Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffers aanslagen Brussel mogen gratis met ov naar proces

Slachtoffers aanslagen Brussel mogen gratis met ov naar proces

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische vervoersbedrijven bieden slachtoffers van de terreuraanslagen in Brussel in 2016 aan om gratis met het openbaar vervoer naar het proces te reizen, heeft de Vlaamse minister van Justitie en Handhaving Zuhal Demir zaterdag bekendgemaakt. Andere Belgische bewindslieden hadden hiertoe opgeroepen.

Slachtoffers die het megaproces willen bijwonen mogen gratis gebruikmaken van de diensten van de vervoersbedrijven MIVB, NMBS, De Lijn en Tec. Minister Demir noemt het besluit "een klein gebaar met symbolische waarde". Het proces begint op 12 september.

Op 22 maart 2016 werden in Brussel op de luchthaven en in de metro terroristische aanslagen gepleegd. Er vielen 32 doden en ongeveer 340 mensen raakten gewond.

Eerder trok de Vlaamse regering al bijna 1,3 miljoen euro uit om 25 zogeheten justitieassistenten te werven die als taak hebben de slachtoffers tijdens het negen maanden durende proces bij te staan. Daarnaast is tijdens het proces onder meer een speciale telefoonlijn voor de slachtoffers beschikbaar.

Meer uit Buitenland

Rusland en Oekraïne wisselen krijgsgevangenen uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben ieder 146 krijgsgevangenen vrijgelaten. Het Russische ministerie van Defensie heeft dat gemeld.

1 uur geleden
Israël valt doelen van Houthi's in Jemen aan

SANAA (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft meerdere doelen van de Houthi's aangevallen, waaronder in de Jemenitische hoofdstad Sanaa. De aanvallen zijn volgens de strijdkrachten een reactie op diverse raketbeschietingen en droneaanvallen door de rebellengroepering richting Israël.

1 uur geleden
Vietnam brengt veel mensen in veiligheid om naderende tyfoon

HANOI (ANP/AFP) - In Vietnam worden honderdduizenden mensen in veiligheid gebracht in verband met een naderende tyfoon. Die wordt maandag verwacht aan de oostkust van het Aziatische land.

2 uur geleden
Ook koning en Rutte feliciteren Oekraïne op Onafhankelijkheidsdag

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft koning Willem-Alexander, NAVO-topman Mark Rutte en andere leiders bedankt voor hun felicitaties op de Oekraïense Onafhankelijkheidsdag. De Nederlandse oud-premier Rutte stuurde een videoboodschap, de koning een schriftelijk bericht.

4 uur geleden
Rusland beschuldigt westerse landen van tegenwerken vredesproces

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft westerse landen beschuldigd van het tegenwerken van het vredesproces om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ze zoeken gewoon een excuus om de onderhandelingen te blokkeren", zei minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tegen de staatstelevisie.

5 uur geleden
Bondgenoten Oekraïne staan stil bij Onafhankelijkheidsdag

BRUSSEL (ANP) - Westerse leiders staan zondag stil bij de Onafhankelijkheidsdag van Oekraïne. Ze grijpen dat aan om hun steun voor het Oost-Europese land in de strijd tegen Rusland nog eens te benadrukken.

6 uur geleden
Britse regering wil aanpassingen aan asielstelsel

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil hervormingen doorvoeren om asielaanvragen sneller te kunnen afhandelen. Minister van Binnenlandse Zaken Yvette Cooper zei dat momenteel "onacceptabele vertraging" kan optreden als asielzoekers in beroep gaan als hun aanvraag is afgewezen, berichten Britse media als The Sunday Times en de BBC.

8 uur geleden