Slachtoffers aanslagen Brussel mogen gratis met ov naar proces
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische vervoersbedrijven bieden slachtoffers van de terreuraanslagen in Brussel in 2016 aan om gratis met het openbaar vervoer naar het proces te reizen, heeft de Vlaamse minister van Justitie en Handhaving Zuhal Demir zaterdag bekendgemaakt. Andere Belgische bewindslieden hadden hiertoe opgeroepen.
Slachtoffers die het megaproces willen bijwonen mogen gratis gebruikmaken van de diensten van de vervoersbedrijven MIVB, NMBS, De Lijn en Tec. Minister Demir noemt het besluit "een klein gebaar met symbolische waarde". Het proces begint op 12 september.
Op 22 maart 2016 werden in Brussel op de luchthaven en in de metro terroristische aanslagen gepleegd. Er vielen 32 doden en ongeveer 340 mensen raakten gewond.
Eerder trok de Vlaamse regering al bijna 1,3 miljoen euro uit om 25 zogeheten justitieassistenten te werven die als taak hebben de slachtoffers tijdens het negen maanden durende proces bij te staan. Daarnaast is tijdens het proces onder meer een speciale telefoonlijn voor de slachtoffers beschikbaar.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk haalt tijdelijk zijn diplomatieke staf terug uit Iran. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Aanleiding voor de stap zijn "informatie over regionale risico's" en de veiligheidssituatie aldaar. Consulaire hulp wordt vooralsnog op afstand of op een andere locatie geboden. Het Verenigd Koninkrijk geeft, net als Nederland, al langere tijd een rood reisadvies uit voor heel Iran.
30 minuten geledenWENEN (ANP/RTR/AFP) - Iran bewaarde een deel van zijn sterk verrijkte uranium in een ondergrondse opslag in Isfahan. Dat meldt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Het gaat om dezelfde locatie als waar in juni vorig jaar door Israël en de VS gezamenlijk zware bombardementen werden uitgevoerd. Daarbij werden onder meer "bunkerbusters" ingezet, al richtten die niet de beoogde schade aan.
51 minuten geledenISLAMABAD/KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen in Afghanistan met luchtaanvallen 22 doelen aangevallen. Daarbij zijn volgens de Pakistaanse cijfers 274 Talibanstrijders of terroristen om het leven gekomen. Ze maken ook melding van de inname van achttien posten van de Taliban in het Afghaans-Pakistaanse grensgebied.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België schaft de verplichte anonimiteit van spermadonoren af. Dat is vrijdag in de ministerraad in dat land besloten, aldus minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke en zijn ambtgenoot op Justitie Annelies Verlinden. Met de afschaffing wordt het voor donorkinderen makkelijker informatie over hun donorouder op te vragen, ook als die wenst anoniem te blijven.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag met de Slowaakse premier Robert Fico gebeld over hun ruzie over energieleveringen. Zelensky's kantoor meldt op X dat hij Fico heeft uitgenodigd om naar Oekraïne te komen, zodat ze het uit kunnen praten.
2 uur geledenTOKYO (ANP) - De Japanse keizerstroon staat niet open voor vrouwen. Dat heeft premier Sanae Takaichi gezegd in het parlement. Ze verwees daarbij naar een oordeel van een expertpanel uit 2021 dat het "gepast" is de troonopvolging te beperken tot mannelijke nakomelingen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een Nederlandse activist meldt het Winston Churchill-standbeeld nabij het Britse parlement in Londen te hebben besmeurd met spuitverf. De man, Olax Outis (38, een schuilnaam), claimt dat op Instagram. Eerder gooide hij een steen door de ruit van de Britse ambassade in Den Haag.
3 uur geleden