Slachtoffers voelen zich erkend door vonnis tegen Ali B
HAARLEM (ANP) - De slachtoffers voelen zich erkend door het vonnis dat Ali B vrijdag heeft gekregen in zijn zedenzaak. De rapper is veroordeeld tot twee jaar cel voor een verkrachting en een poging tot verkrachting en werd vrijgesproken van twee aanrandingen.
Dat B. is vrijgesproken van de aanranding van Jill Helena, vindt zij teleurstellend. "Maar ik vind wel dat ik echt erkenning heb gekregen van de rechters", zei ze geëmotioneerd tegen de pers. "Ze geloven mij, alleen is er te weinig bewijs. Wat heel vaak zo is met zedenzaken. Ik had waarschijnlijk gewoon eerder mijn mond open moeten doen. Dus laat dit een les zijn voor mensen die dingen meemaken."
Advocaat Ruth Jager, die Ellen ten Damme en de andere vrouw in de zaak bijstaat, hoopt ook dat het vonnis andere slachtoffers aanspoort hun verhaal te doen. Ook zij zegt dat haar cliënten zich erkend voelen door de rechtbank, die onder meer zei dat uit hun verklaringen bleek dat ze nog veel last hebben van de gevolgen. "Blij worden ze er niet van. Het is natuurlijk verschrikkelijk wat hen is overkomen, maar dit vonnis is wel een erkenning voor: dit is wat er met hen gebeurd is."
De advocaat van Ali B heeft al laten weten dat hij in hoger beroep gaat. Daar wilde Jager nog niet op vooruit lopen. Helena zei dat ze, als haar zaak daarin wordt meegenomen, weer haar verhaal zou doen. "Ik ben sterk en ik weet wat de waarheid is en daarvoor was ik hier."
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
11 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
19 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
21 uur geleden