Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slag om Arnhem herdacht

Slag om Arnhem herdacht

ARNHEM (ANP) - In Arnhem wordt vrijdagavond de Slag om Arnhem herdacht. Het is dit jaar tachtig jaar geleden dat geallieerde luchtlandingstroepen de brug over de Rijn in die stad in handen probeerden te krijgen. Die poging mislukte en daarmee werd het einde van Operatie Market Garden ingeluid.

Met de operatie wilden de geallieerde troepen in september 1944 bruggen over de grote Nederlandse rivieren innemen en van daaruit doorstoten naar nazi-Duitsland. Dit lukte bij de bruggen tussen Eindhoven en Nijmegen, maar het plan liep vast bij de brug over de Rijn in Arnhem. Na hevige gevechten in en rond de stad moesten de Britse troepen zich overgeven aan de Duitsers. Zo'n 95.000 Arnhemmers werden geëvacueerd, om pas acht maanden later weer terug te kunnen keren naar hun geplunderde en verwoeste woonplaats.

Ook de Eusebiuskerk in het centrum van Arnhem raakte beschadigd tijdens de gevechten. Vrijdagavond vindt in de kerk, die later werd gerestaureerd, de herdenkingsbijeenkomst plaats. Staatssecretaris Vincent Karremans en burgemeester Ahmed Marcouch houden een toespraak. Daarna is er een ceremonie met kranslegging bij de Berenkuil, waar het Airborne-monument staat. Het plein ligt naast de John Frostbrug, vernoemd naar de Britse generaal die tijdens de slag probeerde om de brug in handen te houden. De avond eindigt met het evenement Bridge to Liberation, met optredens van onder anderen Karsu, Sef en Introdans. Bij de herdenkingsavond zijn ook de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, de commissaris van de Koning in Gelderland en de dochter van John Frost aanwezig.

Operatie Market Garden wordt deze week op meerdere plekken herdacht. Bij de herdenking zaterdag op de Ginkelse Heide bij Ede is de koning aanwezig.

Meer uit Binnenland

Halina Reijn gelauwerd met ere-Gouden Kalf

UTRECHT (ANP) - Regisseur en actrice Halina Reijn krijgt dit jaar het Gouden Kalf voor de Filmcultuur. De prijs gaat jaarlijks naar mensen of organisaties die zich "op uitzonderlijke wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse filmcultuur".

11 minuten geleden
Extra treinen en NS'ers ingezet voor Formule 1-weekend Zandvoort

UTRECHT (ANP) - De NS heeft in het hele land de dienstregeling aangepast om onder andere het vervoer van reizigers naar het raceweekend in Zandvoort in goede banen te leiden. Behalve de Dutch Grand Prix op het circuit (van 21 tot en met 23 augustus) zijn er nog andere evenementen, zoals Lowlands in Biddinghuizen en bovendien werkt ProRail op veel trajecten aan het spoor. En dan is een deel van de NS-medewerkers ook nog met vakantie. NS verwacht dat weekend dagelijks 50.000 reizigers naar Zandvoort heen en weer te brengen.

39 minuten geleden
Nationaal Hitteplan vanaf woensdag actief in vier provincies

BILTHOVEN (ANP) - In de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel geldt vanaf woensdag het Nationaal Hitteplan. Het is de derde keer dit jaar dat het Nationaal Hitteplan geactiveerd wordt, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu.

43 minuten geleden
Boeren overhandigen brandbrief in Borculo

BORCULO (ANP) - Boeren hebben bij het gemeentehuis in het Gelderse Borculo een brandbrief overhandigd aan het college van burgemeesters en wethouders. Volgens een ANP-verslaggever hebben zich daar honderden mensen met hun trekkers verzameld.

13 uur geleden
Circa 150 boeren met tractoren bij gemeentehuis Borculo

BORCULO (ANP) - Zo'n 150 boeren zijn maandagavond met hun trekkers samengekomen bij het gemeentehuis van het Gelderse Borculo om een brandbrief te overhandigen aan het college van burgemeesters en wethouders, ziet een ANP-verslaggever. De bezorgde agrariërs willen dat de huidige stikstofplannen worden ingetrokken. Ook op andere plekken in Nederland wordt geprotesteerd.

14 uur geleden
Extra surveillance in Engelen en Bokhoven na bekladdingen

DEN BOSCH (ANP) - In de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven wordt extra gesurveilleerd, nadat daar afgelopen weekend meerdere woningen waren beklad met teksten tegen asielopvang. Dat staat in een extra informatiebrief die de gemeente Den Bosch naar de raad heeft gestuurd.

14 uur geleden
Pathé komt in nacht en ochtend met extra vertoningen The Odyssey

AMSTERDAM (ANP) - Bioscoopketen Pathé gaat de komende weken in de nacht en ochtend in IMAX-zalen extra voorstellingen van de film The Odyssey vertonen. Zo staan op dit moment in Pathé Arena in Amsterdam op 7 en 8 augustus twee vertoningen om 08.00 uur in de ochtend gepland en organiseert Pathé Schouwburgplein in Rotterdam de komende weekenden om 23.30 uur extra nachtvertoningen van de film.

16 uur geleden