Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffer van tramincident was onder invloed van alcohol

Slachtoffer van tramincident was onder invloed van alcohol

DEN HAAG (ANP) - De 39-jarige man uit Polen, die vorige week onder een tram in Den Haag zou zijn geduwd en als gevolg daarvan overleed, was op het moment van het tramincident onder invloed van alcohol. Dit bevestigt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie na berichtgeving van Omroep West.

Het dodelijke ongeval vond maandag 18 oktober plaats op de Rijswijkse Landingslaan. Een 15-jarige jongen wordt verdacht van het duwen van het slachtoffer. Hij zit in voorarrest. Uit toxicologisch onderzoek is volgens het OM gebleken dat de man een alcoholpromillage van 3,6 in zijn bloed had. Ter vergelijking: een automobilist mag geen auto meer rijden met meer dan 0,5 promille.

Het feit dat het slachtoffer alcohol had genuttigd heeft volgens de OM-woordvoerder geen invloed op de verdenking. "Die blijft zoals die blijft. Wel zegt het iets over de context. Dat zal aan de orde komen bij de inhoudelijke behandeling van de zaak bij de rechtbank", aldus de zegsman.

Twee andere Hagenaren die waren aangehouden, een jongen van 15 en een man van 18, zijn vrijgelaten. Het OM verdenkt ze er nog wel van de plaats van het ongeluk te hebben verlaten zonder hulp te bieden aan het slachtoffer.

Meer uit Binnenland

Gemeente: protestborden azc Engelen alleen bij mogelijke locatie

ENGELEN (ANP) - Vanaf donderdag mogen protestborden, vlaggen en spandoeken tegen en voor de opvang van vluchtelingen in Engelen alleen nog maar bij de beoogde opvanglocatie worden geplaatst. Dat heeft de gemeente Den Bosch, waar het dorp onder valt, dinsdag besloten. Teksten en symbolen die elders worden geplaatst, worden verwijderd.

24 minuten geleden
Boeren blokkeren N35 tussen Wierden en Nijverdal

NIJVERDAL (ANP) - Demonstrerende boeren hebben dinsdag de provinciale weg N35 in Overijssel geblokkeerd tussen Nijverdal en Wierden. De weg is met tractoren in beide richtingen afgesloten.

2 uur geleden
Geen aanwijzingen voor Nederlandse slachtoffers Colombia

DEN HAAG (ANP) - Er zijn geen aanwijzingen dat er Nederlanders zijn getroffen door de aardbeving van maandag in Colombia. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag na contact met de Colombiaanse autoriteiten. Het ministerie heeft van Nederlanders in Colombia ook geen hulpverzoeken ontvangen.

2 uur geleden
Tweetal aangehouden voor bekladdingen Engelen en Bokhoven

NGELEN (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden voor de bekladdingen en vernielingen vorige maand in de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven. Zij worden ervan verdacht in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 juli woningen en voertuigen te hebben beklad met "zeer kwetsende teksten" rondom de komst van een opvang voor asielzoekers.

3 uur geleden
Droogte houdt aan, neerslagtekort loopt verder op

HOUTEN (ANP) - De droogte in Nederland houdt de komende weken aan. Daardoor loopt het landelijk neerslagtekort volgens Weeronline verder op van 282 millimeter naar ruim 300 millimeter.

4 uur geleden
Demonstrerende boeren rijden over snelweg in Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.

14 uur geleden
Onduidelijk of Nederlanders slachtoffer zijn van beving Colombia

DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.

15 uur geleden