezelligheid met familie, vrienden en buren", vermoedt El Kodady. Lamsvlees wordt traditioneel veel verkocht, maar duurdere vleessoorten doen het dit jaar ook goed. "Het valt me op dat er meer vraag is naar wagyu en biologisch en klanten meer verantwoord kiezen."

Door hogere voedselprijzen zijn moslims dit jaar waarschijnlijk duurder uit in de ramadan. In de zaak van El Kodady lijkt de hoge inflatie weinig effect te hebben. "Mensen komen minder vaak maar als ze bij ons komen, kiezen ze wel voor mooie producten." Vanwege de ramadan is het assortiment van Kaddour tijdelijk aangevuld met onder meer kikkererwten, sesam en kant-en-klare soep. Omdat het waarschijnlijk druk blijft, is extra personeel ingezet.

Meer personeel

Bij delicatessenzaak Vlees&Zo in Amersfoort was het met name afgelopen weekend druk, vertelt eigenaar Ghassem Davudi. "Mensen slaan in voor de komende maand, met name lamsvlees doet het goed. Ook dadels, honing, olijfolie en nootjes worden veel verkocht. De komende dagen verwachten we ook drukte." De zaak heeft dan ook extra producten ingekocht en meer personeel ingeroosterd, maar houdt dezelfde openingstijden. "Voor de moslimgemeenschap is de ramadanmaand een feestmaand. Mensen gaan bij elkaar op bezoek en eten samen. Ik verwacht daarom ook dat ik dit jaar extra vlees verkoop dan tijdens de coronacrisis. Toen kon niemand samenkomen."

Bakkerij Marakesh in Den Haag ziet nog geen lange rijen. De afgelopen jaren begon dat pas een dag voor het begin van de ramadan. "Rond 18.00 uur wordt het dan ineens heel druk", vertelt Hajar Mahria, leidinggevende in de vestiging aan de Van Zeggelenlaan. "Mensen komen dan allemaal tegelijk om nog warm brood te halen voor het avondeten. Daarom blijven we ook langer open en staan we met meer personeel achter de kassa." Met name stokbrood en minihapjes met tonijn, kip en gehakt zijn bij de bakkerij populair. "We hebben nu ook meer soorten chebakia, Marokkaanse honingkoekjes. Die worden meestal gegeten bij de soep. De suiker geeft veel energie."

Meer uit Binnenland

Vier betrokkenen busongeluk Zwitserland keerden zondag terug

DEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."

6 uur geleden
Keja Klaasje Kwestro wint Theo d'Or voor F*CK LOLITA

AMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).

6 uur geleden
Vrouw opgepakt voor bestellen huurmoordenaar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.

7 uur geleden
Politie op zoek naar bestuurder na aanrijding kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

8 uur geleden
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

9 uur geleden
Overleden persoon met steekwond gevonden in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.

10 uur geleden
A12 bij Den Haag weer toegankelijk na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.

14 uur geleden