Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffers schietpartij in Rotterdam herdacht

Slachtoffers schietpartij in Rotterdam herdacht

ROTTERDAM (ANP) - Op verschillende plaatsen in Rotterdam zijn de drie slachtoffers herdacht van twee schietpartijen op 28 september vorig jaar. Op het Heiman Dullaertplein werden moeder Marlous en haar dochter Romy herdacht. De herdenking voor de twee, die in hun eigen huis zijn gedood, vond plaats in besloten kring.

Huisarts Jurgen Damen, die in het Erasmus Medisch Centrum werd gedood, werd vrijdag al in het ziekenhuis herdacht. Zaterdag was er een bijeenkomst op Katendrecht in Rotterdam-Zuid, niet ver van de praktijk waar hij werkte. Tijdens de bijeenkomst is een bankje met een plaquette ter nagedachtenis aan hem onthuld, zijn bloemen gelegd en waren de ongeveer 150 aanwezigen een minuut stil.

Scheidend Rotterdams burgemeester Ahmed Aboutaleb sprak bij die gelegenheid over de zorg voor mensen met psychische stoornissen in Nederland. Hij noemde de dodelijke schietpartij een "verschrikkelijke gebeurtenis" en had het over de onmogelijkheid om mensen te beveiligen tegen "als het ware uit het niets ontploffende bommen". "Het is nog altijd zo dat duizenden mensen rondlopen met psychische stoornissen, waarvan een deel ongetwijfeld niet zelfstandig zou moeten wonen maar in een instelling behandeld en begeleid zou moeten worden."

Advies

Hij gaf het advies "om tegen onze bestuurders te blijven zeggen: denk goed na over de manier waarop wij het concept van mentale zorg in Nederland hebben ingericht". De burgemeester verwees ook naar de steekpartij bij de Erasmusbrug vorige week, waarbij een 32-jarige man uit Rotterdam overleed en een 33-jarige Zwitser gewond raakte. Aboutaleb sloot zijn toespraak af met een gedicht.

De Rotterdammer Fouad L., buurman van Marlous en Romy, zit vast op verdenking van het doodschieten van zijn buurvrouw en buurmeisje en Damen in een collegezaal van het Erasmus MC. Vooraf kwam de man in aanraking met woningcorporatie Woonbron, politie, justitie en zorginstanties vanwege meldingen over alcoholmisbruik, dierenmishandeling en ruzie en intimidatie in de buurt. Naar verwachting begint de inhoudelijke behandeling van de zaak tegen hem begin 2025.

Meer uit Binnenland

Schrijfster Astrid Roemer (78) overleden

PARAMARIBO (ANP) - Schrijfster Astrid Roemer is overleden op 78-jarige leeftijd. Dat bevestigt haar uitgeverij Prometheus na berichtgeving van onder meer de Surinaamse website Starnieuws. Ze brak in Nederland door in 1982 met Over de gekte van een vrouw, "een experimentele roman over de complexiteit van het vrouw-zijn", vermeldt de uitgeverij op de website. Roemer was een belangrijke stem in de Nederlands-Caribische literatuur.

48 minuten geleden
Onderzoek gestopt naar lek bij benoeming burgemeester Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet geen verder onderzoek naar het lekken van geheime informatie bij de zoektocht naar een nieuwe burgemeester van Tilburg. Eind oktober werd bekend dat Esmah Lahlah, de nummer twee op de landelijke kandidatenlijst van GroenLinks-PvdA tijdens de verkiezingscampagne, had gesolliciteerd op de post. De sollicitatiebrief van Lahlah was gelekt naar het Brabants Dagblad.

1 uur geleden
19-jarige vervolgd voor explosie en brand woonpand Heerhugowaard

HAARLEM (ANP) - Een 19-jarige man wordt vervolgd voor het veroorzaken van de explosie en daaropvolgende brand in een appartementencomplex in Heerhugowaard in april vorig jaar. Vier appartementen raakten zwaar beschadigd en er was sprake van instortingsgevaar. Vijf mensen raakten lichtgewond.

1 uur geleden
OM eist celstraf tegen tweetal voor aanslag op advocaat Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twaalf jaar cel geëist tegen twee mannen die worden verdacht van een aanslag op een Rotterdamse advocaat in december 2024. Toen ging een explosief af onder zijn auto, terwijl hij stond te wachten voor het stoplicht bij de Maastunnel in Rotterdam. De advocaat was die ochtend onderweg naar zijn werk. Hij raakte niet gewond, zijn Mercedes liep wel schade op.

1 uur geleden
Treindienstregeling het hele weekend afgeschaald om sneeuw en ijs

UTRECHT (ANP) - De treinen rijden het hele weekend volgens een aangepaste, afgeschaalde dienstregeling, meldt ProRail. Het bedrijf zegt dat sneeuw en ijs zorgen voor problemen met de wissels. Zondag wordt bekeken of de treinen vanaf maandag weer volgens de normale dienstregeling kunnen rijden.

2 uur geleden
Opnieuw afvalinzameling uitgesteld om winters weer

DEN HAAG (ANP) - Ook het komende weekend heeft het winterse weer invloed op de afvalinzameling in meerdere gemeenten. Onder meer in Almere, Nieuwegein en Veendam wordt deze week geen huishoudelijk afval opgehaald, en ook de inzameling van grofvuil en kerstbomen ligt op sommige plekken tijdelijk stil.

2 uur geleden
Boetes voor bekladden Israëlische ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft drie vrouwen veroordeeld tot boetes van 300 euro voor het vernielen en bekladden van de Israëlische ambassade in Den Haag. De vrouwen uit Leiden en Rotterdam bekenden vrijdag in de rechtbank in Den Haag dat ze op 12 augustus vorig jaar rode verf hadden gegooid naar de gevel van de ambassade, waarbij volgens de verdachten onbedoeld een ruit sneuvelde. Ook schreven ze 'Fuck Israël' op de stoep. Dat deden ze midden in de nacht, rond 03.30 uur.

2 uur geleden