Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffer vliegramp Indonesië begraven, zoektocht hervat

Slachtoffer vliegramp Indonesië begraven, zoektocht hervat

JAKARTA (ANP/AFP) - Duikers hebben in Indonesië de zoektocht hervat naar de zwarte doos van de gecrashte Boeing 737-500 van Sriwijaya Air. Nabestaanden begroeven ondertussen bij hoofdstad Jakarta stoffelijke resten van het eerste slachtoffer dat is geïdentificeerd, de 29-jarige Okky Bisma.

De omgekomen steward kon worden herkend dankzij de vingerafdrukken van zijn teruggevonden hand. De autoriteiten hebben inmiddels ook de identiteit kunnen vaststellen van zeker vijf andere slachtoffers. Hun stoffelijke resten zijn teruggevonden bij de rampplek.

Het toestel met 62 mensen aan boord crashte zaterdag kort na het opstijgen in de Javazee. Het vliegtuig stortte in minder dan een minuut zo'n drie kilometer omlaag. De autoriteiten zetten donderdag zo'n 270 duikers in om verder te zoeken naar lichamen, wrakstukken en de cockpitvoicerecorder, de zwarte doos die nog niet is teruggevonden.

Op die cockpitvoicerecorder staan geluiden die zijn opgenomen in de cockpit. Duikers hebben de andere zwarte doos al wel geborgen. Daar staan gegevens van apparatuur uit het vliegtuig op. Aan de hand van informatie op zwarte dozen kan mogelijk worden achterhaald waarom een vliegramp heeft plaatsgevonden.

De nabestaanden van de omgekomen Bisma hebben de hoop opgegeven dat ook de rest van zijn lichaam wordt gevonden. Daarom besloten ze volgens zijn vader tot een snelle begrafenis. Daar strooide de echtgenote van de steward bloemblaadjes over het graf. "Rust in vrede lieveling en wacht op me in de hemel", schreef zij eerder op sociale media. "Je was op aarde de perfecte echtgenoot. Dank je wel."

Meer uit Buitenland

VS vallen weer vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.

4 uur geleden
Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

5 uur geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

5 uur geleden
Starmer: Europa moet onafhankelijker van Verenigde Staten worden

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.

6 uur geleden
Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

7 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

9 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

9 uur geleden