Slachtoffers schietpartij in Rotterdam herdacht
ROTTERDAM (ANP) - Op verschillende plaatsen in Rotterdam zijn de drie slachtoffers herdacht van twee schietpartijen op 28 september vorig jaar. Op het Heiman Dullaertplein werden moeder Marlous en haar dochter Romy herdacht. De herdenking voor de twee, die in hun eigen huis zijn gedood, vond plaats in besloten kring.
Huisarts Jurgen Damen, die in het Erasmus Medisch Centrum werd gedood, werd vrijdag al in het ziekenhuis herdacht. Zaterdag was er een bijeenkomst op Katendrecht in Rotterdam-Zuid, niet ver van de praktijk waar hij werkte. Tijdens de bijeenkomst is een bankje met een plaquette ter nagedachtenis aan hem onthuld, zijn bloemen gelegd en waren de ongeveer 150 aanwezigen een minuut stil.
Scheidend Rotterdams burgemeester Ahmed Aboutaleb sprak bij die gelegenheid over de zorg voor mensen met psychische stoornissen in Nederland. Hij noemde de dodelijke schietpartij een "verschrikkelijke gebeurtenis" en had het over de onmogelijkheid om mensen te beveiligen tegen "als het ware uit het niets ontploffende bommen". "Het is nog altijd zo dat duizenden mensen rondlopen met psychische stoornissen, waarvan een deel ongetwijfeld niet zelfstandig zou moeten wonen maar in een instelling behandeld en begeleid zou moeten worden."
Advies
Hij gaf het advies "om tegen onze bestuurders te blijven zeggen: denk goed na over de manier waarop wij het concept van mentale zorg in Nederland hebben ingericht". De burgemeester verwees ook naar de steekpartij bij de Erasmusbrug vorige week, waarbij een 32-jarige man uit Rotterdam overleed en een 33-jarige Zwitser gewond raakte. Aboutaleb sloot zijn toespraak af met een gedicht.
De Rotterdammer Fouad L., buurman van Marlous en Romy, zit vast op verdenking van het doodschieten van zijn buurvrouw en buurmeisje en Damen in een collegezaal van het Erasmus MC. Vooraf kwam de man in aanraking met woningcorporatie Woonbron, politie, justitie en zorginstanties vanwege meldingen over alcoholmisbruik, dierenmishandeling en ruzie en intimidatie in de buurt. Naar verwachting begint de inhoudelijke behandeling van de zaak tegen hem begin 2025.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
7 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
10 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
12 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
18 uur geleden