Slachtoffer van tramincident was onder invloed van alcohol
DEN HAAG (ANP) - De 39-jarige man uit Polen, die vorige week onder een tram in Den Haag zou zijn geduwd en als gevolg daarvan overleed, was op het moment van het tramincident onder invloed van alcohol. Dit bevestigt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie na berichtgeving van Omroep West.
Het dodelijke ongeval vond maandag 18 oktober plaats op de Rijswijkse Landingslaan. Een 15-jarige jongen wordt verdacht van het duwen van het slachtoffer. Hij zit in voorarrest. Uit toxicologisch onderzoek is volgens het OM gebleken dat de man een alcoholpromillage van 3,6 in zijn bloed had. Ter vergelijking: een automobilist mag geen auto meer rijden met meer dan 0,5 promille.
Het feit dat het slachtoffer alcohol had genuttigd heeft volgens de OM-woordvoerder geen invloed op de verdenking. "Die blijft zoals die blijft. Wel zegt het iets over de context. Dat zal aan de orde komen bij de inhoudelijke behandeling van de zaak bij de rechtbank", aldus de zegsman.
Twee andere Hagenaren die waren aangehouden, een jongen van 15 en een man van 18, zijn vrijgelaten. Het OM verdenkt ze er nog wel van de plaats van het ongeluk te hebben verlaten zonder hulp te bieden aan het slachtoffer.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.
34 minuten geledenGENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.
1 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Van Gogh Museum in Amsterdam en het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) zijn het eens geworden over de financiering van de renovatie van het museumgebouw. Daarmee is de langdurige onzekerheid over de toekomst van het museum weggenomen, meldt het Van Gogh Museum.
2 uur geledenHEUMEN (ANP) - De geweldsuitbarsting in Overasselt op 1 september heeft de gemeente Heumen sindsdien "honderdduizenden euro's" gekost. Volgens een woordvoerder gaat het over directe kosten verbonden aan het incident, zoals het sluiten van woningen en het instellen van cameratoezicht, en om indirecte kosten. De gemeente is hierover in gesprek met het Rijk. "Het geweldsincident in Overasselt is niet alleen een aangelegenheid van de gemeente Heumen. Het gaat om een landelijk ondermijningsprobleem", aldus de woordvoerder.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse stadhuis is in de nacht van woensdag op donderdag beklad na een demonstratie. Dat meldt de gemeente. Hoeveel ramen er zijn beklad, weet een woordvoerder niet. De gemeente doet aangifte.
3 uur geleden