Slachtoffer tegen Donny M.: waarom zocht je geen hulp?
MAASTRICHT (ANP) - Een jongen die misbruikt is door Donny M., verdacht van de moord op de 9-jarige Gino, heeft dinsdag een zeer emotioneel betoog gehouden in de rechtbank in Maastricht. Zijn steeds terugkerende vraag was 'waarom?'. "Waarom misbruikte je mij, waarom heb je dit gedaan, waarom schond je mijn vertrouwen, waarom zocht je geen hulp? Ik dacht dat Donny een supergoede vriend van mij was."
De jongeman, die niet met zijn naam in de media wil, heeft enorm veel last van het misbruik, vertelde hij de rechtbank. "Ik voel me ontzettend vies. Al twee jaar zoek ik hulp, maar door de wachtlijsten in de geestelijke gezondheidszorg heb ik nog steeds geen gesprek met een psycholoog gehad."
Hij begon zijn betoog met het betuigen van medelijden aan de familie van Gino. De jongen verdween op 1 juni 2022, toen hij aan het voetballen was op een veldje in Kerkrade. Drie dagen na de verdwijning arresteerde de politie M., waarna het lichaam van de jongen op zijn aanwijzing werd gevonden. "Heb je enig idee wat je drie gezinnen tegelijkertijd hebt aangedaan?" Na afloop van zijn spreekrecht, omhelsden de zussen van Gino de jongeman.
Fouten
M. had het slachtoffer gefilmd terwijl hij buiten kennis was. De beelden zijn later op zijn telefoon teruggevonden, maar werden aanvankelijk niet nader onderzocht en niet goed geregistreerd door de politie. "Het maakt mij enorm boos dat de politie fouten heeft gemaakt", zei het slachtoffer hierover in zijn verklaring.
Dinsdagmiddag zullen de twee zussen van Gino, Kelly en Naomi, gebruikmaken van hun spreekrecht.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
3 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
6 uur geleden