Slag om Arnhem-veteraan Ray Whitwell (105) overleden
MALTON (ANP) - Slag om Arnhem-veteraan Raymond (Ray) Whitwell is deze week overleden in zijn woonplaats Malton in het noorden van Engeland. Hij was 105 jaar oud en de oudste nog levende veteraan van deze luchtlandingsoperatie.
Whitwell was als militair betrokken bij de luchtlandingen en veldslag bij Arnhem in september 1944, ook bekend als Operatie Market Garden. Met parachutes en zweefvliegtuigen landde de Britse 1e Luchtlandingsdivisie op de Renkumse Heide, waarna de troepen optrokken naar Arnhem om de bruggen over de Rijn te veroveren op de Duitsers. De operatie duurde negen dagen. En in die periode moest Whitwell het zonder eten stellen, vertelde hij later. Hij wist ongeschonden de Rijn over te steken en zich bij de Britse troepen te voegen.
Na zijn dienstperiode keerde Whitwell terug naar Malton, waar hij een winkel en marktkramen had. Hij ging op 90-jarige leeftijd met pensioen.
Op hoge leeftijd was hij nog verschillende keren bij een herdenking van Market Garden. Op zijn 103e jaar werd Whitwell door een zweefvliegclub meegenomen om te vliegen boven het gebied waar hij was geland in 1944.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
22 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
23 uur geleden