
Slachtoffers door treinbotsing bij München
MÜNCHEN (ANP) - Bij een botsing tussen twee regionale treinen in de buurt van de Zuid-Duitse stad München zijn slachtoffers gevallen. Volgens de politie is zeker een dode te betreuren. Ook was er sprake van dertig personen die deels zwaargewond raakten. Later meldde de politie ruim tien gewonden.
Het ongeluk gebeurde bij het station Ebenhausen-Schäftlarn, waar twee zogenoemde S-treinen tegen elkaar reden. S-treinen zijn vergelijkbaar met sprinters. De oorzaak is nog niet vastgesteld, melden Duitse media.
Een half jaar geleden was in de buurt bijna een frontale botsing tussen twee S-treinen. Ze reden elkaar tegemoet op ́hetzelfde spoor. De machinisten konden nog net op tijd remmen. De treinen kwamen op 150 meter van elkaar tot stilstand.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het GVB heeft toch camerabeelden teruggevonden van metrostations in de tijd dat de rellen rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv plaatsvonden, in november vorig jaar. De politie had de beelden destijds opgevraagd, maar het GVB nam toen aan dat de beelden er niet meer waren.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tegen Bretly D., die wordt verdacht van onder meer het doden van een man in Rotterdam en een poging een man in Zutphen te wurgen, is een celstraf van achttien jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Bij D. zijn meerdere stoornissen vastgesteld, die ondanks dat hij al jarenlang behandeld werd, alleen maar erger lijken te zijn geworden.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) mag van de rechter doorgaan met de strafrechtelijke vervolging van een klimaatactivist voor het blokkeren van de A12 in Den Haag met een auto. Volgens de officier van justitie heeft de aanhanger van Extinction Rebellion (XR) daarmee andere verkeersdeelnemers in gevaar gebracht en ambulances gehinderd. De verdediging is het daar niet alleen mee oneens, maar vindt dat de zaak direct moet worden gestaakt.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV roept de politiek en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) op om dringend actie te ondernemen na de "zeer ernstige incidenten" waarbij vier gevangenismedewerkers slachtoffer werden van aanslagen en ernstige mishandeling.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Utrecht zes jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Roelof E. (60) uit Amersfoort die jarenlang een minderjarige jongen seksueel zou hebben uitgebuit. Volgens de officier van justitie is het slachtoffer verslaafd gemaakt aan GHB en ketamine en vanaf jonge leeftijd gebruikt als seksslaaf door E. en medeverdachte Arie van der K. (61). "Dit is het verhaal van het leven van een jongen dat in tien jaar helemaal is afgebroken."
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor ouderen die niet meer zelfstandig thuis kunnen of willen wonen, maar nog te goed zijn voor verblijf in een verpleeghuis, kan een nieuwe woonvorm komen. Het demissionaire kabinet koerst op moderne verzorgingshuizen waarin ouderen zelfstandig, maar wel beschut en veilig kunnen wonen, meldt staatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (Volksgezondheid, BBB) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer. Geld dat daarvoor gereserveerd is, blijkt volgens haar voldoende om de plannen uit te kunnen voeren.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een nieuwe campagne tegen aanslagen met explosieven moet ervoor zorgen dat verdachte situaties sneller worden gemeld. Want volgens Meld Misdaad Anoniem helpt dat de explosies tegen te gaan.
2 uur geleden