Slachtoffer zedenzaak: honderden keren misbruikt door vreemden
MIDDELBURG (ANP) - Een van de slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak in Zeeland heeft verklaard dat zij vanaf haar zestiende levensjaar zo'n driehonderd keer is misbruikt door vreemde mannen. Hoofdverdachte in de zaak, Pascal P., de vriend van haar moeder, nam haar drie zomers lang mee naar een parkeerplaats bij de Kreekraksluizen, waar mannen haar misbruikten, op uitnodiging van P. Dat heeft het slachtoffer verklaard in het vooronderzoek in de zaak.
Ook zou P. haar hebben meegenomen naar vier verschillende parenclubs in België. Ook daar moest zij seks hebben met mannen, soms met meerderen gelijk. P. bepaalde met wie, aldus de verklaring van de inmiddels 20-jarige vrouw. Het slachtoffer schat dat zij zo'n vijftig keer naar dergelijke clubs is meegenomen. P. zou haar hebben gedrogeerd om het misbruik te vergemakkelijken. Haar moeder, Tanja D., is op de hoogte geweest van wat haar overkwam, zo heeft zij verklaard. De vrouw zou ook enkele malen mee zijn gegaan naar de parenclubs.
P. en D. staan vrijdag terecht voor de rechtbank in Middelburg. De zaak draait overwegend om het jarenlange misbruik van de twee dochters van D. en de seksuele exploitatie van hen.
Achtste levensjaar
Het slachtoffer is volgens haar verklaring vanaf haar achtste levensjaar seksueel misbruikt door P. Op zeker moment zou dit misbruik dagelijks hebben plaatsgevonden. "Mijn moeder wist het gewoon", aldus haar door de rechtbank geciteerde verklaring. "Ze heeft gezegd dat ze er niks aan kon doen om het tegen te gaan. Ze vond het niet leuk."
P. ontkent dat er door anderen is betaald om seks te hebben met de dochters van D.
Het Openbaar Ministerie verdenkt P. tevens van seksueel misbruik van twee andere meisjes, onder wie een vriendinnetje van een van de dochters van D.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
11 uur geleden