Slachtoffer tegen Donny M.: waarom zocht je geen hulp?
MAASTRICHT (ANP) - Een jongen die misbruikt is door Donny M., verdacht van de moord op de 9-jarige Gino, heeft dinsdag een zeer emotioneel betoog gehouden in de rechtbank in Maastricht. Zijn steeds terugkerende vraag was 'waarom?'. "Waarom misbruikte je mij, waarom heb je dit gedaan, waarom schond je mijn vertrouwen, waarom zocht je geen hulp? Ik dacht dat Donny een supergoede vriend van mij was."
De jongeman, die niet met zijn naam in de media wil, heeft enorm veel last van het misbruik, vertelde hij de rechtbank. "Ik voel me ontzettend vies. Al twee jaar zoek ik hulp, maar door de wachtlijsten in de geestelijke gezondheidszorg heb ik nog steeds geen gesprek met een psycholoog gehad."
Hij begon zijn betoog met het betuigen van medelijden aan de familie van Gino. De jongen verdween op 1 juni 2022, toen hij aan het voetballen was op een veldje in Kerkrade. Drie dagen na de verdwijning arresteerde de politie M., waarna het lichaam van de jongen op zijn aanwijzing werd gevonden. "Heb je enig idee wat je drie gezinnen tegelijkertijd hebt aangedaan?" Na afloop van zijn spreekrecht, omhelsden de zussen van Gino de jongeman.
Fouten
M. had het slachtoffer gefilmd terwijl hij buiten kennis was. De beelden zijn later op zijn telefoon teruggevonden, maar werden aanvankelijk niet nader onderzocht en niet goed geregistreerd door de politie. "Het maakt mij enorm boos dat de politie fouten heeft gemaakt", zei het slachtoffer hierover in zijn verklaring.
Dinsdagmiddag zullen de twee zussen van Gino, Kelly en Naomi, gebruikmaken van hun spreekrecht.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
1 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
5 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
7 uur geleden