Slachtoffers schietpartij in Rotterdam herdacht
ROTTERDAM (ANP) - Op verschillende plaatsen in Rotterdam zijn de drie slachtoffers herdacht van twee schietpartijen op 28 september vorig jaar. Op het Heiman Dullaertplein werden moeder Marlous en haar dochter Romy herdacht. De herdenking voor de twee, die in hun eigen huis zijn gedood, vond plaats in besloten kring.
Huisarts Jurgen Damen, die in het Erasmus Medisch Centrum werd gedood, werd vrijdag al in het ziekenhuis herdacht. Zaterdag was er een bijeenkomst op Katendrecht in Rotterdam-Zuid, niet ver van de praktijk waar hij werkte. Tijdens de bijeenkomst is een bankje met een plaquette ter nagedachtenis aan hem onthuld, zijn bloemen gelegd en waren de ongeveer 150 aanwezigen een minuut stil.
Scheidend Rotterdams burgemeester Ahmed Aboutaleb sprak bij die gelegenheid over de zorg voor mensen met psychische stoornissen in Nederland. Hij noemde de dodelijke schietpartij een "verschrikkelijke gebeurtenis" en had het over de onmogelijkheid om mensen te beveiligen tegen "als het ware uit het niets ontploffende bommen". "Het is nog altijd zo dat duizenden mensen rondlopen met psychische stoornissen, waarvan een deel ongetwijfeld niet zelfstandig zou moeten wonen maar in een instelling behandeld en begeleid zou moeten worden."
Advies
Hij gaf het advies "om tegen onze bestuurders te blijven zeggen: denk goed na over de manier waarop wij het concept van mentale zorg in Nederland hebben ingericht". De burgemeester verwees ook naar de steekpartij bij de Erasmusbrug vorige week, waarbij een 32-jarige man uit Rotterdam overleed en een 33-jarige Zwitser gewond raakte. Aboutaleb sloot zijn toespraak af met een gedicht.
De Rotterdammer Fouad L., buurman van Marlous en Romy, zit vast op verdenking van het doodschieten van zijn buurvrouw en buurmeisje en Damen in een collegezaal van het Erasmus MC. Vooraf kwam de man in aanraking met woningcorporatie Woonbron, politie, justitie en zorginstanties vanwege meldingen over alcoholmisbruik, dierenmishandeling en ruzie en intimidatie in de buurt. Naar verwachting begint de inhoudelijke behandeling van de zaak tegen hem begin 2025.
Meer uit Binnenland
MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
16 uur geleden