Slachtoffers schietpartij in Rotterdam herdacht
ROTTERDAM (ANP) - Op verschillende plaatsen in Rotterdam zijn de drie slachtoffers herdacht van twee schietpartijen op 28 september vorig jaar. Op het Heiman Dullaertplein werden moeder Marlous en haar dochter Romy herdacht. De herdenking voor de twee, die in hun eigen huis zijn gedood, vond plaats in besloten kring.
Huisarts Jurgen Damen, die in het Erasmus Medisch Centrum werd gedood, werd vrijdag al in het ziekenhuis herdacht. Zaterdag was er een bijeenkomst op Katendrecht in Rotterdam-Zuid, niet ver van de praktijk waar hij werkte. Tijdens de bijeenkomst is een bankje met een plaquette ter nagedachtenis aan hem onthuld, zijn bloemen gelegd en waren de ongeveer 150 aanwezigen een minuut stil.
Scheidend Rotterdams burgemeester Ahmed Aboutaleb sprak bij die gelegenheid over de zorg voor mensen met psychische stoornissen in Nederland. Hij noemde de dodelijke schietpartij een "verschrikkelijke gebeurtenis" en had het over de onmogelijkheid om mensen te beveiligen tegen "als het ware uit het niets ontploffende bommen". "Het is nog altijd zo dat duizenden mensen rondlopen met psychische stoornissen, waarvan een deel ongetwijfeld niet zelfstandig zou moeten wonen maar in een instelling behandeld en begeleid zou moeten worden."
Advies
Hij gaf het advies "om tegen onze bestuurders te blijven zeggen: denk goed na over de manier waarop wij het concept van mentale zorg in Nederland hebben ingericht". De burgemeester verwees ook naar de steekpartij bij de Erasmusbrug vorige week, waarbij een 32-jarige man uit Rotterdam overleed en een 33-jarige Zwitser gewond raakte. Aboutaleb sloot zijn toespraak af met een gedicht.
De Rotterdammer Fouad L., buurman van Marlous en Romy, zit vast op verdenking van het doodschieten van zijn buurvrouw en buurmeisje en Damen in een collegezaal van het Erasmus MC. Vooraf kwam de man in aanraking met woningcorporatie Woonbron, politie, justitie en zorginstanties vanwege meldingen over alcoholmisbruik, dierenmishandeling en ruzie en intimidatie in de buurt. Naar verwachting begint de inhoudelijke behandeling van de zaak tegen hem begin 2025.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.
13 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.
15 minuten geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.
35 minuten geledenDE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Geen enkele asielzoeker hoefde in de nacht van woensdag op donderdag noodgedwongen buiten te slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat zei burgemeester Jaap Velema van de gemeente Westerwolde donderdag in het radioprogramma Sven op 1. "Iedereen heeft de kans gehad om te gaan slapen op een locatie elders", zei hij.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.
2 uur geleden