Slachtoffer tegen Donny M.: waarom zocht je geen hulp?
MAASTRICHT (ANP) - Een jongen die misbruikt is door Donny M., verdacht van de moord op de 9-jarige Gino, heeft dinsdag een zeer emotioneel betoog gehouden in de rechtbank in Maastricht. Zijn steeds terugkerende vraag was 'waarom?'. "Waarom misbruikte je mij, waarom heb je dit gedaan, waarom schond je mijn vertrouwen, waarom zocht je geen hulp? Ik dacht dat Donny een supergoede vriend van mij was."
De jongeman, die niet met zijn naam in de media wil, heeft enorm veel last van het misbruik, vertelde hij de rechtbank. "Ik voel me ontzettend vies. Al twee jaar zoek ik hulp, maar door de wachtlijsten in de geestelijke gezondheidszorg heb ik nog steeds geen gesprek met een psycholoog gehad."
Hij begon zijn betoog met het betuigen van medelijden aan de familie van Gino. De jongen verdween op 1 juni 2022, toen hij aan het voetballen was op een veldje in Kerkrade. Drie dagen na de verdwijning arresteerde de politie M., waarna het lichaam van de jongen op zijn aanwijzing werd gevonden. "Heb je enig idee wat je drie gezinnen tegelijkertijd hebt aangedaan?" Na afloop van zijn spreekrecht, omhelsden de zussen van Gino de jongeman.
Fouten
M. had het slachtoffer gefilmd terwijl hij buiten kennis was. De beelden zijn later op zijn telefoon teruggevonden, maar werden aanvankelijk niet nader onderzocht en niet goed geregistreerd door de politie. "Het maakt mij enorm boos dat de politie fouten heeft gemaakt", zei het slachtoffer hierover in zijn verklaring.
Dinsdagmiddag zullen de twee zussen van Gino, Kelly en Naomi, gebruikmaken van hun spreekrecht.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
10 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
11 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
11 uur geleden