Slachtoffers ingestort Duits hotel herdacht
KRÖV (ANP/DPA) - Zondag zijn tijdens een kerkdienst in het Duitse Kröv de slachtoffers herdacht die dinsdagavond omkwamen doordat een hotel in die plaats instortte. Een 64-jarige vrouw en de 59-jarige hoteleigenaar overleefden de instorting niet. Ook werd gebeden voor de 26-jarige Nederlander die ernstig gewond raakte en in een kunstmatige coma wordt gehouden.
Tijdens de dienst werd gebeden voor de man uit Urk. "We vertrouwen erop dat hij volledig zal herstellen", zei de vader van de man, Auke Hoefnagel na de dienst. De politie zei eerder op zondag dat zijn toestand "niet goed" was. De man kwam samen met zijn 23-jarige vrouw en hun jonge zoontje vast te zitten onder het puin, maar konden worden bevrijd. De vader van de vrouw bedankte tijdens de dienst de hulpverleners. "Jullie zijn helden", zei hij.
Een crowdfundingsactie om de man terug naar Nederland te vervoeren met een helikopter staat al op 54.000 euro. Hij is daar niet voor verzekerd. Het doelbedrag van de actie was 20.000 euro.
De oorzaak van de instorting is nog altijd onbekend.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat in hoger beroep in de rechtszaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken, meldt advocaat Sébas Diekstra vrijdag. Daarover zijn de nabestaanden van het meisje "voorzichtig opgelucht", zegt hij. Vorige week werd de 33-jarige Jamal T. uit Duitsland vrijgesproken in de zaak.
3 minuten geledenVUGHT (ANP) - Willem Holleeder zit niet meer gevangen in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught. Hij is vrijdagochtend overgeplaatst naar een minder zwaar beveiligde gevangenis in Krimpen aan den IJssel. Zijn advocaat Chaimae Ihataren heeft dat bevestigd na een bericht van RTL Boulevard.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de ANWB-alarmcentrale zijn door de bosbranden in Frankrijk en Spanje "tientallen meldingen" binnengekomen van Nederlandse vakantiegangers. Het gaat onder meer om geëvacueerde mensen die vragen hebben over de extra kosten die zij maken of over hun achtergelaten spullen. Volgens een woordvoerder zijn er nog geen meldingen van schade of letsel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De staat schendt niet zijn verplichtingen tegenover de omwonenden van Tata Steel. Dat heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag besloten. Stichting Gezondheid op 1 had een kort geding aangespannen, omdat de staat tijdens het maken van klimaatafspraken met het bedrijf te weinig onderzoek zou doen naar de gezondheidseffecten voor omwonenden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag acht jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29) in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. M. zou hem met zijn zakmes hebben gestoken in zijn hals, hoofd en lichaam. Het slachtoffer had 33 steekwonden en 102 snijwonden. Zijn hals was grotendeels doorgesneden.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag is een man in Nijmegen door zelfdoding overleden nadat hij op politie had geschoten. Dat bevestigt een politiewoordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV begint dit najaar met het uitkeren van vergoedingen aan mensen bij wie fouten zijn gemaakt bij het vaststellen van hun arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA). Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) heeft de vergoedingsregeling formeel ondertekend, waardoor die per 1 september van kracht wordt.
2 uur geleden