Slachtoffers aanslagen Brussel mogen gratis met ov naar proces
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische vervoersbedrijven bieden slachtoffers van de terreuraanslagen in Brussel in 2016 aan om gratis met het openbaar vervoer naar het proces te reizen, heeft de Vlaamse minister van Justitie en Handhaving Zuhal Demir zaterdag bekendgemaakt. Andere Belgische bewindslieden hadden hiertoe opgeroepen.
Slachtoffers die het megaproces willen bijwonen mogen gratis gebruikmaken van de diensten van de vervoersbedrijven MIVB, NMBS, De Lijn en Tec. Minister Demir noemt het besluit "een klein gebaar met symbolische waarde". Het proces begint op 12 september.
Op 22 maart 2016 werden in Brussel op de luchthaven en in de metro terroristische aanslagen gepleegd. Er vielen 32 doden en ongeveer 340 mensen raakten gewond.
Eerder trok de Vlaamse regering al bijna 1,3 miljoen euro uit om 25 zogeheten justitieassistenten te werven die als taak hebben de slachtoffers tijdens het negen maanden durende proces bij te staan. Daarnaast is tijdens het proces onder meer een speciale telefoonlijn voor de slachtoffers beschikbaar.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR) - Een Amerikaanse arts die werkt als zendeling in Congo, is positief getest op ebola nadat hij patiënten had behandeld in een lokaal ziekenhuis. Dat meldt Fox News op gezag van de christelijke hulporganisatie Serge. Volgens die Amerikaanse nieuwszender hebben twee andere Amerikaanse zendelingen ter plaatse, onder wie de vrouw van de besmette arts, geen symptomen. Ook zij werkten met patiënten. Hoe het de arts vergaat, wordt niet gemeld.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.
6 uur geleden