Slachtoffer zedenzaak: honderden keren misbruikt door vreemden
MIDDELBURG (ANP) - Een van de slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak in Zeeland heeft verklaard dat zij vanaf haar zestiende levensjaar zo'n driehonderd keer is misbruikt door vreemde mannen. Hoofdverdachte in de zaak, Pascal P., de vriend van haar moeder, nam haar drie zomers lang mee naar een parkeerplaats bij de Kreekraksluizen, waar mannen haar misbruikten, op uitnodiging van P. Dat heeft het slachtoffer verklaard in het vooronderzoek in de zaak.
Ook zou P. haar hebben meegenomen naar vier verschillende parenclubs in Belgiƫ. Ook daar moest zij seks hebben met mannen, soms met meerderen gelijk. P. bepaalde met wie, aldus de verklaring van de inmiddels 20-jarige vrouw. Het slachtoffer schat dat zij zo'n vijftig keer naar dergelijke clubs is meegenomen. P. zou haar hebben gedrogeerd om het misbruik te vergemakkelijken. Haar moeder, Tanja D., is op de hoogte geweest van wat haar overkwam, zo heeft zij verklaard. De vrouw zou ook enkele malen mee zijn gegaan naar de parenclubs.
P. en D. staan vrijdag terecht voor de rechtbank in Middelburg. De zaak draait overwegend om het jarenlange misbruik van de twee dochters van D. en de seksuele exploitatie van hen.
Achtste levensjaar
Het slachtoffer is volgens haar verklaring vanaf haar achtste levensjaar seksueel misbruikt door P. Op zeker moment zou dit misbruik dagelijks hebben plaatsgevonden. "Mijn moeder wist het gewoon", aldus haar door de rechtbank geciteerde verklaring. "Ze heeft gezegd dat ze er niks aan kon doen om het tegen te gaan. Ze vond het niet leuk."
P. ontkent dat er door anderen is betaald om seks te hebben met de dochters van D.
Het Openbaar Ministerie verdenkt P. tevens van seksueel misbruik van twee andere meisjes, onder wie een vriendinnetje van een van de dochters van D.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
14 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
15 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
16 uur geleden