Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffer vergisontvoering Cruquius werd getapet en geslagen

Slachtoffer vergisontvoering Cruquius werd getapet en geslagen

SCHIPHOL (ANP) - De 56-jarige man uit Hoofddorp, die twee jaar geleden per abuis werd ontvoerd aan de Spaarneweg in Cruquius (Noord-Holland), is onderweg naar Gouda in een bestelbus geslagen en vastgetapet. Dat bleek maandag bij de start van het strafproces over de vergisontvoering in de rechtbank op Schiphol.

Het slachtoffer werd op 5 augustus 2021 rond 18.00 uur in de omgeving van de woonboulevard in Cruquius uit zijn auto getrokken, in een bus geduwd en meegenomen. Het slachtoffer, door de daders voor iemand anders aangezien, werd vijf dagen later gewond uit een auto gezet in een woonwijk in Delft.

De man heeft over de eerste momenten bij de politie verklaard dat hij na werktijd plotseling moest remmen voor een BMW voor hem en meteen daarna van achteren werd aangereden door een rode Mercedesbus. De rechter las zijn verklaring voor: "Ik zag al meteen een man met een bivakmuts op. In de bus werd ik getrapt en kreeg ik klappen. Ik zag dat de mannen handschoenen droegen. Er schreeuwde een man tegen mij dat ik had gestolen en dat ze het terug wilden. En dat het om cocaïne ging."

Verwisselen kenteken

Een getuige zag dat het busje "op een neer" bewoog. Het slachtoffer verklaarde: "In de bus werd ik getapet. Ik kreeg een vest over mijn hoofd, dat ook vast werd getapet rond mijn nek en armen. Er werd een uur gereden over rechte wegen, met hoge snelheid. Op de bestemming reden we in een garage en ging de garagedeur dicht. In de nacht kreeg ik de tape los."

Het slachtoffer heeft een bedrijf in Hoofddorp dat zich bezighoudt met pakketbezorging en zegt niets te maken te hebben met drugs. Het Openbaar Ministerie gaat ervan uit dat de ontvoerde man niet het beoogde slachtoffer was. De ontvoering had mogelijk te maken met de onderschepping van 1899 kilo cocaïne in de haven van Antwerpen, meldde het OM eerder.

DNA-sporen

Het strafproces telt tien verdachten van 24 tot 44 jaar, die zich beroepen op hun zwijgrecht. Een van de verdachten is voortvluchtig. Zes van hen zijn kort na de ontvoering in de omgeving van het Vogelplein in Gouda gearresteerd, nog voordat het slachtoffer werd vrijgelaten. Dat gebeurde nadat getuigen op het Koekoekplein in Gouda mannen hadden gezien die verdacht gedrag vertoonden. Ze waren bezig met het verwisselen van kentekenplaten en trokken hun zwarte kleding uit.

In Gouda zijn handschoenen, een bivakmuts, mobiele telefoons en kleding teruggevonden. Daarop zat DNA van een aantal verdachten. De politie vond ook DNA-sporen van twee verdachten in de zwarte BMW.

Meer uit Binnenland

Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

58 minuten geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

1 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

3 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

3 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

4 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

4 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

5 uur geleden