Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffers ingestort Duits hotel herdacht

Slachtoffers ingestort Duits hotel herdacht

KRÖV (ANP/DPA) - Zondag zijn tijdens een kerkdienst in het Duitse Kröv de slachtoffers herdacht die dinsdagavond omkwamen doordat een hotel in die plaats instortte. Een 64-jarige vrouw en de 59-jarige hoteleigenaar overleefden de instorting niet. Ook werd gebeden voor de 26-jarige Nederlander die ernstig gewond raakte en in een kunstmatige coma wordt gehouden.

Tijdens de dienst werd gebeden voor de man uit Urk. "We vertrouwen erop dat hij volledig zal herstellen", zei de vader van de man, Auke Hoefnagel na de dienst. De politie zei eerder op zondag dat zijn toestand "niet goed" was. De man kwam samen met zijn 23-jarige vrouw en hun jonge zoontje vast te zitten onder het puin, maar konden worden bevrijd. De vader van de vrouw bedankte tijdens de dienst de hulpverleners. "Jullie zijn helden", zei hij.

Een crowdfundingsactie om de man terug naar Nederland te vervoeren met een helikopter staat al op 54.000 euro. Hij is daar niet voor verzekerd. Het doelbedrag van de actie was 20.000 euro.

De oorzaak van de instorting is nog altijd onbekend.

Meer uit Binnenland

Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

41 minuten geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

51 minuten geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

4 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden