Slachtoffers aanslagen Brussel mogen gratis met ov naar proces
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische vervoersbedrijven bieden slachtoffers van de terreuraanslagen in Brussel in 2016 aan om gratis met het openbaar vervoer naar het proces te reizen, heeft de Vlaamse minister van Justitie en Handhaving Zuhal Demir zaterdag bekendgemaakt. Andere Belgische bewindslieden hadden hiertoe opgeroepen.
Slachtoffers die het megaproces willen bijwonen mogen gratis gebruikmaken van de diensten van de vervoersbedrijven MIVB, NMBS, De Lijn en Tec. Minister Demir noemt het besluit "een klein gebaar met symbolische waarde". Het proces begint op 12 september.
Op 22 maart 2016 werden in Brussel op de luchthaven en in de metro terroristische aanslagen gepleegd. Er vielen 32 doden en ongeveer 340 mensen raakten gewond.
Eerder trok de Vlaamse regering al bijna 1,3 miljoen euro uit om 25 zogeheten justitieassistenten te werven die als taak hebben de slachtoffers tijdens het negen maanden durende proces bij te staan. Daarnaast is tijdens het proces onder meer een speciale telefoonlijn voor de slachtoffers beschikbaar.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
14 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
15 uur geleden