Slachtofferhulp hielp vorig jaar kwart meer zedenslachtoffers
DEN HAAG (ANP) - Slachtofferhulp Nederland heeft vorig jaar ruim 10.000 slachtoffers van seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld geholpen. Dat is 25 procent meer dan 2021, meldt de organisatie in haar jaarverslag met de titel Elk slachtoffer is uniek.
In januari vorig jaar kreeg Slachtofferhulp het druk na onthullingen over seksueel overschrijdend gedrag bij The Voice of Holland. De telefoon en chatbox stonden na de uitzending van BOOS roodgloeiend. Honderden slachtoffers klopten aan, niet alleen van The Voice of Holland maar ook andere zedenslachtoffers "die zich hierdoor gesterkt voelden om deze stap te zetten", meldt het bestuur.
In 2022 verleende Slachtofferhulp in totaal 449.882 persoonlijke diensten aan slachtoffers. Bij mediagevoelige zaken stonden de adviseurs van de organisatie Namens de Familie 209 families bij. Online werden 628.266 mensen geïnformeerd en geadviseerd. Dat is een toename van ruim 21 procent ten opzichte van 2021.
Incidenten
"We hebben meer slachtoffers dan ooit kunnen ondersteunen. Dat komt door de ontwikkeling van nieuwe online diensten, als ook door de betere uitwisseling van gegevens met het ministerie van Justitie en Veiligheid, het Openbaar Ministerie en de politie. Een belangrijke doorbraak, waardoor we vanaf 2023 meer slachtoffers kunnen benaderen en helpen."
Zaken waar Slachtofferhulp in het jaarverslag op terugblikt zijn de schietpartij in de McDonald's in Zwolle, de dood van de 9-jarige Gino in Limburg en de dodelijke schietpartij op een zorgboerderij in Alblasserdam. Op dezelfde dag kwamen in de Zuid-Hollandse gemeente ook nog twee vrouwen om het leven door een ongeluk met een scooter.
"Rond deze incidenten heb ik Slachtofferhulp Nederland zeer leren waarderen", zegt voormalig burgemeester van Alblasserdam Jaap Paans in het jaarverslag. "Wij zijn zeer onder de indruk van hun werkwijze en aanpassingsvermogen. Er waren behoorlijk wat inwoners direct of indirect betrokken bij beide gebeurtenissen, dus we hadden veel hulp nodig. En dat kregen we ook."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".
16 uur geleden