Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtofferhulp hielp in 2023 bijna 19 procent meer slachtoffers

Slachtofferhulp hielp in 2023 bijna 19 procent meer slachtoffers

UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland heeft vorig jaar bijna 19 procent meer slachtoffers geholpen. Deze cijfers deelt de organisatie donderdag. Volgens de organisatie is de behoefte aan hulp groter dan in eerdere jaren. De politie en het OM verwijzen meer mensen door naar de organisatie en het aantal geregistreerde misdrijven is licht toegenomen, licht Slachtofferhulp toe. Ook online helpt de organisatie meer slachtoffers, een stijging van ruim 13 procent.

In 2023 hielp Slachtofferhulp ruim 248.000 mensen. In 2022 ging het om 206.000. "We zien de noodzaak van ondersteuning groter worden", zegt bestuursvoorzitter van de organisatie Rosa Jansen. "Gelukkig weten mensen die te maken krijgen met strafbare feiten ons dan ook vaker te vinden. We hebben zowel meer praktische, emotionele als juridische hulp geboden."

Slachtofferhulp deelt verschillende cijfers over het afgelopen jaar. Zo hielpen juristen van de organisatie ruim 11.000 slachtoffers met het aanvragen een schadevergoeding in een strafproces, een stijging van 25 procent. Medewerkers ondersteunden 2850 keer bij (schriftelijke) spreekrechtverklaringen en vroegen ruim 11.000 keer om beschermingsmaatregelen voor slachtoffers, een stijging van ruim 40 procent. Ook leverde Slachtofferhulp ruim 713.000 onlinediensten, zoals onlineadvies voor emotionele hulp. Ook het aantal lotgenotenbijeenkomsten steeg met ruim 20 procent, naar 198.

De organisatie helpt slachtoffers op verschillende manieren. Zo inventariseert ze onder meer de impact van een ingrijpende gebeurtenis op iemand en geeft ze praktische tips en ondersteuning. Ook verwijst ze mensen door naar andere instanties.

Meer uit Binnenland

OM wil taak- en celstraf voor kunstdief 'Okkie' om bedreigingen

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van tien maanden geëist, waarvan zeven maanden voorwaardelijk, en een taakstraf van 120 uur tegen Octave D. (53) voor opruiing en een serie bedreigingen tegen journalist Chris Klomp en Norbert Dikkeboom, bekend van zijn collectieve aangifte tegen corona-activist Willem Engel in 2021. D., bijnaam Okkie, kreeg bekendheid door de diefstal van twee schilderijen uit het Van Gogh Museum in 2002.

46 minuten geleden
OVV: meer doen met aanbevelingen ingestorte garage Nieuwegein

DEN HAAG (ANP) - Er wordt door de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening niet genoeg gedaan met aanbevelingen rondom de in 2024 deels ingestorte parkeergarage in Nieuwegein, meldt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). Die organisatie ziet graag dat een en ander vastgelegd wordt in de wet, maar de minister "ziet helaas geen aanleiding om hier nu mee aan de slag te gaan", zo luidt de conclusie.

2 uur geleden
Alleen verkiezingsuitslagen Amsterdam en Hoorn nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.

8 uur geleden
NSC haalt in geen van vijf gemeenten een raadszetel

DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.

10 uur geleden
De Mos grootste in Den Haag, maar zetel minder dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.

10 uur geleden
GroenLinks-PvdA net iets groter dan Leefbaar in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.

11 uur geleden
Koning praat met Curaçaose bewoners over geopolitieke spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.

11 uur geleden