Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffer tegen Donny M.: waarom zocht je geen hulp?

Slachtoffer tegen Donny M.: waarom zocht je geen hulp?

MAASTRICHT (ANP) - Een jongen die misbruikt is door Donny M., verdacht van de moord op de 9-jarige Gino, heeft dinsdag een zeer emotioneel betoog gehouden in de rechtbank in Maastricht. Zijn steeds terugkerende vraag was 'waarom?'. "Waarom misbruikte je mij, waarom heb je dit gedaan, waarom schond je mijn vertrouwen, waarom zocht je geen hulp? Ik dacht dat Donny een supergoede vriend van mij was."

De jongeman, die niet met zijn naam in de media wil, heeft enorm veel last van het misbruik, vertelde hij de rechtbank. "Ik voel me ontzettend vies. Al twee jaar zoek ik hulp, maar door de wachtlijsten in de geestelijke gezondheidszorg heb ik nog steeds geen gesprek met een psycholoog gehad."

Hij begon zijn betoog met het betuigen van medelijden aan de familie van Gino. De jongen verdween op 1 juni 2022, toen hij aan het voetballen was op een veldje in Kerkrade. Drie dagen na de verdwijning arresteerde de politie M., waarna het lichaam van de jongen op zijn aanwijzing werd gevonden. "Heb je enig idee wat je drie gezinnen tegelijkertijd hebt aangedaan?" Na afloop van zijn spreekrecht, omhelsden de zussen van Gino de jongeman.

Fouten

M. had het slachtoffer gefilmd terwijl hij buiten kennis was. De beelden zijn later op zijn telefoon teruggevonden, maar werden aanvankelijk niet nader onderzocht en niet goed geregistreerd door de politie. "Het maakt mij enorm boos dat de politie fouten heeft gemaakt", zei het slachtoffer hierover in zijn verklaring.

Dinsdagmiddag zullen de twee zussen van Gino, Kelly en Naomi, gebruikmaken van hun spreekrecht.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

8 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

9 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

10 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

11 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

11 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

11 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

12 uur geleden