Slachtoffers voelen zich erkend door vonnis tegen Ali B
HAARLEM (ANP) - De slachtoffers voelen zich erkend door het vonnis dat Ali B vrijdag heeft gekregen in zijn zedenzaak. De rapper is veroordeeld tot twee jaar cel voor een verkrachting en een poging tot verkrachting en werd vrijgesproken van twee aanrandingen.
Dat B. is vrijgesproken van de aanranding van Jill Helena, vindt zij teleurstellend. "Maar ik vind wel dat ik echt erkenning heb gekregen van de rechters", zei ze geëmotioneerd tegen de pers. "Ze geloven mij, alleen is er te weinig bewijs. Wat heel vaak zo is met zedenzaken. Ik had waarschijnlijk gewoon eerder mijn mond open moeten doen. Dus laat dit een les zijn voor mensen die dingen meemaken."
Advocaat Ruth Jager, die Ellen ten Damme en de andere vrouw in de zaak bijstaat, hoopt ook dat het vonnis andere slachtoffers aanspoort hun verhaal te doen. Ook zij zegt dat haar cliënten zich erkend voelen door de rechtbank, die onder meer zei dat uit hun verklaringen bleek dat ze nog veel last hebben van de gevolgen. "Blij worden ze er niet van. Het is natuurlijk verschrikkelijk wat hen is overkomen, maar dit vonnis is wel een erkenning voor: dit is wat er met hen gebeurd is."
De advocaat van Ali B heeft al laten weten dat hij in hoger beroep gaat. Daar wilde Jager nog niet op vooruit lopen. Helena zei dat ze, als haar zaak daarin wordt meegenomen, weer haar verhaal zou doen. "Ik ben sterk en ik weet wat de waarheid is en daarvoor was ik hier."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.
11 minuten geledenWEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.
24 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.
2 uur geledenOLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Twee van de Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn iets na 17.00 uur vanuit Istanbul geland op Schiphol. De twee activisten, Osman Tastan en Anas Mohamad, werden daar onder luid applaus en gejoel verwelkomd door zeker dertig medestanders. Zij hadden onder meer Palestijnse vlaggen bij zich en riepen 'Viva Palestina' toen het tweetal de aankomsthal binnenkwam. Eerder scandeerden ze al leuzen als 'Free Palestine', 'Osman we are proud of you' en 'Anas we are proud of you'.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.
5 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.
6 uur geleden