Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffer vliegramp Indonesië begraven, zoektocht hervat

Slachtoffer vliegramp Indonesië begraven, zoektocht hervat

JAKARTA (ANP/AFP) - Duikers hebben in Indonesië de zoektocht hervat naar de zwarte doos van de gecrashte Boeing 737-500 van Sriwijaya Air. Nabestaanden begroeven ondertussen bij hoofdstad Jakarta stoffelijke resten van het eerste slachtoffer dat is geïdentificeerd, de 29-jarige Okky Bisma.

De omgekomen steward kon worden herkend dankzij de vingerafdrukken van zijn teruggevonden hand. De autoriteiten hebben inmiddels ook de identiteit kunnen vaststellen van zeker vijf andere slachtoffers. Hun stoffelijke resten zijn teruggevonden bij de rampplek.

Het toestel met 62 mensen aan boord crashte zaterdag kort na het opstijgen in de Javazee. Het vliegtuig stortte in minder dan een minuut zo'n drie kilometer omlaag. De autoriteiten zetten donderdag zo'n 270 duikers in om verder te zoeken naar lichamen, wrakstukken en de cockpitvoicerecorder, de zwarte doos die nog niet is teruggevonden.

Op die cockpitvoicerecorder staan geluiden die zijn opgenomen in de cockpit. Duikers hebben de andere zwarte doos al wel geborgen. Daar staan gegevens van apparatuur uit het vliegtuig op. Aan de hand van informatie op zwarte dozen kan mogelijk worden achterhaald waarom een vliegramp heeft plaatsgevonden.

De nabestaanden van de omgekomen Bisma hebben de hoop opgegeven dat ook de rest van zijn lichaam wordt gevonden. Daarom besloten ze volgens zijn vader tot een snelle begrafenis. Daar strooide de echtgenote van de steward bloemblaadjes over het graf. "Rust in vrede lieveling en wacht op me in de hemel", schreef zij eerder op sociale media. "Je was op aarde de perfecte echtgenoot. Dank je wel."

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

2 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

3 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

4 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

4 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

4 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

4 uur geleden
Roemenië wil sluiting Russisch consulaat na drone-incident

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.

4 uur geleden